Єгор Соболєв голова комітету Верховної Ради із запобігання та протидії корупції

Шукаємо нових керівників міліції Київщини, Львівщини, Тернопільщини та Волині

20 березня 2014, 10:49

Перехрестилися і починаємо.

Отже, як ми домовлялися з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим, стартує прозорий підбір керівників обласних управлінь міліції із залученням громадськості.

Згідно домовленостей, проходити це має так:

1. МВС збирає кандидатури. У тому числі їх можуть пропонувати громадські організації.

2. Кадрова комісія МВС, куди включені правозахисник Євген Захаров, журналіст Юрій Бутусов та я, перевіряє цих кандидатів. МВС та його департамент внутрішньої безпеки – на відповідність професійним критеріям, які затверджені міністром, ми з колегами – на непричетність до корупції і порушень прав людини. Для цього пропонуємо журналістам-розслідувальникам створити власну групу незалежної перевірки.

3. Перелік кандидатів, що пройшли такий відбір, оприлюднюється. Одночасно ми пропонуємо їх презентацію активу області, у тому числі авторитетним ГО, меру, керівництву держадміністрацій. Так, щоб кандидати представили своє бачення, як зробити регіон безпечнішим, як реанімувати міліцію, як забезпечити громадській контроль за її діяльністю.

4. Після цього кадрова комісія МВС приймає рішення. Туди входять заступники міністра і керівники департаментів. Наша з Євгеном та Юрієм місія – проконтролювати чистоту процедури.

Такою є домовленість. Звісно, є ризики, що вона буде порушена. Звісно, підібрати гідних керівників з лав міліції вкрай важко. (У вимогах МВС є 4-річний досвід служби. Я пропонувати скасувати цю вимогу, але не знайшов підтримки). Звісно, на нас впаде цунамі звинувачень, компромату та тиску. Скоро Ви дізнаєтесь, що я міліонер, педофіл і взагалі перевдягнута жінка. Звісно, це не люстрація, і не системне реформування міліції, які мають готуватися одночасно.

Але спробувати варто. Гідні керівники міліції зараз вкрай важливі для збереження України як держави. Плюс треба закладати практику відкритого підбору всіх державних службовців. Інакше нова держава в нас не вийде.

На прохання МВС починаємо з Львівської, Волинської та Тернопільської областей. На наше з Юрієм прохання в першу чергу також увійшла Київська область, де зроблене призначення викликало хвилю обурення.

Актив цих областей! До вівторка МВС чекає на Ваші заявки. За посиланням вказані і вимоги міністерства. Щоб все було прозоро, робіть копію на luscomitet@gmail.com.

powered by lun.ua
Коментарі — 102
Тарас Світлик _ 30.03.2014 23:44
IP: 5.248.203.---
З коментарів на форумі:
"Шановні кандидати" на посаду керівника УМВС Тернопілля, дана посада продана з молотка на "аукціоні". Можете проводити збори трудового колективу, купляти рейтинги громадських організацій на вашу користь, срати один на одного, це все кіно розраховано на "лохів". Начальником УМВС буде злодій – Андрій Матрофайло за квотою партії "Свобода", народний депутат Олексій Кайда вже домовився з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим щодо його призначення. Ну що, робимо ставки один до ста, що Матрофайло – начальник? СЛАБО..."
Михаил Светлов _ 29.03.2014 12:06
IP: 178.93.76.---
Єгор, рузімію, що питання не довас, але чому до цієї пори "слуги народу" не перестали бути недоторканими???
Uruz _ 29.03.2014 08:12
IP: 94.153.48.---
а что аваков еще министр???
wed _ 28.03.2014 22:26
IP: 74.125.17.---
На середній же рівень можна ж масово запрошувати тих активістів Майдану, котрі висловлять таке бажання, і котрі виявили свою відповідальність та оргздібності. Напр. бажаючих сотників самооборони чи лідерів ультрас (після тестувань та відп.пришвидшеного навч. курсу) варто спробувати використати – в них виробився свого роду імунітет до ментівської сваволі. Навіть кілька з них на локальному рівні вже зможуть нейтралізовувати спроби старої системи пристосуватися до нових обставин.
wed _ 28.03.2014 22:15
IP: 74.125.17.---
Імхо, в першу чергу повинні розглядатися люди, що працювали колись в міліції і звільнилися без явних слідів репутації. Є такі, що не захотіли працювати під зеком.
Навіть якщо вони працювали на низьких посадах – якийсь досвід вони мають і власне їм треба віддавати перевагу.

Далі слід розуміти, що часто порядність є важливішою ніж досвід. Якщо людина має організаторську жилку і добрих консультантів. Незаплямованій людині люди простять перші помилки, а далі – або навчиться до того, як дискредитує себе, або заміна.
Суть в тому, чи вийде знайти відповідних заступників-консультантів?
Вважаю, що це можливо, якщо прийняти за непорушний принцип – заплямованих керівників обласного рівня бути не може... а їх заступників-консультантів піднімати з досвідчених менш заплямованих працівників нижчого рівня (щоб це було суттєвим підвищенням для них, і в той же час в них кілька років має бути стеля росту – власне цей рівень заступників).
Трохи хаосу буде, але це неминуче при зломі системи
Олег Бурлачук _ 25.03.2014 23:46
IP: 93.73.54.---
Егор, профессиональное психологическое тестирование сотрудников МВД – одно из важнейших мероприятий отбора. Готов оказать содействие как официальный представитель.
P712 _ 25.03.2014 13:22
IP: 92.113.99.---
Єгоре, здається ви занадто перегинаєте палицю. Звісно я знаю про грузинський досвід, але все ж висловлю свою думку, вона обумовлена і станом держави, яка є зараз, і вашим революціним запалом, який сьогодні є недоречним. Так от про що я: у СИСТЕМІ працювали тисячі профі, нехай вони брали хабарі і служили системі, але не всі з системи вбивали, як вбили Ігоря Індила, і не всі гвалтували, як врадіївські покидьки. Так от цих профі потрібно поставити працювати в нові умови, якщо не впораються, тоді вже це назавжди. Але ж не забувайте Грузія збільшила зарплатню гаїшникам у 30 разів, чи спроможна Україна на це?? Тому перед тим, як вимагати кришталевої чесності потрібно дбати про це, а також про умови проживання таких мвс-ників, про службові авто і їх техзабезпечення і т.д. Це питання які входять у пакет реформ. Та потрібно казати, що у Грузії цих коштів також не було, вона їх отримала як цільові під реформи спеціально. А ще згадайте – судді хто??
Влк Влкдн _ 25.03.2014 13:10
IP: 195.182.194.---
Да что их искать? Майдан плюс старые опытные кадры от Москаля – Луценко!
Dmitry Yermak _ 25.03.2014 06:46
IP: 74.125.181.---
Среди тех, кто ушел и не захотел мириться с порядками в МВД надо выбирать.
Dmitry Yermak _ 25.03.2014 06:45
IP: 74.125.181.---
kozel_ynuch:
бан
Fedir Syzyi _ 24.03.2014 23:53
IP: 74.125.181.---
Peter Blood:
Fedir Syzyi:
Хлопців з Майдану, які проявили себе найкраще вже можна ставити на любі посади!...
===
А чому не "майданних" бомжів, гопніків і безробітних??? Тих, що добре вміють ревіти "Хємороям слава!"?
Ти знов вилізло, продажне...
mxpro _ 24.03.2014 23:29
IP: 46.63.32.---
"У вимогах МВС є 4-річний досвід служби. Я пропонувати скасувати цю вимогу, але не знайшов підтримки"
Ну, если есть незапятнанные кандидады с 4 годами службы на руководящих должностях, я согласен, что лучше, если это кадровый, опытный офицер милиции. Но (дай Бог, что бы я ошибался) у меня есть сомнения, что в нашей стране в верхушке ментуры могли остаться нормальные люди. Честность и порядочность – намного важнее "проффесионализма", если мы собираемся построить новую, нормальную страну, а не просрать всё, как обычно. Поднимайте пенсионеров, отставников, людей из других силовых структур. Не обязательно сегодняшних зажравшихся и продажных ментов.
Fedir Syzyi _ 24.03.2014 22:09
IP: 94.231.187.---
Nadiya Boryslavka:
Ви щось забагато панікуєте – не трольчиха випадково?!

