Обговорили у Давосі шляхи виключення РФ з ООН
Спочатку ти "маргінал", бо розповідаєш "юридичні нісенітниці" про те, як викинути нарешті РФ з ООН – а потім (після 5 місяців роботи) ти модеруєш високоповажну панель на найбільшому економічному Міжнародному Форумі у Давосі, що у Швейцарії, – World Economic Forum – і всі дружно кивають.
Таке цікаве життя. Головне – не зупинятись. І не боятись нічого. І не слухати нікого, навіть страшних "авторитетів" із минулих століть, якщо знаєш, що ти правий, і чому це робиш.
Пам'ятаю, як голова Комітету закордоних справ Франції реально істерично волав на нашу делегацію у Парижі, що "ми відволікаємо Францію від важливої допомоги" "розповідями про дурню щодо ООН і якісь трибунали".
➡ Наша панель стала першою міжнародною дискусією на Всесвітньому Економічному Форумі, де говорили про виключення Росії з Ради Безпеки та ООН у цілому. Тема дискусії актуальна як ніколи: "Переосмислення міжнародної безпеки – криза інституцій".
Скільки разів нам розповідали, що ми "нічого не розуміємо" і "все це неможливо", а потім ти сидиш на панелі поруч із Професором Кембриджського університету – Томасом Грантом – і він покроково описує шляхи виключення Росії з ООН.
А Байден, Шарль Мішель та Макрон починають обережно давати заяви про "обмеження права вето" країни-вбивці і терориста.
Міжнародний трибунал щодо злочинів РФ буде. І Росії не буде у Радбезі та ООН у цілому, де вона опинилася 31 рік тому абсолютно нелегітимно.
🔻 Про це ми говорили у Давосі на супер крутій панелі, яку мала честь модерувати разом із Лесею Василенко та з:
▫ Надзвичайним і повноважним послом США в Україні, а зараз директором Євразійського центру Атлантичної ради – паном Джоном Гербстом;
▫ Головним прокурором Міжнародного трибуналу по колишній Югославії – сером Джеффрі Найсом (він наразі консультує уряд України з питань притягнення до відповідальності Путіна);
▫ Нашою Нобелівською лауреаткою – Олександрою Матвійчук, яка документує воєнні злочини вже 11 місяців спільно з іншими партнерами в рамках ініціативи "Трибунал для Путіна", і станом на зараз таких злочинів 29 тисяч – лише задокументованих.
▫ Віце-спікером Парламенту і головою нашої делегації в Міжпарламентському Союзі – Олександром Корнієнком;
▫ Народними депутатами та колегами по #unrussiaUN – Олексієм Жмеренецьким та Дмитром Наталухою;
▫ Міжнароднимм експертом "Громадського Хабу" – Максимом Баришніковим, який є співавтором ініціативи #unrussiaUN та петиції про виключення РФ, що набрала понад 280 тис. голосів.
Панель проходила тут, у Давосі, в Українському будинку, де запустився проєкт "Ukraine is you", який містить виставку відеоробіт зі звільненого Херсона та численні панельні дискусії відомих світових мислителів, експертів та політиків.
Завданням Українського дому у Давосі є надання платформи для розгляду перспектив відбудови та інвестування у майбутнє України після завершення війни.
▶ Для нас було критично важливо на Всесвітньому економічному форумі по питанню ООН провести не лише велику кількість міжнародних зустрічей із американською делегацією, швейцарською (яка буде головувати наступні 2 роки в Радбезі ООН) та делегаціями тих країн, які зараз є членами Ради Безпеки – але і зробити масштабний публічний захід тут, щоб юридичні сценарії виключення РФ з ООН звучали як ніколи голосно.
🔻 Наш шлях до #unrussiaUN триває вже 6 місяців:
- Ще на початку повномасштабного вторгнення виникло письмове звернення від українців – співробітників установ ООН в Україні на Генсека ООН.
Звернення підписали більше 250 співробітників ООН: від УВКБООН до UNDP, до ЮНІСЕФ та ВОЗ. Вони вимагали надати документи, згідно з якими Російській Федерації було надано право продовжувати представництво СРСР в органах ООН, у тому числі Радбезі. Лист, до речі, залишився без відповіді!
- У серпні до Громадського Хабу долучились і ми вже з масштабною кампанією #unrussiaUN, яку проводили серед політиків національного та світового рівнів.
- Результатом цієї кампанії стали понад 280 000 підписів українців під петицією #unrussiaUN.
Кампанію за справедливість #unrussiaUN підтримали: Михайло Подоляк, Михайло Федоров, Сергій Стерненко, Тарас Тополя та гурт "Антитіла", співачка Альоша, гурт "Друга ріка", Катерина Осадча, Євген Мільковський, відомі телеграм-канали та багато інших.
- 1 грудня була проголосована Постанова Верховної Ради України, у якій ми чітко заявили про нелегітимність перебування РФ в ООН.
- МЗС України зробила офіційну заяву щодо нелегітимності перебування Росії в Організації Об'єднаних Націй.
🔽 За час повномасштабного вторгнення ми встигли заручитись неабиякою міжнародною підтримкою:
- 13 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи в п. 4 своєї резолюції 2463 (2022) зобов'язується розглянути питання про місце РФ в Раді безпеки.
- Міністерство закордонних справ Польщі заявило про те, що Росія незаконно посіла місце Радянського Союзу в ООН.
- Парламент Естонії підтримав заклик усунути Росію від постійного перебування в Раді Безпеки ООН.
- Гельсінська комісія США, до складу якої входять 18 конгресменів і 3 представники виконавчої гілки влади, надіслала Держсекретарю Ентоні Блінкену лист із закликом усунути Росію з Радбезу.
- Президент Європейської Ради Шарль Мішель виступив за призупинення членства держави-агресора в Раді Безпеки, якщо Генеральна Асамблея ООН засудить агресію.
- 23 листопада Європейський Парламент у своїй резолюції 2022-2896 (RSP) закликав розпочати повну ізоляцію РФ, "включаючи членство Росії в міжнародних організаціях і органах, таких як Рада Безпеки ООН".
🔻 Як ви вже знаєте, Росія в ООН потрапила незаконно: держава буквально змінила таблички "СРСР" на "Російська Федерація". Мовчазна згода – це інструмент, яким скористалася Росія та нелегітимно проникнула в Організацію Об'єднаних Націй. Через те, що Росію ніхто "не вдарив по руках" – почалась новітня російська злочинна історія.
➡ На сьогодні криза ООН зайшла в глухий кут, а головною причиною неефективності міжнародних інституцій є:
1. Все ті ж подвійні стандарти.
2. Мовчазна згода, завдяки якій Росія 31 рік – нелегітимний член ООН.
Можливо, у цьому й полягає історична роль України – розв'язання згаданої вище дилеми. Українці незламні, бо вони роблять неможливе – можливим. Ми рухаємо світ заради справедливості.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.