30 серпня 2023, 17:03

Підставити плече найбільш постраждалим регіонам. Херсонщина

➡ Учора відбулось розширене засідання Президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. Проходило воно – на Херсонщині та онлайн.

Мала честь – долучитись до засідання.

Херсонська область – особливо важлива, бо 88% її території було окуповано росією + вона отримала екологічну катастрофу після підриву дамби.

І те, як ми всі разом справимось із відновленням Херсонщини, те, як люди не будуть відчувати себе кинутими або один на один із лихом – стане основою відновлення і інших деокупованих областей, які будемо звільняти в майбутньому.

Тут працює зараз багато креативних і несистемних ідей та рішень, щось ми пробуємо, десь, можливо, помиляємось, десь точно потребуємо поради херсонців і міжнародних організацій, і тому дуже рада, що Президія Конгресу збирається саме там.

➡ Серед присутніх на засіданні – 21 із 22 членів Президії Конгресу:

▫ Прем'єр-міністр Денис Шмигаль

▫ Спікер Парламенту Руслан Стефанчук

▫ Керівник Офісу Президента, Голова Президії Конгресу Андрій Єрмак

▫ Виконавчий секретар Президії Конгресу Олексій Кулеба

▫ народні депутати,

▫ представники Асоціації міст України і міжнародних організацій та

▫ усі члени Конгресу від Херсонської області

Дуже рада, що ми відходимо від практики бюрократичних доповідей, а дуже конкретно та відверто працювали по формату "питання-відповідь".

Питання від Херсонщини та громад, відповіді від парламенту, урядовців та офісу.

➡ Питання дуже конкретні по декількох блоках:

▫ Екологічна ситуація та відновлення водопостачання на деокупованій території через підрив Каховської ГЕС.

- [Через підрив ГЕС – було втрачено понад 70% води з водосховища.

- Евакуйовано 3773 людини, із яких 476 дітей.

- 3821 будівля – пошкоджена через затоплення + можливо додадуться ще.

- Під загрозою зникнення – понад 160 тис. птахів та 20 тис. тварин.

Наразі ж найгостріше питання – забезпечення людей питною водою.]

▫ Відбудова соціальної та житлової інфраструктури Херсонщини.

І окремо – відновлення шкіл.

▫ Податкової системи для місцевих бюджетів, зокрема, чи планується зменшення надходжень податків для місцевих бюджетів на наступний рік. Це дуже турбує громади.

▫ Стимулювання бізнесу на деокупованих територіях та отримання грантів на переробку – саме тому бізнесу, який починає або продовжує працювати на деокупованих територіях.

🙏 Особливий респект і шана – людям, які працюють і створюють робочі місця на цих територіях, бо, нагадаю, 88% території Херсонщини було окуповано.

Для них – є окремі проекти, на які вони можуть податись вже через "Дію" і отримати 80% гранту на закупівлю обладнання для переробки і виробництва, і особисто покрити лише 20%.

▫ Окрім цього – говорили про програму "Пліч-о-пліч", яка наразі реалізовуєтсья в Україні, і де Херсонщина – є пілотним регіоном.

Нагадаю, що це одна з крутих і дуже простих ідей, яка об'єднує країну:

одні громади одних областей – допомагають відновлювати громади інших – найбільш постраждалих.

Різні області України – можуть допомогти з відновленням одне одного, розподіляючи свої місцеві бюджети у невеличних частинах. Там, де можуть ті мають надходження до місцевих бюджетів.

❗Уже зараз завдяки цій програмі – було відновлено понад 326 приватних будинків на Херсонщині. Планується відновити понад 3,5 тисячі об'єктів у 26 громадах.

Сьогодні на Херсонищині нереальна спека – до +37 градусів.

При цьому ж – прямо зараз будівельники із різних областей України працюють на спеці і відновлюють будинки та інфраструктуру в селищах Херсонської області. Дякую вам.

Ми ж – просимо більше громад та областей долучатися до відновлення Херсонщини та програми "Пліч-о-пліч" і далі спілкуємося з міжнародними партнерами, які готові допомагати по конкретних сферах або брати під патронаж область.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Чому я склала депутатський мандат?

Друзі, я прийняла суперважливе рішення у своєму житті – склала депутатський мандат. Так, таке теж буває. І в багатьох виникає питання: "чому?"...

Перше міжнародне відрядження з малою: Асамблея МПС у Женеві

Перше відрядження з малою. Моє перше відрядження за 13 місяців. Маю брати її з собою, якщо хочу повертатись до міжнародної роботи і годувати її й надалі...

В росії сьогодні свято "День семьи, любви и верности"

В росії сьогодні свято "День семьи, любви и верности". Така в них любов – вдарити ракетами по дитячій лікарні, вбивати гвалтувати та калічити...

Гарячий геополітичний червень. Саміт миру

➡ Перша половина червня – була надзвичайно важлива в геополітичному плані та багата на міжнародні події. ▫ Перше і найважливіше, безумовно, – це Глобальний Саміт миру у Швейцарії 15-16 червня...

80 років депортації кримських татар та кривавий млин історії

Сьогодні – 80 років геноциду кримськотатарського народу. 🕯 ➡ Цього дня, 80 років тому, кримські татари були затавровані радянським режимом як "зрадники" і насильно депортовані зі своєї батьківщини...

Другий Міжнародний саміт міст і регіонів у Києві

🇺🇦🇪🇺🗺 Другий Міжнародний Саміт міст і регіонів: "As strong as united" У центрі Києва, у День Європи (дуже символічно) – мала можливість особисто взяти участь у Міжнародному Саміті міст і регіонів...