Мелінда Сіммонс Посол Великої Британії в Україні

Нова торговельна політика Великої Британії

02 червня 2020, 10:58

Минулого року, за даними британського Міністерства доходів та зборів (HMRC), товарооборот між Україною та Великою Британією сягнув £1,12 млрд ($1,45 млрд) – найвищий показник за всю історію двосторонніх торгових відносин. Це досягнення стало можливим завдяки зоні вільної торгівлі, яку відкрила Угода про асоціацію з ЄС. Незважаючи на те, що Велика Британія виходить з Європейського Союзу та створює власну торговельну політику, ми прагнемо зберегти та наростити обсяги торгівлі з Україною.

Велика Британія послідовно відстоювала принципи вільної торгівлі. Коли завершиться перехідний період після виходу з Євросоюзу, Велика Британія вперше за останні 50 років створить власну торговельну політику. За словами Міністра міжнародної торгівлі Елізабет Трусс, мета нової політики – просування вільної торгівлі, боротьба з протекціонізмом та подолання нетарифних бар'єрів. На наше переконання, лібералізація торгівлі приносить вигоду не тільки експортерам та імпортерам, а також і споживачам, які отримують ширший вибір і вищу якість.

19 травня ц.р. Міністерство міжнародної торгівлі Великої Британії опублікувало новий тарифний режим для торгівлі – "Міжнародні тарифи Великої Британії" (UK Global Tariff, надалі – МТВБ). Цей документ покликаний замінити Спільний зовнішній тариф (надалі – СЗТ) ЄС, який діятиме в країні до 01 січня 2021 року, тобто до кінця перехідного періоду виходу з ЄС. Після схвалення парламентом МТВБ регламентуватиме тарифи на імпорт всіх товарів з країн, що не мають окремої торгової угоди з Королівством.

Велика Британія прагне і надалі просувати ідею вільної глобальної торгівлі. Створюючи МТВБ, Уряд Сполученого Королівства керувався принципами та цінностями Світової організації торгівлі. Відтак, МТВБ покликані зменшити адміністративне навантаження на бізнес (47% товарних позицій матимуть нульову ставку податку у порівнянні з 27% в СЗТ ЄС) та стати простішими у застосуванні (3,5 тис. товарних позицій отримають простіший доступ на ринок). Нова політика ґрунтується на трьох принципах:

Принцип 1: спрощення тарифів

Усі наявні тарифи до 2% скасовуються. Дослідження показали, що виручка від таких тарифів не компенсує пов'язані адміністративні витрати. Близько 500 товарних позицій таким чином отримають нульову ставку.

Округлення тарифів у бік зменшення. Наприклад, тариф 2,9% на печиво було округлено до 2% та застосовано до решти суміжних продуктів (цукерки, спреди). Такий крок допоможе уникнути неточностей у заповненні митних декларацій та заощадить час.

Заміна складених тарифів на процентне значення. Тарифи, що залежать від частки вмісту певних речовин (наприклад, молочні жири, білки, цукор) в продукті, або ж ціни товару, за якою він імпортується, скасовано та замінено на фіксовану ставку відсотка.

Принцип 2: лібералізація тарифів

Скасування тарифів на проміжні товари. Близько 700 товарних позицій, що використовуються у виробництві всередині країни (окрім продукції сільського господарства та рибальства), буде звільнено від імпортних платежів. Такий захід стосуватиметься імпорту на щорічну загальну суму понад £30 млрд і допоможе знизити собівартість британських товарів.

Скасування тарифів на товарні позиції, що не виробляються в країні або виробляються в недостатній кількості. Наприклад, домашні холодильники мають імпортну ставку 2,5% за СЗТ, яку МТВБ скасовує.

Принцип 3: пріоритет зеленої економіки

МТВБ лібералізує імпорт 104 товарних позицій, які використовуються у відновлюваній енергетиці, енергоощадних технологіях, зменшенні викидів вуглецю, переробці сміття та пластику. Уряд послідовно реалізує амбітні цілі з протидії зміні клімату та захисту навколишнього середовища. Нова торговельна політика покликана сприяти досягненню цих цілей, впровадженню Стратегії чистого зростання та повному припинення вуглецевих викидів до 2050 року.

Як результат, за даними Міністерства міжнародної торгівлі, близько 60% імпорту надходитиме до Великої Британії за нульової ставки.

Наші плани щодо майбутнього торговельних відносин між Україною та Великою Британією є набагато амбітнішими за МТВБ.

Зараз ми працюємо разом з урядом України над новою угодою про стратегічне політичне та економічне партнерство. Ця угода є втіленням наших амбіцій у двосторонніх відносинах, які базуються на дружбі та довірі. Цей документ також включатиме положення про вільну торгівлю на основі Угоди про асоціацію України і ЄС та продовжить дію чинних торговельних преференцій. Водночас, ми не обмежимося цими надбаннями і напрацьовуватимемо нові шляхи підтримки бізнесу в розвитку торгівлі та реалізацію вигоди з обох сторін.

Подальша інформація

Більше інформації щодо тарифних нововведень – на цій сторінці (англійською мовою)

powered by lun.ua
Коментарі — 2
Майже _ 05.06.2020 17:25
IP: 46.133.80.---
Пані Сіммонс, дякуємо Британії за підтримку!

І дозвольте спитати, коли британське МВС наведе лад із видачею віз? Коли почнуться і успішно закінчаться перемовини про безвізовий режим? Я зустрічався із британськими клієнтами в Європі, замість того, щоб відвідати їх офіційно, бо це виявилось простіше...
Елена Величко _ 05.06.2020 12:46
IP: 195.5.12.---
Hello! I like English!
It would be great if relations between the countries were always good,
and the economy grew at times.
Корупція1411 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121 Мовне питання187
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter