Єгор Соболєв голова комітету Верховної Ради із запобігання та протидії корупції

Антикорупційне законодавство створено. Що далі?

23 липня 2015, 19:52

Ви будете здивовані, але всі важливі антикорупційні закони ми в Парламенті вже ухвалили за ці сім місяців голосувань.

Згідно цих законів в Україні:

- мають бути відкриті дані про всіх власників землі, нерухомості та авто в Україні;

- посадовці повинні декларувати не лише офіційно зареєстроване на них майно, але й все, що записано на інших, але фактично перебуває в їхньому розпорядженні плюс так звані "недобудови";

- будь-яке майно, яке посадовець та пов'язані з ним особи не можуть пояснити, визнається незаконним збагаченням і має бути конфісковано на користь держави;

- при спробі втекти топ-чиновник, який підозрюється в корупції, може бути затриманий до отримання санкції суду;

- вся інформація про витрати за рахунок платників податків має бути в Інтернеті, включно з конкретними платіжками.

Ще ми встановили високі зарплати для детективів Національного антикорупційного бюро; заборонили брати туди тих, хто вже відповідав за боротьбу з корупцією і максимально захистили незалежність антикорупційної прокуратури.

Я пишаюся цими рішеннями. Саме з надією ухвалити ці закони я йшов до Верховної Ради. Я пишаюся спільною роботою з Центром протидії корупції, Центром політико-правових реформ, Реанімаційним пакетом реформ, Transparency International, Центром політичних студій та аналітики, які є справжніми соавторами і провідниками всіх цих рішень.

По великому рахунку, творення доброго антикорупційного законодавства в Україні завершено. Але треба чітко усвідомлювати, наразі все це – лише папірці. Добре, що на них написано "Закон України". Втім, наступає найважливійший етап – боротьба за втілення цих законів.

Будемо реалістами. Більшість нинішніх суддів та прокурорів, і ті керівники держави, які зберігають їх на посадах, не будуть втілювати ці закони. Вони зацікавлені, щоб ці закони далі залишалися папірцями. Наприклад, уряд зараз фактично заблокував створення Національної агенції із запобігання корупції – ключової установи, яка має почати контролювати, що посадовці пишуть в деклараціях. Що ще важливіше – вона має зробити їх відкритими в Інтернеті.

Так само Віктора Шокіна, Володимира Гузиря і Ко зберігає в ГПУ Президент. (Щойно вчергове мав з ним на "раді реформ" чергову "дискусію" про необхідність їхнього звільнення).

І кожен з нас далі страждає від таких шокіних-гузирей в абсолютно всіх державних органах на абсолютно всіх рівнях.

Прибрати їх звідти, змусити закони працювати – це наше з Вами завдання. Завдання активних, думаючих людей, які прагнуть створити нормальну державу, а не тікати чи пристосовуватися до нинішньої.

Насправді саме цей шлях пройшли усіх успішні нині держави. Починаючи з себе, об'єднуючись, делегуючи в органи врядування своїх представників, найкращі громадяни цих країн пройшли цю дорогу. Утвердив не лише силу права, але й те, що ми зараз називаємо громадянським суспільством.

Тепер ця дорога перед нами.

Найближчими днями я запропоную ідеї, як пройти її швидше

powered by lun.ua
Коментарі — 27
Жора Робинович _ 20.01.2016 17:06
IP: 176.105.209.---
Шановний Єгоре!Я вірю вам,закони приймаються,а коли вони будуть виконуваться і хто?Коли всі судьї рідня прокурори також.Коли презедент сина влаштовує в свою фракцію!Мені стидно їх слухать,так треба презирати людей,говорити одне,робити друге.Срам!
LYCIV_OLGA _ 01.08.2015 18:01
IP: 109.251.42.---
Глючку, голубчику, ну, що ж ви так напружуєтесь?... Побережіть себе, вам так нервувати шкідливо...

І спробуйте зрозуміти – при деяких захворюваннях (як у вас) дуже ускладнене адекватне сприйняття мови, тому потрібно багаторазове повторення одного і того ж. Ну, ви не хвилюйтеся, тільки – для вас я готова на все, і буду повторювати одне і теж – скільки знадобиться!

Завжди розраховуйте на мою допомогу, разом ми обов'язково здолаємо ваше захворювання!
LYCIV_OLGA _ 28.07.2015 23:00
IP: 109.251.42.---
glok:
Ну, що ж ви такий неслухняний???... Я ж вже радила вам – сходіть вмийтеся, зробіть десять глибоких вдихів-видихів, прийміть відвар шипшини з валеріанкою, та медом, і спати...А в майбутньому-намагайтеся не нервувати, бережіть сили, Вам же ще з майданівцями/бандерівцями/націоналістами "воювати"... Якнайбільше бувайте на повітрі, якнайменше – телік і комп, дотримуйтесь режиму. Кажуть, спілкування з дітьми допомагає...Ну, все...Не допоможе – зверніться до фахівців. Можливо вас ще можна врятувати.

Тож побережіть себе, не треба так знущатися над собою.

І – мабудь ви забули – я прохала вас передати всім своїм рідним і близьким мої щирі співчуття з приводу вашого хронічного захворювання і те, що я сумую разом з ними. Передали?
LYCIV_OLGA _ 27.07.2015 10:08
IP: 109.251.42.---
Боже, ж ти мій!... Оце то так!... Виявляється – то якась "LYCIV_OLGA з однодумцями" – винуватці/причини "горя та крові Майдану, роздмухування Громадянської війни, розбещення насильством мало не всього народа, насичення держави зброєю, ненавісті до власних співгромадян, зубожіння усього народа", та того,що нинішня влада виявилися камарильєю!...

Ну, з glok-амі розмовляти марно, але взагалі/чисто риторично можно сказати як М.Жванецький: "Это не к нам, это в санчасть"!... Або згадати фразу Василя Кроликова з фільму "Ширлі-мирлі": "Ой, мама... Капусточка, конечно, дело хорошее, но в доме нужно держать и мясные закуски!"
Vol _ 26.07.2015 19:08
IP: 93.72.20.---
Vol _ 26.07.2015 14:42IP: 93.72.20.--
БЕЗУМИЕ БЕСПРЕДЕЛА

Для народа норма – разумная жизнь в пределах необходимого и достаточного.

Для олигархов-миллиардеров норма – беспредел финансовый, властный, уголовный и т.д.

Напомню, что ВСЯКИЙ БЕСПРЕДЕЛ, ПО ГЕГЕЛЮ, ЕСТЬ СВИДЕТЕЛЬСТВО БЕЗУМИЯ.

Уже 20 лет Украину возглавляют властные и финансовые беспредельщики – безумцы: Кучма, Ющенко, Янукович, Порошенко.

Предшественники Порошенко беспредельничали хотя бы в мирное время...

Порошенко – Безумец-Главнокомандующий во время войны...
Без его отстранения Украина обречена.

Юрий Вологжанинов.
LYCIV_OLGA _ 25.07.2015 20:15
IP: 109.251.42.---
руслан49:
І що, ви щось чули від Тимошенко, Ляшка і Самопомочі, що вони хочуть виправляти помилки? Як би не так. Таке враження, що їх оточення саме набралося мільйонних кредитів і зараз хочуть їх списати.
[/Q

Вони, хоча б, їх озвучують, але не смішать український народ – як НФ та БПП – тим, що голосували не знаючи за що. Хоч сам Закон вносився від НФ та пройшов всю процедуру розглядів.
Прийнятий Закон – недолугий! Президент має можливість/повинен накласти вето та внести правки від свого імені. Депутати ВР повинні доопрацювати текст закону – незалежно від того – будуть пропозиції від Президента, чи ні.
А владну ХУЦПУ про "популістів" в ВР – не треба слухати! Нинішня влада – ні про державу Україну, ні про український народ не піклується! Вона дбає тільки "за своє" – надприбуткі банкирів! А разом з тим – глузує/знущається з українців, зайвий раз вказуючи нам "наше місце", та, перевіряючи скільки з нас ще готові/будуть "їсти"яку завгодно владну "локшину".
руслан49 _ 25.07.2015 15:51
IP: 178.92.248.---
LYCIV_OLGA:
руслан49:
Стару корупцію Соболєв ламає, нову створює. Соболєв проголосував за закон про реструктизацію валютних кредитів. Наприклад, кому він простив кредит. Заступника прокурора Київської області Корнійця спіймали на хабарі. Ось як на суді Корнієць пояснював володіння будинком вартістю 10 млн гривень, валютою і коштовностями. Він декілька років тому взяв кредит 830 тисяч доларів. До цього часу його не віддав. І під бубен виборів Соболєв простив цьому Корнійцю його кредит.
Про необхідність відсікання від дії цього Закону всіх таких "владельцев заводов, газет, пароходов" – говорилося давно/100-500 разів. В цьому Законі є ще багато недоліків, тому він потребує доопрацювання, але ж – тільки і всього

І що, ви щось чули від Тимошенко, Ляшка і Самопомочі, що вони хочуть виправляти помилки? Як би не так. Таке враження, що їх оточення саме набралося мільйонних кредитів і зараз хочуть їх списати.
LYCIV_OLGA _ 25.07.2015 09:01
IP: 109.251.42.---
До речі: так що – щодо прийнятого антикорупційного законодавства, його змісту, перспектив – зауваження/пропозиції/побажання будуть?... Чи будемо – як деякі – і далі отрутою/жовчю на Соболєва бризкати?...
LYCIV_OLGA _ 25.07.2015 08:53
IP: 109.251.42.---
(продовження) Ті, хто знаходить у себе типові ознаки "алергії" на Тимошенко, чи схильний, вже, до істеричної "манії переслідування" нею, можуть ознайомитися з:

"Закон о валютных кредитах. Ложь, лицемерие и двойные стандарты Кабмина" (сайт antiraid); стаття вже згадувана на початку мого поста. Або – передивитися/прослухати на youtube – "Программа "Акцент" телеканала "Первый деловой". Гость студии – Михаил Стрельников, глава правления ВГО "Фінансова грамота України""; чи – "Оксана Григорьева, политический эксперт, – гостья "112 Украина""

І всі офіційні міфи/страшилки/брехня – виявляться тим, чим вони і є насправді – довжелезною "локшиною"/величезнішою безсоромною ХУЦПОЮ!
LYCIV_OLGA _ 25.07.2015 08:48
IP: 109.251.42.---
(продовження)

... 2) обеспечил банку минимальную прибыль. При этом ежемесячные выплаты по кредиту не должны превышать 20-30 процентов от дохода должника.Понятно, что популистского выигрыша политикам подобная программа не принесла бы. Но дала бы реальную возможность тем людям, которые хотят сохранить приобретенное по ипотеке жилье, обслуживать свой заем" (Сергій Лук'янчук "Врятувати рядового іпотечника. Як влада США допомагала кредитним боржникам" (texty.org)

Однак влада, замість вирішення проблем, всупереч власним передвиборним обіцянкам – вирішила розв'язати шалену кампанію вже навіть не "розвішування локшини на вухах" лохтората, а "впарювання" величезної ХУЦПИ! І дуже багато хтоз готовністю її проковтнув/"повівся" на цю отруйну пропагандистську страву

