1 серпня 2023, 20:08

Засідання Конгресу місцевих та регіональних влад – ключові питання

➡ Мала честь долучитись до засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що відбувся у Івано-Франківську.

Уперше брала участь у засіданні Конгресу особисто, ще й на рідному для мене Прикарпатті. 🙏

➡ Що це?

Це консультативно-дорадчий орган, який було утворено 25 лютого 2021 року.

Головне завдання – взаємодія та співпраця органів центральної влади із місцевим самоврядуванням. Особливо критично таке спілкування та взаємодія в час війни.

▫ Відкривали Конгрес:

- Президент України, Голова Конгресу Володимир Зеленський,

- Спікер Парламенту Руслан Стефанчук,

- Прем'єр-міністр Денис Шмигаль,

- Керівник Офісу Президента, Голова Президії Конгресу Андрій Єрмак.

Дякую дуже за організацію та безпеку Офісу Президента, Офісу Конгресу та блискучу модерацію Секретарю Конгресу Олексію Кулебі.

▶ Окрема подяка – пані Урсулі фон дер Ляєн, Президентці Єврокомісії, яка виступила з онлайн-зверненням та

▶ пану Матьє Морі, Генсеку Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи.

▶ А також Послу Японії в Україні, чиїх країна робить неймовірні проекти для допомоги відновлення водопостачання по всій Україні – і окремо за надихаючий виступ.

-

Лише вдруге за всю повномасштабну війну мала досвід провести 6 годин без телефону та жодних засобів звʼязку – у рамках заходів безпеки Конгресу. Дуже очищає голову та налаштовує на конкретні задачі без відволікань)

▫ Особисто присутні на засіданні Конгресу в Івано-Франківську – більше 70 очільників українських міст та селищ; члени Кабінету Міністрів, керівники правоохоронних органів та важливих агентств.

▫ Окремо заслухали щодо готовності до зими мера Харкова, Житомира та Миколаєва, начальників ОВА Одеси, Херсону та Івано-Франківська.

▫ Більше 1600 членів Конгресу і представників різних рівнів місцевого самоврядування по всій країні – в онлайн-режимі.

Місцеве самоврядування також мало можливість поставити питання Президенту та учасникам.

➡ На порядку денному Конгресу – три магістральні та конкретні теми:

▫ 1. Енергетика та захист нашої енергетичної інфраструктури від ударів ворога.

Зрозуміло, що цієї осені та зими росія буде повторювати обстріли нашої енергетики, тому маємо бути готові до цього на рівні держави і окремо кожної української громади.

У порівнянні з минулим роком, ми підготовлені значно краще, але розуміємо, що росія точно буде посилювати енергетичний терор та обстріли. Ворог теж вчиться. І використовує кожні наші помилки та суперечки – проти нас.

Гарна новина – маємо ППО, якої і близько не було минулого року, мали час підготуватися та забезпечити захист енергетичних та інших обʼєктів принаймні проти дронів.

Підготовка в середньому до зими по країні – зараз на рівні 70%.

До 1 жовтня – має бути на 100%, особливо в частині захисту енергетичних обʼєктів.

▫ 2. Єдність у нашій обороні та стан додаткових субвенцій та місцевих бюджетів.

❗Будь-які інші витрати, у тому числі місцевих бюджетів різного рівня, окрім нашої оборони та безпеки, – зараз незрозумілі та недоречні.

Як каже Президент Зеленський, наразі точно не час класти бруківку чи реставрувати щось, що на перемогу не працює.

Прикрашати наші міста будемо потім, зараз усі гроші та інвестиції мають бути спрямовані:

1) на оборону, і, так, місцеве самоврядування теж дуже серйозно може допомогти в цьому – від купівлі військових облігацій – до захисту міст;

2) на захист енергетики та готовності до надзвичайних ситуацій + захист населення – максимальне облаштування бомбосховищ, укриттів та пунктів незламності + генераторів на зиму;

3) на допомогу та реабілітацію військовослужбовців і їх сімʼям.

/Окремо напишу про можливості для органів місцевого самоврядування отримати гроші з Фонду підтримку енергетики/.

Абсолютно не зрозумілі витрати сотень мільйонів місцевих грошей на "золоту бруківку" зараз, на "барабани" у бомбосховища Києва (памʼятаєте?) на "led екрани" вартістю у 1,5 млн.

Українці цього не пробачать. І, так, ми, як парламент, теж посилимо контроль над такими витратами.

▫ 3. Міжнародні відносини: євроінтеграція, завдання для спільної роботи на дипломатичному фронті.

Це питання окремо доповідав пан Єрмак, Віце-премʼєрка з євроінтеграції Ольга Стефанішина та Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Це – Формула миру та підготовка Глобального саміту миру, гарантії безпеки для України на шляху до НАТО, відносини і переговори з державами Альянсу щодо вступу України.

Плюс – ключове завдання України на цей рік у відносинах із Євросоюзом: початок переговорів щодо членства України.

Я особисто витратила 90% свого часу та зусиль саме по цьому напрямку міжнародної дипломатії, де, вважаю, я можу бути найбільш ефективна країні.

Наша ключова задача: єднання всього світу навколо України.

І ми, як і всі українці, розраховуємо в дипломатії не лише на Президента, його офіс, МЗС, професійних дипломатів та парламентські делегації, а й на ЄДНІСТЬ нашого місцевого самоврядування!

Немає більше окремо "МЗС" чи дипломатичних персональних контактів Офісу, чи парламентських делегацій.

Ми всі, у тому числі разом із мерами та місцевим самоврядуванням і громадським сектором та бізнесом – працюємо на міжнародному фронті.

У нас точно має бути – єдина і спільна позиція, єдиний голос, ми всі маємо працювати лише на оборону, безпеку та перемогу.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Чому я склала депутатський мандат?

Друзі, я прийняла суперважливе рішення у своєму житті – склала депутатський мандат. Так, таке теж буває. І в багатьох виникає питання: "чому?"...

Перше міжнародне відрядження з малою: Асамблея МПС у Женеві

Перше відрядження з малою. Моє перше відрядження за 13 місяців. Маю брати її з собою, якщо хочу повертатись до міжнародної роботи і годувати її й надалі...

В росії сьогодні свято "День семьи, любви и верности"

В росії сьогодні свято "День семьи, любви и верности". Така в них любов – вдарити ракетами по дитячій лікарні, вбивати гвалтувати та калічити...

Гарячий геополітичний червень. Саміт миру

➡ Перша половина червня – була надзвичайно важлива в геополітичному плані та багата на міжнародні події. ▫ Перше і найважливіше, безумовно, – це Глобальний Саміт миру у Швейцарії 15-16 червня...

80 років депортації кримських татар та кривавий млин історії

Сьогодні – 80 років геноциду кримськотатарського народу. 🕯 ➡ Цього дня, 80 років тому, кримські татари були затавровані радянським режимом як "зрадники" і насильно депортовані зі своєї батьківщини...

Другий Міжнародний саміт міст і регіонів у Києві

🇺🇦🇪🇺🗺 Другий Міжнародний Саміт міст і регіонів: "As strong as united" У центрі Києва, у День Європи (дуже символічно) – мала можливість особисто взяти участь у Міжнародному Саміті міст і регіонів...