28 січня 2016, 13:42

Група "1 грудня": не піддаватися на тиск та змінювати Конституцію прозоро

Звернення

Ініціативної групи "Першого грудня" до українського суспільства

Ініціативна група "Першого грудня" поділяє занепокоєність більшості громадян України щодо запропонованих змін до Конституції – як способу їх представлення, так і можливих наслідків імплементації цих змін в частині, що пов'язана з так званими "мінськими домовленостями".

Ініціативна група хоч і не є політичним утворенням і не бере на себе функції експертно-юридичної оцінки запропонованих змін, але хоче висловити деякі принципові, на наш погляд, міркування щодо цієї гострої проблеми:

1. Велику тривогу викликає факт відсутності суспільної довіри до тої частини запропонованих конституційних змін, яка стосується питань, пов'язаних із окупацією Донбасу російсько-терористичними формуваннями. У суспільстві панує переконання, що ці зміни внесені під зовнішнім тиском країни-агресора і західних союзників України і суперечать національним інтересам нашої держави.

2. Влада не спромоглася переконливо спростувати як попереднє твердження, так і тривогу значної частини суспільства про небезпеку визнання та легалізації незаконних режимів ДНР і ЛНР шляхом прийняття таких змін до Конституції України, які можуть призвести до руйнування нашої державної структури, втрати її унітарного характеру.

3. Вважаємо за необхідне нагадати, що основою самостійного існування будь-якої держави є неподільність її території, повний контроль її кордонів, беззастережне, однакове для всіх, а не вибіркове, виконання всіх законів.

Українці підтвердили свою рішучість боротися зі зброєю в руках за ці фундаментальні принципи.

Варто також нагадати, що, для прикладу, в Конституції Франції підкреслюється, що "ніяка процедура перегляду Конституції не може бути почата або продовжена при замаху на цілість території". Чому б не взяти цей приклад з Конституції Франції до наслідування в Україні?

4. Ініціативна група закликає владу зважити на небезпеку національного розколу в разі, коли нова Конституція України буде ухвалена без належного розуміння і згоди народу, під тиском іноземних держав.

Підтримуючи в цілому мирний шлях деокупації Донбасу, Ініціативна група "Першого грудня" очікує відкритого і чесного загальнонаціонального діалогу з питань, від яких залежить доля українського народу і держави.

Влада має твердо стояти на сторожі національних інтересів України, що є найвищою цінністю, відкидаючи мову ультиматумів і ведучи, разом із тим, діалог у пошуках компромісу, заснованого на мандаті народної довіри.

В'ячеслав Брюховецький

Богдан Гаврилишин

кардинал Любомир Гузар

Іван Дзюба

Євген Захаров

Мирослав Маринович

Володимир Панченко

Мирослав Попович

Вадим Скуратівський

Юрій Щербак

Ігор Юхновський

І мертвим, і живим, і ненарожденним, і Зеленському

Тарас Шевченко, з "І мертвим, і живим, і ненарожденним...": "Не минайте ані титли, Ніже тії коми, Все розберіть... та й спитайте Тойді себе: що ми? Чиї сини? яких батьків? путінська пропаганда, а до того совітська й імперська пхають скрізь свої божевільні версії про Миколу Потоцького, Австрійський генштаб і леніна-сталіна як засновників України...

Як тг-канал +Вертикаль, компліментарний до глави ОП Єрмака, собачиться із журналістами

Почнімо трохи з лікнепу: в системі державної влади в Україні такої гілки влади як Офіс президента НЕ ІСНУЄ. В Конституції НЕМА згадки про Офіс президента...

Як Генеральний прокурор Костін ставить під загрозу наступний транш допомоги США на майже всю медицину України?

А чи чули ви про програму "Доступні ліки", у якій понад 500 препаратів українського та закордонного виробництва, що видають пацієнтам безплатно або за невелику оплату? А от просто зараз запитайте у своїй знайомих з ближнього чи дальнього кола, скільки вони заплатили за онкологічну операцію, скільки платять зараз за знеболюючі ліки? Тільки не про те, як було колись, а саме зараз – восени 2023 року...

Конституція і Вілкул. Хто зверху?

Коли мій давній знайомий по громсектору з Кривого Рогу Олег Сампір розповів, як він із колегами-активістами випадково дізналися, що ніякого Указу про призначення Олександра Вілкула нема посаду голови військової адміністрації Кривого Рогу не було, я розсміялася...

Чи був у Князєва та инших суддів ВС з міченими доларами позитивний висновок від Громадської ради доброчесності?

Ввечері 13 червня низка сайтів і телеграм-каналів із посиланням на Єдиний реєстр судових рішень оприлюднили прізвища ще трьох суддів Верховного Суду, у яких детективи НАБУ виявили мічені долари із корупційного "транша" екс-голови Верховного Суду Всеволода Князєва...

На конкурсі до ВККС: правда Куйбіди, напівправда Красовського і брехня Варишка

Якщо ви досі не були знайомі з людиною, яка здатна добровільно відмовитися від квантового кар'єрного стрибка, від омріяного крісла із потужним важелем впливу, від зарплати у 250 тис грн на місяць (!) і залишитися у лавах ЗСУ ще й після важки випробувань (зокрема, боїв під Лукашівкою на Чернігівщині у березні 2022 року), то я вас зараз познайомлю саме з такою людиною...