ВСІ крапки над "і" у владній ХУЦПІ, в усіх деталях/подробицях були розставленні/розвінчані ще під час виступу – так багато для кого ненависної Тимошенко на передачі "Шустер-live" від 3 липня
(див.продовження)
LYCIV_OLGA _ 25.07.2015 08:40
IP: 109.251.42.---
руслан49:
Стару корупцію Соболєв ламає, нову створює. Соболєв проголосував за закон про реструктизацію валютних кредитів. Наприклад, кому він простив кредит. Заступника прокурора Київської області Корнійця спіймали на хабарі. Ось як на суді Корнієць пояснював володіння будинком вартістю 10 млн гривень, валютою і коштовностями. Він декілька років тому взяв кредит 830 тисяч доларів. До цього часу його не віддав. І під бубен виборів Соболєв простив цьому Корнійцю його кредит.
Про необхідність відсікання від дії цього Закону всіх таких "владельцев заводов, газет, пароходов" – говорилося давно/100-500 разів. В цьому Законі є ще багато недоліків, тому він потребує доопрацювання, але ж – тільки і всього! (Наприклад: "Валютный кредит перечисляется в гривну по действующему курсу НБУ (и никаких "курсов из прошлого" – это экономический нонсенс). Ставка по этому кредиту уменьшается до такого уровня, который бы 1) компенсировал инфляционные потери;
(див.продовження)
Vol _ 24.07.2015 14:06
IP: 93.72.20.---
МУЖЧИНЫ, ВЫ ПОМНИТЕ ЗВАНЬЕ СВОЁ!

Власть и народ – различные институты реальности.
У них различные назначения и интересы.
Особенно в тех ситуациях, как у нас, когда власть не народная, а олигархическая, во главе с Порошенко.
Интересы олигархов-миллиардеров и народа, по определению, противоположные. Для народа норма – разумная жизнь в пределах необходимого и достаточного. Для олигархов норма – беспредел финансовый, властный, уголовный и т.д.
Напомню, что всякий беспредел, по Гегелю, есть свидетельство безумия.
Уже 20 лет Украину возглавляют безумцы: Кучма, Ющенко, Янукович, Порошенко. Сегодня нет ничего более важного, чем отстранение безумца от власти.
Однако, все названные позаботились о том, чтобы у народа не было юридических инструментов отстранения их от власти.
Жизнь умнее любой власти и потому, в подобных ситуациях, она предоставляет народу такие инструменты освобождения, как Майдан или Вече. Так было в 2014 и так должно стать в 2015.
Юрий Вологжанинов.
руслан49 _ 24.07.2015 13:08
IP: 178.92.248.---
Стару корупцію Соболєв ламає, нову створює. Соболєв проголосував за закон про реструктизацію валютних кредитів. Наприклад, кому він простив кредит. Заступника прокурора Київської області Корнійця спіймали на хабарі. Ось як на суді Корнієць пояснював володіння будинком вартістю 10 млн гривень, валютою і коштовностями. Він декілька років тому взяв кредит 830 тисяч доларів. До цього часу його не віддав. І під бубен виборів Соболєв простив цьому Корнійцю його кредит.
LYCIV_OLGA _ 24.07.2015 10:59
IP: 109.251.42.---
(закінчення)
За наявності збереження в "старому вигляді"/зі старими кадрами/без ПОВНОЇ заміни/люстрації (окремі виключення для дійсно незамінних – можна зробить) хоч одної-єдиної ланки (прокуратура/МВС/СБУ/судова влада), чи збереженні хоч одної "особливості" старої корупційної системи (непрозорість діяльності силовиків та судової системи/можливість тиску на них з боку вищого керівництва країни/тощо) – всі самі найсучасніші/найпрогресивніші/найчудовіші Закони – приречені залишатися лише папірцями!!!

