Чому ми заборонили феєрверки?
Влітку у моєї дуже близької подруги було день народження – таке типове день народження у Києві часів війни, коли щастя вже посидіти разом та задути свічку на маленькому шматку торта.
Ми сиділи на Рейтарській, обіймалися, а, заспівавши "Многая літа" – якось не думаючи хлопнули красивою маленькою "хлопушкою" з різнокольоровими прямокутниками паперу. Лише коли хлопушка взірвалась я усвідомила, що зробила, і наскільки цей зазвичай наче "тихий" для нас звук здався гучним, страшним, розриваючим і от зовсім не святковим.
Пастельні папірці розлітались навколо, а на іншому кінці тераси сиділа дівчина, дивилася на нас і майже плакала.
Вона виїжджала з Ірпеня і чула ці звуки у своїй голові уві сні.
Ми довго вибачалися, і я зрозуміла, наскільки ми страшно травмовані, і що всі гучні звуки і "маленькі" хлопушки для нас – тепер велике-велике табу. На роки.
...Я пам'ятаю, як колись гуркотіння звичайного трамваю у Варшаві змусило мене тремтіти, озиратися, шукати захисту... І навіть не уявляю, як вибух петарди чи, не дай, Боже, цикл салютів віддає болем та жахом падаючих снарядів нашим цивільним і військовим, які виїжджають із зони бойових дій.
➡ Учора ми нарешті прийняли у Верховній Раді закон про заборону продажу і використання феєрверків та інших піротехнічних засобів в Україні.
І це правильно.
Дякую нашому МФО "Гуманна країна", дякую 290 моїм колегам-депутатам за голоси, дякую UAnimals та безлічі інших організацій, які зрозуміли це давно, і раніше за мене. Вітаю нас.
___
❌ Що ж саме закон забороняє?
▫ Використання, продаж і передачу – феєрверків, зокрема салютів та петард (класів F2, 3, 4), тобто ті, які мають найгучніший шумовий ефект.
▫ Проведення заходів із використанням піротехнічних виробів та вибухових речовин.
Відверто, це було дискусійне питання. Задача була – знайти баланс між бізнесом, який продає ці речі і має їх на складах зараз, і ментальним та фізичним здоров'ям українців.
Здоров'я перемогло.
290 депутатів підтримали це рішення. Я також проголосувала "за", хоча зазвичай такі обмеження бізнес-діяльності не підтримую.
Та ми зараз в країні, де кожен із нас має неабиякий посттравматичний синдром.
А для когось – це пряма загроза здоров'ю після контузії, травми голови та тиску.
✅ Крім того, заборона НЕ розповсюджується на:
▫ Сценічні піротехнічні вироби.
▫ Феєрверки класу F1 -які мають дуже низький рівень шуму та небезпеки (проте їх НЕ можна буде продавати особам молодше 16 років).
▫ Також – заборона не розповсюджується на використання їх ЗСУ та Нацполіцією, отже, Перемогу неодмінно зможемо відсвяткувати!
#Годі_бахкати
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.