10 липня 2023, 19:58

Парламентський захід під час Лондонської конференції з відновлення України

🇺🇦🇬🇧 У рамках Міжнародної Лондонської конференції з відновлення України – відбувся парламентський захід, до якого мали можливість долучитись із колегами-депутатами.

Уперше за півтора роки повномасштабного вторгнення в Україні – на Конференції з відновлення – був організований окремий парламентський вимір.

Говорили про відновлення та його принципи, ключові сфери, парламентський контроль за грошима та інвестиціями з обох сторін, ну і про нашу більшу взаємодію, звісно + майбутні заходи.

➡ На жаль, на попередніх великих конференціях з відновлення України – в Лугано (Швейцарія), Парижі (Франція) та Римі (Італія) – парламенти достатньо залучені не були.

Ми не мали повноцінного парламентського обговорення процесу відновлення.

Тому організувати та провести парламентський сайд-івент у рамках конференції з відновлення – для нас було пріоритетно і надважливо.

Вдалось це зробити, у першу чергу, саме завдяки нашим колегам і друзям України – співголовам групи дружби з Україною у Парламенті Великобританії – Бобу Сілі та Алексу Собелю.

➡ Народилась така ідея – пів року тому, 24 лютого, на річницю повномасштабного вторгнення.

Думаю, пам'ятаєте, тоді в Києві було багато іноземних гостей.

Ми сиділи з нашими британськими колегами на конференції Ялтинської Європейської Стратегії (YES) – у підвалі готелю Інтерконтиненталь, і говорили про те, що було б дуже правильно – спільно організувати парламентську частину під час Лондонської конференції.

Тепер конференція відновлення проходила в Лондоні, за іронією, теж у готелі Інтерконтиненталь.

Звичайно, не у підвалі, без повітряних тривог, сирен і ракетних обстрілів, але з парламентським виміром.

І надзвичайно почесно було проводити парламентський сайд-івент – у британському парламенті в залі, якому більше 1000 років.

Місці, де виступали найвідоміші політики нашої сучасності, де виступав тепер вже і Президент Зеленський.

➡ Як секретар групи-дружби з британським парламентом – говорила про те, що конфіскація 300 млрд російських суверенних активів – має бути економічним і юридичним контрнаступом.

Більше року ми чуємо про те, що це зробити неможливо. Але – більшість світових економістів, юристів та міжнародників говорять, що це не просто МОЖЛИВО, а це має бути зроблено у відповідності до міжнародних договорів, документів та міжнародного права.

Зокрема, у 2001 році ГенАсамблея ООН прийняла Резолюцію, яка ввела в дію Проект статей про відповідальність держав за міжнародно-протиправні діяння (ARSIWA).

ARSIWA встановлює, що, безумовно, держава, яка порушує свої міжнародні зобов'язання, несе за це правові наслідки і зобов'язана повністю відшкодувати завдану шкоду (стаття 31).

Тому рішення щодо конфіскації та передачі на відновлення нам російських державних грошей – може і має бути реалізоване й проштовхуватись урядами різних країн дуже-дуже скоро.

➡ Також – мала честь сказати заключне слово на заході разом із нашим британським колегою-депутатом Алексом Собелом, і підсумувати роботу трьох дискусійних панелей.

Велика Британія, на відміну від багатьох європейців, добре розуміє війну в Україні. Вона стала пліч-о-пліч з українським народом – від перших днів повномасштабного вторгнення.

Британці ще памʼятають бомбардування Лондону Другої світової війни, коли Черчилль зі своїм військовим кабінетом жив у бомбосховищі, а британці відправляли своїх дітей, рятуючи їх, у села.

▫ Саме Велика Британія – була однією з перших країн в Європі, яка надала нам летальну зброю до того, як почалось повномасштабне вторгнення.

▫ Британія – перша прийняла рішення надати Україні танки. І новини про підготовку та відправлення нам танків Challenger-2 – дали поштовх до передачі танків іншими державами.

▫ Вона – перша схвалила санкції проти російської атомної промисловості.

▫ Британія – зробила надзвичайно багато для формування коаліції держав задля забезпечення України сучасною військовою авіацією.

▫ Британський народ – надав прихисток для понад 160 тис. українців.

Велика Британія – найактивніше включилась у ті моменти, коли в нас не було нічого.

Дякуємо вам! 🇬🇧❤

➡ Окрім цього, у межах Конференції – Співголовами груп дружби України та Великої Британії – було підписано Спільну заяву про наміри на високому рівні.

Сподіваюсь, що такий парламентський формат продовжуватиметься під час наступних конференцій. І показуватиме великі результати не лише з точки зору відновлення, а й залучення грошей і прозорості процесу.

У свою чергу, дуже дякую:

▫ Віцеспікеру ВР Олександру Корнієнку – за відкриття парламентського заходу.

▫ Нашому найбільшому другу і Євродепутату – Андрюсу Кубіліусу, який був присутнім особисто та всім іншим депутатам, які прийняли участь.

▫ Співголовам груп-дружби України та Великої Британії – Бобу Сілі, Алексу Собелю, Дмитру Наталусі та Лесі Василенко.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Чому я склала депутатський мандат?

Друзі, я прийняла суперважливе рішення у своєму житті – склала депутатський мандат. Так, таке теж буває. І в багатьох виникає питання: "чому?"...

Перше міжнародне відрядження з малою: Асамблея МПС у Женеві

Перше відрядження з малою. Моє перше відрядження за 13 місяців. Маю брати її з собою, якщо хочу повертатись до міжнародної роботи і годувати її й надалі...

В росії сьогодні свято "День семьи, любви и верности"

В росії сьогодні свято "День семьи, любви и верности". Така в них любов – вдарити ракетами по дитячій лікарні, вбивати гвалтувати та калічити...

Гарячий геополітичний червень. Саміт миру

➡ Перша половина червня – була надзвичайно важлива в геополітичному плані та багата на міжнародні події. ▫ Перше і найважливіше, безумовно, – це Глобальний Саміт миру у Швейцарії 15-16 червня...

80 років депортації кримських татар та кривавий млин історії

Сьогодні – 80 років геноциду кримськотатарського народу. 🕯 ➡ Цього дня, 80 років тому, кримські татари були затавровані радянським режимом як "зрадники" і насильно депортовані зі своєї батьківщини...

Другий Міжнародний саміт міст і регіонів у Києві

🇺🇦🇪🇺🗺 Другий Міжнародний Саміт міст і регіонів: "As strong as united" У центрі Києва, у День Європи (дуже символічно) – мала можливість особисто взяти участь у Міжнародному Саміті міст і регіонів...