10 жовтня 2012, 20:18

"Говорящая лошадь" і переклад нобелівської лавреатки – два виміри української виборчої кампанії.

"Журналісти про це не пишуть", – зітхнула Тетяна Монтян на презентації українського перекладу книжки нобелівської лавреатки з економіки Елінор Остром "Керування спільним. Еволюція інституцій колективної дії". Я – у своєму репертуарі – вставила 5 копійок: "Журналісти пишуть про Наталю Королевську – на відомих умовах))) ". Монтян відповіла так, як тільки вона може:

"Королевська – це експеримент. Якщо вона пройде в парламент, це означатиме, що за 150 мільйонів в український парламент можна провести навіть "говорящую лошадь"!

Монтян, як і Королевська, балотується нині в парламент. Безперечно, презентація її перекладу книжки нобелівської лавреатки, – це елемент передвиборчої агітації. Але! як цей "елемент" відрізняється від "елементів" Королевської (передовсім у вигляді вправного футболіста й посереднього актора).

Королевська з біл-бордів рекламує виборцям зарплату у 1000 еврів. І, знаєте, на багатьох ця реклама діє. Сама чула розмову двох забембаних бідністю жінок (одна працює продавчинею в овочевій ятці, друга прийшла до неї по картоплю:"Чула, кума, Королевська обіцяє зарплату 1000 євро! – Еге ж, от хай би її обрали, так будемо жити..." Втручаюся у розмову:"Вам хто зарплату платить? Королевська чи власник торгової ятки?" Жінки швидко скумекали після натяку, що реклама Королевської – це дурилівка.

Монтян агітує виборців книжкою, що спонукає думати і нести відповідальність. Цитата з анотації перекладу Елінор Остром:" Американський економіст і політолог, професор Університету Індіани Елінор Остром береться за одну з найбільш важких та спірних проблем позитивної політичної економії, а саме – яким чином так організувати використання спільних ресурсів, щоб уникнути і надмірного споживання, і адміністративних витрат." До Елінор Остром в політекономії побутувало, головно, два підходи до керування спільними ресурсами: або примусове керування "згори", або через приватизацію тих спільних ресурсів. Елінор Остром запропонувала третій варіянт – це домоленності. Коли люди самі домовляються, як їм керувати своїм спільним ресурсом. Наприклад, багатоквартирним будинком. Не мерський ЖЕК і не приватний ЖЕК повинні пильнувати за будинком, а ОСББ (Об"єднання співвласників багатоквартирних будинків). І так далі – до керування своєю спільною державою.

Цитую вже Монтян:"Якщо люди не можуть керувати своїм будинком, як ці люди можуть обрати своїх представників, щоб вони розумно розпоряджалися майном територіяльної громади, і тим більш майном держави."

Якби всі українці навчилися обирати правильних керівників ОСББ і відповідати щодня за свій вибір своїм же спокоєм і комфортом (що їх має забезпечити або профукати обрані ними ж керівники ОСББ), то "говорящей лошади", хоч би з нею на вибори йшла ціла команда "Динамо "Київ" та всі актори з підтанцьовки театру Франка, нічого б не світило.

Наступна презентація Тетяни Монтян українського перекладу книги Нобелівського лауреата Елінор Остром "Керування спільним. Еволюція інституцій колективної дії" 11 жовтня 2012 року об 15-00, в 25 залі, бібліотеці Антоновичів Києво-Могилянської Академії. вул. Сковороди 2 (станція метро Контрактова площа).

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Навіщо Гетманцев через акцизи підставив МВФ?

У це знову важко повірити, але під час війни влада продовжує вперто просувати знижку на акцизи для так званих айкосів і тим самим намагається позбавити бюджет 3 млрд гривень тільки у 2025 році! Але цього разу у лобіювання корисливих інтересів тютюнових компаній втягнули МВФ...

Ухвалений закон про Рахункову палату – це НЕ перемога! Соромно за депутата-''опозиціонера'' Железняка і журналістів.

Верховна Рада 30 жовтня ухвалила законопроєкт N10044-Д про Рахункову палату. Не вірте переможним реляціям влади, деяких представників опозиції, зокрема, Ярослава Железняка із фракції "Голос", і компліментарним заголовкам ЗМІ! Це не перемога! Це законодавчо закріплене захоплення інституції, яка мала би чесно і принципово рахувати гроші державного бюджету і міжнародну фінансову допомогу...

Радники, як в ОП, при космічних зарплатах. ДефектN2 законопроєкту про ''реформу'' Рахункової палати

Почнемо із зарплат, які законопроєкт N10044-д про нібито реформу Рахункової палати: народні депутати проявляють велику щедрість і пропонують встановити такі виплати: Голова РП – 55 прожиткових мінімумів – зараз це 160 тис грн на місяць + доплати, зокрема за доступ до держтаємниці + премія 30% від окладу, за спеціальне звання для державних аудиторів = приблизно 300 тис грн на місяць! 
Заступник Голови – 50 прожиткових мінімумів, це 146 тис грн + і ті ж доплати, инший член РП – 48 прожиткових мінімумів, це 140 тис грн на місяць + доплати...

Стратегічні дефекти законопроєкту про реформу Рахункової палати. Дефект N1.

"Рахункова палата – це наші очі", – сказала мені під час інтервʼю на Українському радіо Ніна Южаніна, народна депутатка з фракції ЄС, членкиня Комітету ВР з питань податкової та митної політики Зміст нашої подальшої розмови про законопроєкт 10044-д про реформу Рахункової палати, що його ухвалено 19 вересня 2024 р...

Український інститут майбутнього проти майбутнього України і ЗА підтримку міжнародного спонсора війни. За кого будуть народні депутати?

На 4 червня заплановано важливе голосування – з тих, які журналісти аналізують поіменно. Мова про підвищення податків на тютюнові вироби. Законопроект N11090, ініційований Міністерством фінансів і підтриманий податковим комітетом Данила Гетманцева, вже рекомендований на розгляд парламенту...

Міністр фінансів Марченко і нардеп Слуг Устенко хочуть підвищити ставки податків для всіх, а для продавців ТВЕНів (айкосів) знизити. Ціна питання = 1 Patriot

В Україні з 2021 року роки діють однакові ставки податку (акцизу) на сигарети та ТВЕНи (в народі їх називають айкосами, бо 80% українського ринку пристроїв для електричного нагрівання тютюну належить компанії Philip Morris, що виготовляє ці iqos)...