Наталя Соколенко Журналістка

Акти в Біличанському лісі скасовує апеляція: прокуратура стоїть на боці громади

05 липня 2013, 14:13

Скандальний Біличанський ліс – найбільший дерибан в історії України.

Майже чотири тисячі гектарів столичного лісу хочуть забудувати через Коцюбинську селищну раду, трохи менше – через Гостомельську.

Роздеребанені ділянки – вже внесені в кадастрову карту.Ми поетапно за роки розслідувань розкрили тих, хто на місцевому рівні (депутати селищної ради), на рівні Ірпеня (депутат Валерій Пєший від ВО "Батьківщина") та на рівні області (депутат Вадим Башун "Партія регіонів" – перебіжчик від опозиції) стоїть за дерибаном з 2008 року.

Вдалося викрити схему підставних громадян, на яких сотнями оформлював землю дехто Гурген Степанян. Потім до 100 ділянок опинилось в руках депутата селищної ради Коцюбинського "смотрящого" Владислава Євстифєєва, а кілька десятків ділянок, за джерелами в правоохоронних органах, – в того ж таки депутата Башуна.

Депутат облради Башун та депутат Ірпінської ради Пєший виявились причетними і до кооперативів, на які завели ліс сотнями гектарів. Телефон приймальні Башуна збігся з контактами кооперативів.Розслідування триває.

Журналісти разом з місцевою громадою в селищі стоять за ліс, що долає наслідки чорнобильської катастрофи вже 5-й рік.

У 2010 році ми пішли разом з громадою на вибори, аби розуміти, що відбувається на засіданнях селищної ради Коцюбинського, з яких депутати можуть собі дозволити витурити навіть представника Генпрокуратури.

Нас було десятеро кандидатів в депутати. Пройшла одна журналістка – Ірина Федорів. Інші активісти та представники СТБ не пройшли, але залишились вірними своїй справі поза системою місцевої влади. Тут питання не в кількості людей з мандатами.

Треба просто розуміти, що відбувається в цій матриці. А, тим, хто поза матрицею, достатньо мати об'єктивну інформацію і знайти в матриці нормальних людей, які вкажуть на слабкі місця корумпованої системи.

Наш досвід 5-річної війни за свої права доводить: в місцеве самоврядування треба йти не залежно від того, чи ви маєте більшість, чи ні. Головне мати вірну команду поза системою, яка допоможе вижити в матриці хоча б одній людині й перешкодити її асиміляції з "злоякісними елементами".

27 червня відбулось історичне засідання в Апеляційному суді Київської області. Засідала колегія суддів судової палати у цивільних справах. Знакове рішення прийняли судді: Людмила Волохова (Головуюча), Мельник Ярослав та Матвієнко Юлії.Цією ухвалою права власності на ділянку суд апеляційцної інстанції позбавив одного з депутатів селищної ради.

За конкретно це рішення: суддям – честь! Прокуратура стояла непохитно. У цій ухвалі слова "Іменем України" мали для мене як громадянки України особливе значення. Таке відчуття мало б виникати щоразу, як читаєш рішення суддів іменем держави. Але за це відчуття треба боротись.

Попереду ще не один суд.

Лише в першій інстанції прокуратура провела титанічну роботу – 501 позов і тисячі засідань.

Апеляційний шлях розпочато. Так само на нас чекають сотні позовів і тисячі засідань.

Але це вже успіх співпраці свідомих людей в громаді, журналістів та свідомих людей в правоохоронній системі, які роками в цій конкретній справі стоять за державний інтерес України і наші права.

Це чергова перемога в битві, але до найбільшої перемоги ще треба не один місяць попрацювати. Можливо, і не один рік.

Коли з кадастрової карти зникнуть незаконні ділянки, нам треба один єдиний підпис під указом президента про створення на цій території Національного парку. Цей природоохоронний статус захистить ліс від будь-яких зазіхань місцевої влади.

У підтримку цього прохання ми назбирали близько 15 тисяч підписів і передали їх в Адміністрацію.

І навіть, якщо це нам буде коштувати ще кілька років боротьби, то ми їх пройдемо, я переконана, успішно, бо, що б хто не думав, а ми "єсть народ, якого Правди сила, ніким звойована ще не була".

powered by lun.ua
Коментарі — 7
Шевченко Тарас _ 29.07.2013 08:49
IP: 130.185.48.---
Молодці!
Pavlo Koma _ 05.07.2013 16:48
IP: 46.200.9.---
Потрібний суспільний контроль не тільки над комунальними підприємствами міста, за якістю комунальних послуг
Комунальні послуги надають не тільки тим хто помер, а і живим і це поняття набагато ширше
В першу чергу потрібний суспільний контроль за роботою Президента – Гаранта Конституції, Міністрів Уряду особливо за силовими міністрами, губернаторами, мерами, головами сільських Рад, слугами народу у Верховній раді, і усіх інших Радах Держави
Особливий суспільний контроль потрібний через суспільні організації, за міліцією, прокуратурою, судами усіх рівнів, пенітенціарною системою
У нас Слава Богу є Свобода. Велика заслуга у цьому питанні журналістів, із різних інтернет видань
Але цього явно замало, потрібна ініціатива громадян у державному масштабі
Потрібні різні партії і різні організації, жіночі, молодіжні, професійні, політичні, екологічні
Громадські організації повинні опікуватися усім життям, починаючи від дитячого дозвілля, закінчуючи умовами перебування у тюрмах нелюдів
Андрій Вьюга _ 05.07.2013 16:29
IP: 85.90.212.---
А я то надіявся, що вона стоїть на боці Закону.
smel _ 05.07.2013 16:10
IP: 78.26.128.---
Ніби все добре, але, як завжди, є те саме "але".
Не потрібно було б ні 501 позову, ні тисяч годин роботи, якби та сама прокуратура, порушила кримінальну справу за зловживання, шахрайство, перевищення, тощо...
І вже в рамках кримінальної справи, не тільки заявила б позов про невизнання, а й призупинила б приватизацію, надання актів на земельні ділянки, інші махінації...
НЕ ІДЕАЛІЗУЙТЕ...
БУДЬТЕ ПИЛЬНІ...
НЕ ВІРТЕ "данайцям дари приносящим..."
Sisad _ 05.07.2013 15:52
IP: 62.244.60.---
Наталия, а как же застройка Беличанского леса со стороны Канадской деревни??? Там застройка сейчас ведется полным ростом и никого не интересует!
Yuri Svirko _ 05.07.2013 14:47
IP: 213.238.8.---
Менш, ніж за 2 тижні рішення повинне вступити в силу і попереду ще не один суд.

Яке рішення? Від 28 березня вже вступило в силу 27 червня.
Ivan7 _ 05.07.2013 14:43
IP: 213.169.84.---
Журналістам, активістам,свідомим служителям Феміди і правоохоронних органів-Честь! Українцям які борються і доводять своє право називатись Нацією-Слава!
Уряд реформ406 Корупція1348 Зеленський30 Україна та Європа1094 Aтака Путіна1232
ОСТАННІ ЗАПИСИ
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter