Як Анатолій Гриценко ''рулить'' соціальним ліфтом
Мене страшенно дратував цей термін – "соціальний ліфт" – бо в Україні видався мервтою теорією.
Аж тут теорія несподівано для мене почала оживати і в Україні. Як ви знаєте, Громадянська позиція Анатолія Гриценка йде на вибори разом із партією Демократиний Альянс. ДемАльянс молода партія і вже виступає партнером на парламентських виборах у стовідсотково прохідному списку – за даними Київського міжнародного інституту соціології близько 10% виборців за Громадянську позицію).
У фейсбуці я начиталася купу неймовірних версій про те, на яких засадах ДемАльянс домовився з Громадянською позицією: від "купили місця" до "погодилися бути молодшим партнером" з усіма завданнями і наслідками. Ні, не вгадали.
Насправді це инші причини: співпадіння засадничих цінностей, недоцільність витрачання великих грошей на виборчу кампанію, бо ресурси конче потребні війську. А ще твердий намір Гриценка виконати одну з головних вимог Майдану – оновити парламент – тобто запропонувати той таки "соціальний ліфт", зокрема, і для демальянсівців, з якими Гриценко стояв пліч-о-пліч на Майдані.
За старим виборчим законом жодна з "майданівських" партій без такого ліфту не має жодного шансу пробитися у Верховну Раду. Тут треба бути тверезим.
Хочу заспокоїти всіх симпатиків ДемАльянсу – жодних додаткових вимог з викручуванням рук Громадянська позиція НЕ ВИСУВАЛА – ніхто не вимагає злиття партій чи подібних речей. І ще важлива для вас деталь – манера спілкування, ставлення самого Гриценка і його штабістів до демальянсівців – це розмова рівних з рівними без натяку на вік чи вагу (політичну, звісно;)
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.