25 квітня 2013, 16:28

Лист опозиційним депутатам: рятуйте країну від антиконституційного референдуму

Коаліція громадських організацій "За чесний референдум" розробила проект конституційного подання щодо відповідності Закону "про всеукраїнський референдум" Основному Закону і передала його народним депутатам України опозиційних фракцій.

Нема і не було ще більшої загрози для нашої держави як Закон "Про всеукраїнський референдум". Це скаже кожен, хто прочитає закон, ухвалений 6 листопада 2012 року. Але дивним чином розмови про цю найбільшу загрозу не виходять за межі експертного середовища. Так, експерти не є ньюзмейкерами. Вони лише можуть коментувати, критикувати чи уточнювати те, що скажуть з цього приводу крупнокаліберні гравці, в цьому випадку, з табору парламентської опозиції.

Але в них на першому місці инші питання, безумовно, важливі: звільнення Тимошенко, призначення виборів в Києві...але після першого ж проведеного за чинним законом референдуму це все не матиме значення. Бо не матиме значення...сама опозиція. Адже головне поле діяльності опозиції – парламент, а його через референдум просто знищать!!! Як там Михайло Чечетов сказав: "Нам треба Верховна Рада з 300-от депутатів, без депутатської недоторканності, обраних виключно по мажиритарці. От давайте це винесемо на референдум". І де тут місце для парламентської опозиції? Влада з'їсть опозицію за один референдум – проковтне!!! Бо результати референдуму одразу після оголошення набувають законної сили – нема як оскаржити в суді!

Часу для опору проведення референдуму за чинним законом з кожним днем лишається все менше, адже Кабмін і ЦВК проробили величезний обсяг організаційної роботи з підготовки. Тому треба діяти!

Зокрема, досі не використаним лишається можливість скасування цього закону Конституційним Судом. Закон "Про всеукраїнський референдум" просто перекреслює Конституцію, бо спрощує до неможливого порядок зміни до самого Основного Закону. У Конституції як написано? Всі зміни проходять через у голосування у Верховній Раді у кілька етапів. А в Законі "Про всеукраїнський референдум" – парламент поза процесом схвалення змін до Конституції.

Учасники Коаліції "За чесний референдум" під Конституційним судом просять народних депутатів передати суддям конституційне подання щодо Закону "Про всеукраїнський референдум".

Коаліція громадських організацій "За чесний референдум" розробила проект конституційного подання щодо відповідності Закону "про всеукраїнський референдум" Основному Закону. Під стінами Конституційного Суду активісти Коаліції розповіли про свої наробки, а от занести подання зможуть лише народні депутати (прості громадяни такого права не мають). Тому коаліцянти написали 173 листи народним депутатам України опозиційних фракцій із проектом конституційного подання щодо Закону "Про всеукраїнський референдум" і занесли до Верховної Ради. Сподіваємося, що депутати передадуть подання до Конституційного Суду, а судді захистять Конституцію України.

І ще один лист – вже втретє – учасники Коалції "За чесний референдум" відправили Уповноваженій ВР з прав людини Валерії Лутковській, що також має право звертатися до Конституційного суду. На перші два звернення відповіді учасники Коаліції не отримаои, як запевнили в офісі Уповноважено, з суто технічних причин її лист не дійшов до адресата.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Ухвалений закон про Рахункову палату – це НЕ перемога! Соромно за депутата-''опозиціонера'' Железняка і журналістів.

Верховна Рада 30 жовтня ухвалила законопроєкт N10044-Д про Рахункову палату. Не вірте переможним реляціям влади, деяких представників опозиції, зокрема, Ярослава Железняка із фракції "Голос", і компліментарним заголовкам ЗМІ! Це не перемога! Це законодавчо закріплене захоплення інституції, яка мала би чесно і принципово рахувати гроші державного бюджету і міжнародну фінансову допомогу...

Радники, як в ОП, при космічних зарплатах. ДефектN2 законопроєкту про ''реформу'' Рахункової палати

Почнемо із зарплат, які законопроєкт N10044-д про нібито реформу Рахункової палати: народні депутати проявляють велику щедрість і пропонують встановити такі виплати: Голова РП – 55 прожиткових мінімумів – зараз це 160 тис грн на місяць + доплати, зокрема за доступ до держтаємниці + премія 30% від окладу, за спеціальне звання для державних аудиторів = приблизно 300 тис грн на місяць! 
Заступник Голови – 50 прожиткових мінімумів, це 146 тис грн + і ті ж доплати, инший член РП – 48 прожиткових мінімумів, це 140 тис грн на місяць + доплати...

Стратегічні дефекти законопроєкту про реформу Рахункової палати. Дефект N1.

"Рахункова палата – це наші очі", – сказала мені під час інтервʼю на Українському радіо Ніна Южаніна, народна депутатка з фракції ЄС, членкиня Комітету ВР з питань податкової та митної політики Зміст нашої подальшої розмови про законопроєкт 10044-д про реформу Рахункової палати, що його ухвалено 19 вересня 2024 р...

Український інститут майбутнього проти майбутнього України і ЗА підтримку міжнародного спонсора війни. За кого будуть народні депутати?

На 4 червня заплановано важливе голосування – з тих, які журналісти аналізують поіменно. Мова про підвищення податків на тютюнові вироби. Законопроект N11090, ініційований Міністерством фінансів і підтриманий податковим комітетом Данила Гетманцева, вже рекомендований на розгляд парламенту...

Міністр фінансів Марченко і нардеп Слуг Устенко хочуть підвищити ставки податків для всіх, а для продавців ТВЕНів (айкосів) знизити. Ціна питання = 1 Patriot

В Україні з 2021 року роки діють однакові ставки податку (акцизу) на сигарети та ТВЕНи (в народі їх називають айкосами, бо 80% українського ринку пристроїв для електричного нагрівання тютюну належить компанії Philip Morris, що виготовляє ці iqos)...

Мінус 5 млрд грн! Що курить міністр фінансів Марченко?

Україна має підвищити акцизи на тютюнові вироби. Це наше зобов'язання перед ЄС, яке закріплено у Директиві. Згідно цьому документу до 2025 року акцизи на сигарети, сигарили та тютюнові вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) повинні бути не менше 90 євро за 1000 сигарет...