Потрібні зв'язкові для викриття корупції у проектах рішень Ради
За перші 7 місяців голосувань у Верховній Раді наш комітет з протидії корупції проаналізував 1543 проекти законів і постанов. Корупційні ризики ми знайшли у 95.
ЖОДЕН з цих проектів не став законом. Фактично це є перший за багато років Парламент, який припинив продукувати корупцію своїми рішеннями.
Звісно, цього недостатньо. Через небажання Президента та лідерів Блоку Петра Порошенка, Народного фронту і Батьківщини ми не призначили справжніх керівників правоохоронних органів. Ті, що працюють, фактично є ключовими у дахуванні корупції. Тому нам важливо якомога швидше домогтися призначення справжніх генпрокурора та міністра внутрішніх справ. Без них корупцію не подолати.
Більше того, вона обов'язково спробує пролізти і в парламентські рішення. Це тенденція останніх місяців. При аналізі законопроектів ми все частіше помічаємо, як потрібні норми прикривають в цілому добрими ідеями – як протипіхотні міни землею.
Щоб протистояти цьому, ми в комітеті вирішили створити Раду громадських експертиз. До неї будуть відібрані 10 людей. Завдання кожного з них – мати постійний зв'язок з експертними та громадськими організаціями по конкретному напрямку – від будівництва до судівництва. Завдання – залучаючи громадськість, якомога раніше виявляти корупційні ризики у проектах парламентських рішень.
Щоб не витрачати кошти платників податків, ми попросили про допомогу Фонд "Відродження". Він буде оплачувати роботу таких експертів в розмірі 4 500 гривень на місяць. Кожна людина спочатку пройде тести на знання антикорупційного законодавства, потім – на мотивацію і лідерські якості, далі – співбесіду.
До участі у конкурсі запрошуються громадяни України, що мають вищу освіту та вільно володіють державною мовою. Прохання до 17 серпня надіслати на електронну адресу конкурсу Youfightcorruption@gmail.com наступні документи:
1) резюме;
2) мотиваційний лист в довільній формі (обсягом до 2-х сторінок, розмір шрифту – 12 кегль, міжрядковий інтервал – від 1,0 до 1,5);
3) копія паспорта;
4) копія диплома про вищу освіту та додатка до нього.
Додаткову інформацію щодо умов конкурсу, переліку тестових завдань до другого етапу та інші відомості можна отримати на офіційному веб-сайті Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції (http://crimecor.rada.gov.ua/komzloch/control/uk/index), а також за телефоном: (044) 255-35-03, (044) 255-32-16
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.