Мелінда Сіммонс Посол Великої Британії в Україні

Британія та Україна: нове стратегічне партнерство на майбутнє

07 жовтня 2020, 08:04

Цього тижня відносини між Великою Британією та Україною виходять на новий рівень, оскільки наші країни укладуть історичну угоду про стратегічне партнерство. Це ознаменує нову віху у 29-річній історії взаємин між Британією та незалежною Україною.

Наш новий двосторонній порядок денний називається "Договір про політичну співпрацю, вільну торгівлю та стратегічне партнерство", і вже сам заголовок натякає на широту й глибину стосунків, які вже існують між нами. Цей документ гарантує безперервність у наших стосунках, даючи нашим громадянам і діловим колам впевненість, що вони можуть продовжувати робити свої справи, як і раніше, після виходу Британії з Угоди про асоціацію.

То що пропонує новий Договір?

Передусім, він підкреслює наші спільні цінності. Обидві країни зобов'язуються відстоювати демократичні принципи, права людини та основні свободи, а також міжнародний правопорядок, який зберігає мир. Одним із принципових пунктів, зафіксованих у документі, є повне відновлення територіальної цілісності та суверенітету України.

Це буде першою двосторонньою торговою угодою Британії з Україною, що визначає правила, згідно з якими українські компанії та підприємці можуть постачати свої товари та послуги до Великої Британії – та навпаки. Договір охопить економічну й галузеву співпрацю в таких сферах, як енергетика, гірничодобувна промисловість, промислова політика, сільське господарство, інформаційне суспільство, навколишнє середовище та глобальні завдання щодо боротьби зі змінами клімату.

Що стосується фактичної двосторонньої торгівлі та інвестицій, збільшення доступності експортного фінансування, поряд із роботою щодо зняття торговельних бар'єрів та енергійним маркетингом, повинні забезпечити значне збільшення експорту для обох країн. Ми бачимо можливості в секторах оборони та ядерної енергетики, у продуктах харчування та напоях, автомобілях, аерокосмічній галузі та передових сільськогосподарських технологіях – список можна продовжити. Крім цього, Британія віднині матиме спеціального посланника Прем'єр-міністра з питань торгівлі з Україною – баронесу Мейєр. Це є ще одним свідченням важливості, яку ми надаємо нашому двосторонньому економічному співробітництву.

Найближчими днями та тижнями буде більше інформації про цей новий рамковий документ. Роки відносин і величезна кількість доброї волі між урядами та народами наших країн, а також наші спільні цінності дають мені впевненість, що ми можемо і повинні досягти нових вершин у співпраці!

Будь ласка, слідкуйте за оновленнями в соціальних мережах посольства (Facebook, Twitter, Instagram) та на моїй сторінці в твіттері #UKandUkraine

powered by lun.ua
Коментарі — 2
sanya32 _ 07.10.2020 14:44
IP: 198.16.76.---
Какая будет квота на украинский товар в UK?
Костянтин Матвієнко _ 07.10.2020 14:23
IP: 193.104.178.---
А як щодо рівноправного безвізового режиму?
Зеленський69 Корупція1435 Aтака Путіна1284 Україна та Європа1126 Уряд реформ420
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter