Як вийти з гетто
Уже давно загальним місцем стала теза про "непопулярність" і "неприсутність" письменників у медіа. Я сама полюбляла це повторювати на відеоблозі. Казала, що сучасна українська література – це ніби гетто. І з нього письменників треба виводити.
Але це не зовсім так. Гетто існує лише в головах. Вийти з гетто можливо, якщо докладуть своїх зусиль декілька сторін – і самі автори, і журналісти, і видання.
Під час "Книжкового Арсеналу" стався ось такий експеримент:
"Українська правда. Життя", "Відеотека" та власне "Книжковий Арсенал" спробували явити світу обличчя письменників. А письменники в свою чергу спробували поміркувати про те, як популяризувати читання.
Розшифровку фільму ви вже читали. Сам фільм транслювали на території "Книжкового Арсеналу" в невеликій залі.
А ось і його відео-версія – дивіться :)
Мені пощастило обговорювати цей фільм із харків'янами під час презентації "33 героїв укрліт". Відео викликало жваву реакцію. Говорили про те, хто має виховувати любов до читання. А ще про те, як зацікавити нібито "інертну" молодь.
Шкода, що не було молодих журналістів з університету Каразіна – вранці того ж дня вони питали, як можна мотивувати працювати "в культурі". Мовляв, вона нікому не цікава та не прибуткова.
Але коли журналіста мотивують винятково гроші – це прямий шлях до джинси та інших останнім часом розхожих слів.
Ну і так далі – наша пісня гарна й нова, починаймо її знову.