Маразм крепчал
Під Верховною радою вже котрий день стоять підприємці. На ринках Києва від 50% до 80% точок закриті – всі на страйку. Наприклад, на ринку "Юність" впевнені, що після прийняття Податкового кодексу – ринок закриється...
Якщо подивитися на ситуацію зі сторони, особливих причин для всеукраїнського страйку в кодексі не так і багато. Тим більше, навряд чи хтось з підприємців уважно його перечитував та аналізував поправки.
Кодекс, здебільшого, вносить косметичні правки до діючої системи. Дещо спрощується, повноваження податкової посилюються.
Справжньої реформи не відбулося, та її було і годі очікувати від діючої влади.
Але каталізатором соціального вибуху сьогодні стає поведінка податкової. Постійні перевірки та маревні вимоги до бізнесу стали нормальної практикою – бізнес реально душать, бо потрібно виконувати бюджет будь-якою ціною.
Власне, з останнього.
На початку листопада більшість компаній здали квартальну фінансову звітність. А 10 листопада вийшов лист ДПА про "відображення фінансового результату операцій з цінними паперами та деривативами у 2010 році".
Суть його зводиться до того, що тепер збитки минулих періодів для зменшення прибутку можна використовувати лише на 20%.
Простою мовою, якщо минулого, кризового року, компанія купила акції за 100 гривень, а в кризу – довелося продати за 20 гривень, адже, наприклад, зарплату потрібно платити – це збиток 80 гривень.
Цього року, наприклад, ціна акції виросла з 20 до 80 гривень, і тепер керуюча компанія мусить сплатити податок на прибуток, а на видатки віднести лише 16 гривень збитку минулого року.
ДПА, геніально! Знайти механізм стягнення податку на прибуток у збиткової компанії, ще й "заднім" числом.
Ще й виходить, що закон зворотньої дії не має, а лист ДПА – має!
До речі, цікаво побачити обґрунтування, чому саме 20%.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.