Хлопців з Майдану, які проявили себе найкраще вже можна ставити на любі посади!...
Особисто я хотів би бачити батька загиблого Устима Голоднюка начальником міліції Тернопільщини!...
А скільки офіцерів з різних структур було на Майдані і які допомагали і словом і ділом перемогти цю банду?!
І таких в кожній області багато, але їх "как-би" не помічають...
Aleks Bulczak _ 24.03.2014 22:05
IP: 91.199.35.---
Тарас Бойко:
Гей народ, ви що тут пишите. Хтось тут хоча б розове поняття в міліції має? Ви собі уявляєте що таке давати резолюції на оперативні заходи, визначати комплекс необхідних слідчих та інших дій щоб розкрити найважчі злочини. Та опера будуть ноих начальників водити круг пальця як малих дітей якщо ті будуть цивільні. Та навіть 4 роки це мало, має бути мінімум 10 р досвіду, чи хочите подарунок зекам зробити. Систему потрібно руйнувати так, щоб ми не залишилися без міліції на найближчих 5 років.
Все вірно. Тільки от знайти таких людей з досвідом і незаплямованих – проблемка.
Aleks Bulczak _ 24.03.2014 22:00
IP: 91.199.35.---
Nadiya Boryslavka:
Тут не подають. Іди проси милостиню в іншому місці.
Александр Куксенко _ 21.03.2014 01:40
IP: 74.125.181.---
А Одесса???
Теодор Дяків _ 21.03.2014 01:03
IP: 37.55.202.---
Макс Макс:
Лучше пусть уже Соболев подбирает. Хоть какая-то надежда на то что РЫГовское гнильё не ПРопихнут. Кого Акваков назначал мы уже видели. Особенно бывший глава Шевченковского РОВД, который лично пытал майдановцев. Эту гниду Аваков назначил в Киев главным мусором. И ещё сказал журналистам, мол это ваше мнение что за ним шлейф грехов тянется, а я так не считаю. В Запорожье тоже местного кАзла Сербу попытался переназначить (не бесплатно), который с помощью укуренного Беркута и титушек разгонял Майдан в Запорожье. А потом добивали во дворах. Да все кого он пытался назначить работали при зеке и издевались над людьми (кто больше кто меньше). Но этот бездарю насрать на очевидные факты... Зачем люди на Майдане гибли? Чтобы вот такое мурло милицией заправляло?
- Завдання активістів на місцях – зібрати якомога більше фактажу на того чи іншого претендента щоб можна було максимально обєктивно оцінити його шанси зайняти посаду за системою встановлених критеріів.
Теодор Дяків _ 21.03.2014 00:56
IP: 37.55.202.---
Хотів би звернутися до тих, хто пропонує на різні посади активних учасників Майдану або іх родичів – чи готові ви сісти в літак, яким буде керувати пілот, що вперше сів за штурвал? Чи дозволите ви щоб хірургічну операцію вам зробив комендант Украінського дому? Пора зрозуміти, що виконання функцій держави, управління людьми і територіями є речі складніші, ніж управляти літаком чи оперувати людей. І наслідки такого підбору кадрів можуть бути значно гірші, бо стосуються великоі кількості людей.
Тарас Бойко _ 21.03.2014 00:53
IP: 91.226.4.---
Гей народ, ви що тут пишите. Хтось тут хоча б розове поняття в міліції має? Ви собі уявляєте що таке давати резолюції на оперативні заходи, визначати комплекс необхідних слідчих та інших дій щоб розкрити найважчі злочини. Та опера будуть ноих начальників водити круг пальця як малих дітей якщо ті будуть цивільні. Та навіть 4 роки це мало, має бути мінімум 10 р досвіду, чи хочите подарунок зекам зробити. Систему потрібно руйнувати так, щоб ми не залишилися без міліції на найближчих 5 років.
Володимир Безпалов _ 21.03.2014 00:46
IP: 91.210.23.---
Надзвичайно правильна ініціатива,яка дозволить розпочати процес змін.Лише практика відкритого відбору державних службовців та їх громадське обговорення дозволить зруйнувати існуючу систему кулуарних призначень.Рухатись вперед і не зупинятись.Поширювати цю практику на підбір кадрів в контролюючих органах та на галузі які використовують значні обсяги бюджетного фінансування.
Fedir Syzyi _ 21.03.2014 00:13
IP: 94.231.187.---
Микола Горончук:
Сотник Самооборони Майдану Володимир Парасюк-найкращий варіант для Львівщини!!!
100%
Fedir Syzyi _ 21.03.2014 00:12
IP: 94.231.187.---
А ВИ ПРОПОНУВАЛИ ПОСАДУ КЕРІВНИКА МІЛІЦІЇ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ БАТЬКОВІ ЗАГИБЛОГО УСТИМА ГОЛОДНЮКА З НЕБЕСНОЇ СОТНІ???

ТО ЗАПРОПОНУЙТЕ!!!
Марина Ермилова-Соколова _ 21.03.2014 00:02
IP: 46.201.235.---
Егор, сообщаю вам через сайт УП, потому что не знаю, как еще на вас выйти. Сегодня получила инф из Херсонской области: там назначили ново – старого губернатора, которого назначали при Ющенко. Он тогда продавал должности, и сейчас начал сразу же то же самое. У людей руки опускаются. Возьмитесь за проверку, прошу вас
Ihor Hook _ 20.03.2014 23:45
IP: 176.106.208.---
А Поліграф використовуєте?
Микола Горончук _ 20.03.2014 21:53
IP: 195.211.86.---
Сотник Самооборони Майдану Володимир Парасюк-найкращий варіант для Львівщини!!!
ONLINE
Уряд реформ392 Aтака Путіна1186 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Ірина Федорів

Вода з фекаліями: що дала нарада в голови ОДА

Артем Петренко

Шанс вырваться из ловушки бедности. Или почему важно, чтобы у Зеленского получилось

1
Сергій Лямець

Коболев получает $1 млн в месяц. Укрзализныця закупает дизель у олигархов. Так зачем нам независимые набсоветы???

7
Сергій Лямець

Зачем Зеленскому стукачи. Что говорит здравый смысл об инициативе платить 10% за доносы

12
Ігор Луценко

Хто стріляв вночі у Голосієво і до чого тут справи Майдану?

Українська правда

Стати депутатом і залишитись людиною. Чому "Слуга народу" неправа в історії із "тупою вівцею"

Сергій Лямець

ZeVulgaris. 🤡 Андрюха, шо там с Кабмином?

16
Тимофій Бадіков

Залишити неможливо звільнити: чи буде в МОЗ новий очільник?

Євген Бистрицький

ПІДВОДНІ КАМЕНІ 7-ГО КОМІТЕТУ

7
Айдер Муждабаєв

"Русский писатель" Захар Прилепин: самый кассовый из убийц

5
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter