15 січня 2014, 19:16

Референдум – це зброя Януковича. Звернення до самогубців

Дотепер всеукраїнський рефрендум ЗА ЧИННИМ законом ініціювали політики із репутацією провокаторів – Олег Ляшко та Дмитро Корчинський, та українофобів – Віктор Медведчук та Петро Симоненко. І ще людина, яка, на мій погляд, поєднує дві ці характеристики – Геннадій Кернес, що сьогодні запропонував референдум із скасування депутатської недоторканності (напевно, щоб арештовути опозиціянтів-ватажків Єврореволюції)

Сьогодні провести референдум запропонували порядні люди, зокрема: дисидент Левко Лук'яненко, посол, в минулому член міжнародного трибунали по Югославії Володимир Василенко, Олег Березюк, голова Українського юридичного товариства.

Вони закликали провести референдум про призначення дочасних виборів президента, позаяк Янукович їм дуже недовподоби. Ну, не тільки їм. Але заклик проводити референдум виглядає як запрошення до самогубства.

Бо ЧИННИЙ закон про всеукраїнський референдум писався не для того, щоби український народ висловлював свою волю, а для того, щоби Янукович і Ко могли будь які рішення проводити через референдум, якщо не вдається через парламент.

Тим часом сьогоднішні ініціатори референдуму звертаються до лідерів опозиції з вимогою долучтися до проведення референдуму, бо, мовляв, ЄвроМайдан втрачає ерергію, а так люди будуть залучені до референдумної справи. Як на мене, дуже сумнівний спосіб розбурхати ЄвроМайдан. І ризикований. Бо врешті-решт всі ці розмови призводять до популяризації самого закону і значно підвищують ризик застосування закону самою владою. Детальніше – ІЗ ЗАЛІЗНИМИ АРГУМЕНТАМИ у ЗАЯВІ Коаліції "За чесний референдум":

Учасники Коаліції просять громадських діячв і політиків, що щиро вболівають за Україну, за ЄвроМайдан не чіпати тему референдуму до ухвалення нового закону. До речі, текст нового законопроекту учасники Коалції правники-конституціоналіст вже написали.

ЗАЯВА

Коаліції громадських організацій "За чесний референдум" щодо

відсутності демократичного механізму проведення всеукраїнських референдумів


Українські громадські діячі 15 січня 2014 року звертаються до Ради Всеукраїнського об'єднання "Майдан", лідерів парламентських і позапарламентських політичних партій, громадських організацій і рухів з закликом підтримати їхню ініціативу щодо проведення всеукраїнського референдуму про дострокові вибори Президента України.

Коаліція громадських організацій "За чесний референдум", яка була утворена 6 лютого 2013 року у відповідь на неконституційні дії влади щодо законодавчого закріплення проведення референдумів в Україні, підкреслює неможливість проведення на сьогодні в Україні чесного референдуму, тобто референдуму, результат якого буде відповідати реальному волевиявленню Українського народу, з будь-якого питання.

Так, 6 листопада 2012 року у неконституційний спосіб було прийнято Закон "Про всеукраїнський референдум", який суперечить Конституції України та європейським стандартам, а проведення всеукраїнського референдуму відповідно до норм цього Закону призведе до викривлення результату волевиявлення народу. Громадяни за новим Законом отримали формальне право прийти проголосувати на референдумі без гарантій отримати результат, який буде відображати реальне волевиявлення Українського народу. Фактично Закон встановлює ще один механізм для прийняття рішень владою через маніпулювання результатами волевиявлення громадян. Органи державної влади можуть безпосередньо впливати на кінцевий результат національного референдуму практично на всіх етапах його проведення. Так, Закон встановлює:

нереальний без підтримки влади порядок ініціювання референдуму народом;

• недемократичний порядок створення комісій з референдуму, які підраховують голоси виборців;


• нерівні можливості для прихильників та опонентів питання референдуму насамперед щодо проведення агітації, що позбавляє громадян можливості свідомого вибору при голосуванні;

• можливість винесення на референдум всупереч Конституції законопроектів (включаючи конституційні) без попереднього публічного обговорення їх текстів, автори яких також можуть бути невідомі;

прийняття рішення на референдумі незалежно від кількості громадян, що взяли у ньому участь.

По-друге, Конституційний Суд України у Рішенні від 27.03.2000 р. N3-рп висловив правову позицію щодо неконституційності проведення всеукраїнського референдуму, зокрема за народною ініціативою, з питання достроково припинення повноважень конституційних органів державної влади. Він зазначив, що "Конституція України не передбачає інституту висловлення недовіри на всеукраїнському референдумі, в тому числі проголошеному за народною ініціативою, Верховній Раді України чи будь-яким іншим конституційним органам державної влади як можливої підстави дострокового припинення їх повноважень". Тому можливість провести референдум з питання, яке ініціюється громадськістю, практично відсутня.

Наша позиція щодо неприйнятності у демократичному суспільстві Закону "Про всеукраїнський референдум" у редакції, прийнятій 2012 року, була публічно проголошена ще у лютому 2013 року. Спроби зробити цей закон "працюючим" можуть призвести лише до негативних наслідків для суспільства, оскільки посилять інструменти авторитарної влади.

Таким чином, вважаємо ініціювання проведення всеукраїнського референдуму про дострокові вибори Президента України недоцільним, оскільки воно у принципі не може привести до позитивного результату. Ми отримаємо або марно потрачені зусилля, або проведення маніпулятивного національного референдуму, результати якого не будуть відображати реального волевиявлення народу.

Підтримка ініціювання проведення всеукраїнського референдуму про дострокові вибори Президента України опозиційними парламентськими силами призведе до фактичного визнання ними неконституційного Закону "Про всеукраїнський референдум" та розв'яже руки авторитарній владі для узурпації влади шляхом проведення своїх референдумів відповідно до цього Закону.

Закликаємо Раду Всеукраїнського об'єднання "Майдан", лідерів парламентських і позапарламентських політичних партій, громадських організацій і рухів утриматися від підтримки цієї ініціативи, а її ініціаторів – відкликати її.

Коаліція громадських організацій "За чесний референдум"

15.01.2014 р.

І коротке відео від Коаліції "За чесний референдум" про основні загрози Закону "Про всеукраїнський референдум"

І мертвим, і живим, і ненарожденним, і Зеленському

Тарас Шевченко, з "І мертвим, і живим, і ненарожденним...": "Не минайте ані титли, Ніже тії коми, Все розберіть... та й спитайте Тойді себе: що ми? Чиї сини? яких батьків? путінська пропаганда, а до того совітська й імперська пхають скрізь свої божевільні версії про Миколу Потоцького, Австрійський генштаб і леніна-сталіна як засновників України...

Як тг-канал +Вертикаль, компліментарний до глави ОП Єрмака, собачиться із журналістами

Почнімо трохи з лікнепу: в системі державної влади в Україні такої гілки влади як Офіс президента НЕ ІСНУЄ. В Конституції НЕМА згадки про Офіс президента...

Як Генеральний прокурор Костін ставить під загрозу наступний транш допомоги США на майже всю медицину України?

А чи чули ви про програму "Доступні ліки", у якій понад 500 препаратів українського та закордонного виробництва, що видають пацієнтам безплатно або за невелику оплату? А от просто зараз запитайте у своїй знайомих з ближнього чи дальнього кола, скільки вони заплатили за онкологічну операцію, скільки платять зараз за знеболюючі ліки? Тільки не про те, як було колись, а саме зараз – восени 2023 року...

Конституція і Вілкул. Хто зверху?

Коли мій давній знайомий по громсектору з Кривого Рогу Олег Сампір розповів, як він із колегами-активістами випадково дізналися, що ніякого Указу про призначення Олександра Вілкула нема посаду голови військової адміністрації Кривого Рогу не було, я розсміялася...

Чи був у Князєва та инших суддів ВС з міченими доларами позитивний висновок від Громадської ради доброчесності?

Ввечері 13 червня низка сайтів і телеграм-каналів із посиланням на Єдиний реєстр судових рішень оприлюднили прізвища ще трьох суддів Верховного Суду, у яких детективи НАБУ виявили мічені долари із корупційного "транша" екс-голови Верховного Суду Всеволода Князєва...

На конкурсі до ВККС: правда Куйбіди, напівправда Красовського і брехня Варишка

Якщо ви досі не були знайомі з людиною, яка здатна добровільно відмовитися від квантового кар'єрного стрибка, від омріяного крісла із потужним важелем впливу, від зарплати у 250 тис грн на місяць (!) і залишитися у лавах ЗСУ ще й після важки випробувань (зокрема, боїв під Лукашівкою на Чернігівщині у березні 2022 року), то я вас зараз познайомлю саме з такою людиною...