І це теж розуміє автор: "Більшість нинішніх суддів та прокурорів, і ті керівники держави, які зберігають їх на посадах, не будуть втілювати ці закони". Саме тому – "ЗМУСИТИ ЗАКОНИ ПРАЦЮВАТИ – ЦЕ НАШЕ З ВАМИ ЗАВДАННЯ"!!! А виконати це завдання можливо лише і тільки, якщо – тим чи іншим чином – рішуче замінити цю олігархічну/антиукраїнську/антинародну владу на нашу/загальнонародну/українську! Але це – вже зовсім інша, окрема тема та справа...
LYCIV_OLGA _ 24.07.2015 10:54
IP: 109.251.42.---
(продовження)
Про сумні перипетії навколо Антикорупційного Бюро, з самого початку його створення, я писала нещодавно у – "До Антикорупційного Бюро не можуть знайти керівника детективів" в блозі Віталія Шабуніна.Мова йшла про дуже сумні наявні факти, які аж ніяк не сповнюють оптимізмом!

Та й взагалі – вже наявне/існуюче законодавство завжди/всі роки Незалежності дозволяло всім силовим державним структурам повноцінно/дієво/ефективно боротися з корупцією на всіх рівнях (ловити та саджати), ось тільки бажання/політичної/громадянської волі на це – ні в кого не було, бо Система миттєво придушувала будь-які реальні спроби боротьби зі своєю власною сутністю/основою свого існування!

Так що – обов'язково/неодмінно наявну Систему міняти треба, й саме – всю повністю (!!!), з самого низу до самого верху, і нікуди від цього нам не втекти!
(див. закінчення)
LYCIV_OLGA _ 24.07.2015 10:47
IP: 109.251.42.---
Ну, що ж, і справді – "Антикорупційне законодавство створено"!... Всім, хто брав участь – щира подяка, й поздоровлення – усім! Але, це тільки "півсправи"! Тож, може саме тому – не дуже-то воно й радісно.

Як казав М.Жванецький:"Шо ж такое?...Как же ж так?...Может...?" Про ці "може?" – знає/каже й сам автор:"НАСТУПАЄ НАЙВАЖЛИВІЙШИЙ ЕТАП – БОРОТЬБА ЗА ВТІЛЕННЯ ЦИХ ЗАКОНІВ" Отож! Бо з цим в нас всіх – є "деякі недоліки/негаразди".

Та й взагалі – на авторське запитання "Що далі?" одразу виникало бажання вигукнути: "А хабарі давати не треба! Але ж – не про то зараз мова...

Про важливість/корисність того, що прийнято ВР/про що каже/пише Є.Соболев – ніхто навіть й сперечатися не буде! Але, всі ми знаємо/пам'ятаємо, що "Закон – что дышло, куда повернул, туда и вышло"...
(див. продовження)
mihaylenco _ 24.07.2015 05:16
IP: 37.54.120.---
Mendel_3s
Єгорка все життя мочив Підора (Льовочкін) і Борю Філатова (Бєня) а тут з ними в обнімку.

Дорослі дядьки в обнімку... Дуже щось не теє...

Якщо це правда, треба набирати нові органи для боротьби з корупцією. А цих висилати у Москву.
tunis _ 24.07.2015 00:21
IP: 104.154.37.---
Солодько.
На руках Єгорки кров, на його і подібних йому тварин в раді.
Що продовжують агонію цього режиму, малють закони які ніхто не виконую і ніколи не буде виконувати.
Легалізує цей режим в очах світу.

Тільки велика кров може змінити країну, і кров Єгорки як спільника режиму.
Mendel_3s _ 23.07.2015 23:16
IP: 130.211.183.---
Єгорке піздец єслі не сдриснет в рашку.
Севодня Глава Камітєта по протидії карупції – не путать с антікарупційним бюро.
заявіл шо Єгорка питался єму впіхнуть какого то уголовніка Хмару.
началі копать – на Хмарє негде клейма ставіть.
а щас бюро ваапще заблокіровано – нікто не дайот членов – ні Пісяй ні рада ні апщественниє організації.
вот вам і Єгорка Люстратор.
єдінолічно заблокіровал работу бюро.
Mendel_3s _ 23.07.2015 22:38
IP: 104.154.90.---
Peter Blood:
Давно слід Є.Соболєву втекти з цієї компашки "Садо-немічників", реальні девізи по життю у яких не "візьми і зроби", а "Візьми і збреши!!!", " Візьми і вкради!", "Вкради і втечи!"
так він вже намилився, з Ігорьком Луциком.
вчора стояли в прокуратурі разом з Підором і Борєю Філатовим.!!!
Скрипін як побачив ці фотки – ахуєл – з цього і почався скандал.
Єгорка все життя мочив Підора (Льовочкін) і Борю Філатова (Бєня)
а тут з ними в обнімку.
Mendel_3s _ 23.07.2015 22:27
IP: 104.197.61.---
Peter Blood:
Mendel_3s:
===
А я все ж сподіваюся, що старовинне князівське місто Чернігів пошле нах. "жидо-мафію гречкосіїв" від буковельського гуцула Кало Мойші!
ага, сподівайся що Бєня в Буковелі дитячий дім відкриє.
ось Єгорка надіється що Шокін добровільно піде у відставку – так Скрипін його чуть не задушив і вигнав зі студії...
dushka _ 23.07.2015 21:59
IP: 77.120.73.---
Аааа, иуде Менделю наступили на яйца!!!!!!!!!! И видать здорово наступили! Повесить суку-корупціонера менделя за єти яйца. Жги, Егор, ты и твоя команда на правильном пути значит.
Обізнаний _ 23.07.2015 21:49
IP: 188.231.190.---
Готувати закон про очищення влади від осіб, які працювали у владі з 25.05.2014 по 30.04.2016, щоб довго не прийшлось розводити теревені, а зразу, після того як український народ скине владу бариг, можна було взяти їх всіх під білі рученькі.
mihaylenco _ 23.07.2015 21:45
IP: 37.54.120.---
По великому рахунку, творення доброго антикорупційного законодавства в Україні завершено. Але треба чітко усвідомлювати, наразі все це – лише папірці.

В нас ще є конституція. Кримінальний Кодекс. Декларація про державний суверинітет. І багато чого іншого. І все це папірці. Бо в нас є каста негідників, яка стоїть понад законом.
stork _ 23.07.2015 21:35
IP: 130.211.162.---
Mendel_3s:
в Чернігове голодний бунт.!!!!
люді каторим не хватіло гречкі перекривают уліци.!!!
а сука законодательная тут законамі хвастаєт.
вот на следующей неделе Гена Корбан прідьот в раду, он с мальчікамі Бєні тебе такой закон напішет, шо за пол часа тебя суку абратно в кацапстан отправят...
Мендель! Ті тупа, обмежена,безграмотна людина. Через таких, як ти, для яких гречка понад усе, Укра-
їна знаходиться там, де знвходиться. Коли вже вас поменшає?
Корупція1337 Зеленський21 Україна та Європа1086 Порошенко2 Свобода слова568
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Саша Дрік

За півроку Міноборони направило в правоохоронні органи 167 матеріалів на сотні мільйонів гривень

1
Олексій Братущак

Що не так з вимогою Зеленського зібрати позачергове засідання Ради

8
Михайло Жернаков

Громадські організації закликають Президента розблокувати судову реформу

2
Костянтин Матвієнко

Українська влада має вжити екстрених заходів безпеки в умовах розгортання прямого збройного протистояння Туреччини і Росії

19
Сергій Лямець

Засланные казачки, или Как экс-владелец "Дельта Банка" Николай Лагун пытается уйти от Джеймса Бонда

1
Володимир В’ятрович

Інформаційне роззброєння України.

10
Євген Бистрицький

ЗАПАХ ЛАЙНА

58
Олеся Яхно

О зависимости РФ жить чужой жизнью – жизнью Украины

9
Ігор Головань

НАБУ вдруге зобов'язали розслідувати записи "Трубу прорвало"

4
Олексій Братущак

''Дєдушка'' Зеленського. Що не так з Тігіпком?

32
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter