Ігор Смешко Професор, генерал-полковник

Чи може президент демократичної республіки поводити себе, як монарх?

30 липня 2020, 17:28

28 липня президент України Володимир Зеленський підписав Указ N295/2020 "Про тимчасове запровадження безвізового режиму для громадян Китайської Народної Республіки, які в'їжджають в Україну з туристичною метою".

Офіційне Інтернет-представництво Президента повідомляє, що "Указ підписано з метою розвитку дружніх відносин між Україною та КНР, а також активізації двосторонньої співпраці у сфері туризму". Відповідно до Указу: "на період з 1 серпня 2020 року до 31 січня 2021 року запроваджується безвізовий режим в'їзду в Україну та транзитного проїзду через територію України для громадян Китайської Народної Республіки, які в'їжджають з туристичною метою, якщо термін їхнього перебування в Україні не перевищує 30 днів протягом 180 днів".

Вказується, що "Кабінет Міністрів має вжити заходів, що випливають із цього указу".

Уряд має зробити це за умов світової пандемії коронавірусу, яка ще продовжується, закритих кордонів більшості країн Північної Америки та Європи, відсутності вакцини проти нього і правдивих даних про його походження. Зі знанням лише про те, що вперше цей коронавірус було зафіксовано в китайському місті Ухань, у грудні 2019 року.

З повідомлення про Указ невідомо, чи розроблені Урядом і чи будуть запроваджуватися якісь спеціальні заходи карантинного характеру щодо громадян Китаю, які в'їжджатимуть на територію України. З яких статей державного бюджету України ці заходи будуть профінансовані? Яким чином будуть компенсовані втрати держави від скасування консульських зборів при видачі віз? Чи передбачені і розроблені заходи з реагування держави стосовно тих, хто порушить умови перебування і вирішить залишитись в Україні? В тому числі – назавжди. Світовий досвід з цього приводу, більш ніж красномовний.

Жодних додаткових пояснень щодо цього немає.

Тим часом, за наявною інформацією МЗС України, в'їзд у Китай для наших громадян наразі заборонений, окрім дипломатів та власників службових паспортів або тих, що мають відповідні візи та візи типу "С" – для членів екіпажів. За інформацією сайту посольства КНР в Україні, візи для туристів-громадян України наразі не скасовуються і продовжує діяти спеціальний режим в'їзду українців до Китаю. Українська служба британської ВВС 28 липня повідомила, що "Китай не скасовував візовий режим для українців". А в ряді китайських міст призупинено і транзитний проїзд для громадян нашої держави.

Україна вже мала досвід скасування в односторонньому порядку віз для країн Євросоюзу під час президентства В.Ющенка. Пам'ятаю розмову після цього із одним із колишніх керівників розвідувальної служби поважної країни Заходу під час міжнародної конференції у Києві. Попередня історія двосторонніх відносин спецслужб наших країн давала право на щирість в обміні думками.

Його оцінка запам'яталась мені: "Невже Ваше політичне керівництво не розуміє, що будь-які односторонні поступки навіть нам, країнам Заходу, без дотримання принципу взаємності, шкодять не лише Вашим національним інтересам, але й Вашому іміджу серед політичних еліт Заходу. Подібні односторонні поступки, без прорахунку Ваших фінансових втрат і без чітко прописаних зобов'язань з нашого боку, щодо взаємності, тільки доводять, що за ментальністю Ваші політики – ще не європейці..."

"...Мені важко уявити, щоб будь-який наш президент чи прем'єр утримався би при владі, поводячи себе в подібних питаннях як азійський монарх. Нехтуючи рівними правами і повагою до власних громадян при їх виїзді за кордон і можливими односторонніми фінансовими втратами держави. За нашими розрахунками, на скасуванні консульського збору з країн Заходу Ви втрачаєте близько пів мільярда доларів на рік. Без жодних наших зобов'язань щодо термінів нашого скасування віз для Вас."

"...До речі, Ви не перші з країн колишнього соцтабору, які запроваджували безвізовий режим для країн Заходу. Але всі інші європейські країни, які це робили, мали заздалегідь чіткі гарантії вступу до ЄС і НАТО та дипломатично погоджені нетривалі терміни скасування віз для них, із дотриманням принципу взаємності. Це все робилося до того, як вони запроваджували для нас безвізовий режим та із попередньо визначеними джерелами фінансових компенсацій втрат, які вони несли через скасування консульських зборів."


Україна в черговий раз демонструє ознаки неєвропейської поведінки країни, яка прагне називатися демократією, але нехтує основоположним правилом міжнародних відносин – принципом взаємності і компенсації наданих послуг іншим державам, із захистом прав своїх громадян за кордоном на рівноправній основі.

Важко сказати, хто саме із найближчих радників президента ініціював подібні дії. Ніхто не проти дружніх і глибоких взаємовигідних відносин із великою державою Китаєм. Але не за рахунок самоприниження власної держави і її громадян. Яке, до речі, ніколи не було притаманне і не користувалося повагою в цій країні з її глибокою багато тисячолітньою історію і культурою.

Так само, в односторонньому порядку, Президент України В. Зеленський запроваджує тимчасовий, з 1 серпня і до кінця року, безвізовий режим в'їзду в Україну і транзитного проїзду через територію України для громадян Австралії, Нової Зеландії, Королівства Бахрейн, Держави Кувейт, Султанату Оман, Королівства Саудівська Аравія.

Сподіваюсь, радники президента нагадають йому, що, відповідно до статті 1 Конституції України, Україна є демократичною і правовою державою.

Усі повноваження президент України має виконувати виключно в рамках прийнятих Верховною Радою законів. В тому числі, у сфері міжнародних відносин, якими він керує. Подібні рішення, які торкаються сфери національної безпеки і оборони України, мають, щонайменше, попередньо пророблятися в Раді національної безпеки і оборони із письмовими висновками усіх силових відомств держави і підписами їх керівників. Після чого має прийматися відповідне рішення, якому, якщо потрібно, мають передувати відповідні зміни в законодавстві України, але з персональною відповідальністю його ініціаторів за безпеку і оборону держави.

Секретаріат політичної партії "Сила і честь" звернувся до Офісу Президента України із запитом на отримання публічної інформації, в якому просить повідомити, хто є суб'єктом внесення на розгляд Глави держави проекту Указу Президента України 295/2020 від 28.07.2020 року, а також просить надати копії супровідних документів до проекту цього Указу, які повинні були бути внесені разом із проектом Указу.

Нагадуємо, що ці документи є обов'язковими відповідно до пункту 8 Положення про порядок підготовки та внесення проектів актів Президента України, затвердженого Указом Президента України від 15 листопада 2006 року N970/2006 (пояснювальна записка, довідкові та аналітичні матеріали, довідка про погодження проекту із зазначенням посадових осіб, з якими погоджено проект акта).

powered by lun.ua
Коментарі — 15
Валентин Валентин _ 01.08.2020 01:03
IP: 188.191.239.---
Оце й реформи клоун України проводить! Ото й заживемо!
Romka Romal _ 31.07.2020 10:40
IP: 213.231.21.---
Егор Шконда: Очевидно, що ви з касти затятих більшовиків на совісті яких мільйони вбитих, вивезених, заморених голодом українців. Теперішні події наслідки вашої кипучої діяльності у 20 ст.
Mike_Kharkov _ 31.07.2020 09:54
IP: 134.249.228.---
Вопрос нужно разделить минимум на 3 отдельных.
1. Является ли Украина демократической страной.
2. Нужна ли Украине монархия.
3. Экономический анализ визовой политики государства.
Из 3-го пытаться решить 1 и 2 бессмысленно. Поэтому 1.2 в приоритете.
1. Отсутствие среднего класса (собственности у значительной части граждан) исключает наличие демократических институтов, посему граждане в политике лишь статисты – демократии нет.
2. Опыт Сингапура и работы Липинского показывают, что перейти от феодализма к рыночной экономике без периода авторитарии нельзя, просто дать право неискаженного голосования народу – это не демократия, т.к. приводит к власти местную феодальную знать автоматически. Т.е., избавиться от феодального мышления можно только силовым погружением в рыночную (подобно эмиграции украинца с капстрану), и на это должно быть времени примерно 2 поколения (те самые 40 лет по пустыне:)).
Украине нужен укр. Ли, или конец.
Log Log _ 31.07.2020 09:01
IP: 178.133.96.---
Егор Шконда – безмозглый дебил Унитаз Семижопов из Воронежской области.
Безграмотный кретин пытается загримироваться украинцем. Но слабоумие
торчит как шило из мешка. Идиоту больше 50 лет, а пишет ПО-РУССКИ
хуже иностранца Ким Чен Ына. Тупая скотина пукает в церкви за копейку
от Пригожина. Недоумок позорит Россию. Вместо остроумия получается "ослоумие",
а вместо унижения украинцев посадка в лужу.
meua _ 31.07.2020 02:30
IP: 93.72.11.---
На 100% поддерживаю автора.
Нынешний президент проявляет полною импотентность относительно важных решений, которые касаются его функций.Он смотрит сквозь пальцы на продолжающеся воровство на таможне, лоббизм в пользу олигархов со стороны правительства, импотентность силовых служб, поддержал "медреформу" Супрун, от которой сейчас стонут медики и скоро будут плакать пациенты. И в то же время с легкостью направляет 35 млрд. грн. на "Велике будивництво" из денег выделенных на медицину, не думая о том, что карантин не закончился, будет 2-я волна... Он награждает своих знакомых артистов и собирается объявить еврейско-мусульманские религизные праздники национальными...
Он не любит вникать, по его словам, в детали проблем, в стоимость его великого строительства – для него "главное результат". А результат – плачевный. Имеем карикатуру на президента.
Действительно, повадки монарха, а воли и решительности в решениигосударственных проблем – нулевые.
Анатолій Матвійчук _ 31.07.2020 00:22
IP: 93.72.22.---
Саме так! Це якийсь жахливий волюнтаризм, особливо небезпечний щодо Китаю, який стає зараз світовим гравцем – і не виключена його активність у різного роду спецопераціях на нашій території. Навіщо робити такий необдуманий крок?! Хіба що на меті ПрЗЕдента – чи його радників – посварити нас із США. Безголові люди сидять в ОПі.
Тамила Слободянюк _ 30.07.2020 23:13
IP: 80.64.88.---
Я от думаю, ЧОМУ наші науковці, історики, освічені люди, чесні бізнесмени, культурна еліта, талановита молодь, патріоти, які кладуть своє життя на війні – не висловлюють свою підтримку і пошану гідному УКРАЇНЦЮ? Звернення Секретаріату партії "Сила і Честь" і її лідера Ігоря Смешка до офісу президента з запитом щодо проекту Указу Президента України 295/2020 – це ВИКЛИК недолугій владі, президенту, Верховній раді, які не впоралися зі своєю місією – керувати державою! Досить брехні! Досить мовчати! Досить продавати свою честь і гідність!
Думаючі, небайдужі українці всієї країни, ЄДНАЙМОСЯ та ПІДТРИМАЙМО Ігоря СМЕШКА – справжнього генерала, сильного професіонала, розумного аналітика, поважного фахівця, якого так боялися всі минулі, а тепер боїться і нова зелена команда!
Romka Romal _ 30.07.2020 22:49
IP: 213.231.21.---
Мені здається, що Зеленський, коли йшов на посаду президента, навіть Конституцію не прочитав, а це єдине,що від нього дійсно вимагалось, а той,хто йому весь час підказує подібні дії, дуже добре розуміє про наслідки для України.
Микола Гайдук _ 30.07.2020 21:31
IP: 109.108.247.---
л.Смешко документально довів що провладні чиновники діють не згідно Закону а як аферисти проти Народу???!!!
Log Log _ 30.07.2020 21:29
IP: 178.133.205.---
Віталій Цибуляк:
Егор Шконда:
Пшел вон, лаптеногий.
Він не лаптеногий, він лаптеголовий.
У нього замість голови ж*па повна лика, яке іде на лапті.
Віктор Совщак _ 30.07.2020 20:57
IP: 188.163.12.---
... відповідно до статті 1 Конституції України, Україна є демократичною і правовою державою...
Віталій Цибуляк _ 30.07.2020 20:38
IP: 195.200.245.---
Егор Шконда:
Пшел вон, лаптеногий.
Марія Турчин _ 30.07.2020 19:15
IP: 94.231.176.---
У вислові одного із колишніх керівників розвідувальної служби поважної країни Заходу для мене ключовою є фраза; "...Мені важко уявити, щоб будь-який наш президент чи прем'єр утримався би при владі, поводячи себе в подібних питаннях як азійський монарх". У нашій реальності спостерігаємо протилежне. Утримується... Наші посполиті дозволяють. У дзвони тривоги б'є лише партія "Сила і Честь". Дозвольмо інстинкту нашого самозбереження діяти, функціонувати. Світ закривається від нас, ми для Європи і світу в ЧЕРВОНІЙ ЗОНІ. Яким вже кольором нас позначить світ після 1 серпня? Політика і наше життя на побутовому рівні пересіклися за всіма параметрами – від цього непрофесійного, а від того – шкідливого для країни Указу залежить життя пересічних громадян. Некомпетентність здатні виправити лише ПРОФЕСІОНАЛИ.
юлия корниенко _ 30.07.2020 18:42
IP: 93.73.22.---
Влада показала свою непрофесійність та нездатність керувати державою.Вже маємо серйозні наслідки такого недолугого керівництва.Проблеми в економіці, зовнішній політиці, сфері оборони та безпеки – все це наслідок відсутності стратегії та абсолютної некомпетентності уряду та Президента.Якщо Президент не прийме до уваги такі звернення та не перегляне кадрову політику – країну захлисне хаос.Чому до сих пір на керівні посади не призначені такі професіонали й державники, як Смешко – залишається тільки здогадуватися.Країна не має часу на експерименти!Потрібні ПРОФЕСІОНАЛИ!
sensor+2 _ 30.07.2020 18:29
IP: 178.137.147.---
Судя по всему, раболепие, как минимум заискивание, перед сильными присуще Зеленскому. Это показали и скандал с Трампом, когда он многократно оскорблял нашу страну, и случай с Кадыровым, и тщательное избегание высказываний о Путине. А самоунижение вообще присуще Украине и большинству её граждан. Зеленский не исключение. Но только когда дело касается тех, кого он боится.
Україна та Європа1108 Зеленський48 Aтака Путіна1268 Уряд реформ415 Донбас21
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter