Наталя Соколенко Журналістка

Якого миру ми прагнемо? Звернення Ініціативної групи "Першого грудня"

16 березня 2017, 15:28

"Гібридна" війна, яку Російська федерація веде проти України, почалася не в 2014-му. Сто років тому все було так само: Радянська Росія інспірувалаконфлікти всередині України, створювала маріонеткове "советское правительство", прикриваючись іменами Коцюбинського чи Щорса, влаштовувала збройні інтервенції... А частина політичного проводу УНР ніяк не могла позбутися ілюзій, сподіваючись збудувати соціалістичну самостійну Україну під "патронатом" демократичної Росії!

За ілюзії незабаром довелося розплачуватися власним життям, українською незалежністю, мільйонними жертвами.

Адже природа Росії – імперська. Доки російський народ не переживе катарсис, позбавивши свою національну ідею її імперської суті, доти поняття "демократична Росія" не матиме нічого спільного з реальністю. Нинішній Росії не потрібна незалежна Україна – їй потрібна слухняна Малоросія.

Тому про спокій нам можна тільки мріяти.

Готовність до компромісів російська влада сприймає як слабкість протилежної сторони. Угоди для неї – не більше, як нікчемні папірці. Її зброя – брехня, віроломство, зневага до норм міжнародного права. Вона живе інстинктами жорстокої імперії, що втратила "велич" і тепер хоче повернути її будь-якою ціною.

Пам'ятаймо про це.

Лукаві "миротворці" – як усередині України, так і за її межами – закликають нас бути сумирними ягнятами. Нам пропонують "мир" ціною капітуляції. Проте пам'ятаймо Франкове: "Супокій – святеє діло в супокійнії часи. Та якщо в часи розбою ти зовеш до супокою – зрадник або трус єси".

Україна справді втомилася від війни. І все жвипробування згуртували нас як націю. Ми платимо дорогу ціну за право й можливість бути вільними – і стаємо сильнішими, ніж були досі. Ми краще розуміємо, що ніхто не зможе перемогти Україну, якщо ми самі не зруйнуємо її зсередини. Тому нас непокоїть стан політичного класу України, його жадібність, готовність розчинити інтереси держави в "болісних компромісах" на користь власних інтересів, його байдужість до елементарних потреб простолюду. Непокоїть нас і відсутність у правлячої еліти стратегічного бачення перспектив розвитку нашої держави.

Світ не любить слабких – ми в цьому теж пересвідчилися. Тому єдиний наш шлях – ставати сильними. Духовно,економічно, збройно.

Стаючи сильними, ми зможемо перемогти і досягти миру.

Ми хочемо гідного миру.

Ми не хочемо ілюзорного "миру", отриманого взамін за наші національні інтереси, – такий "мир" тільки заохотить ворога до нової агресії.

Хочемо бути монолітним, єдиним, вільним народом, який міцно стоїть на ногах і з яким рахуються інші.

Cтворена у двадцяту річницю референдуму ініціативна група "Першого грудня", до якої ввійшли чільні представники національної інтелігенції: В'ячеслав Брюховецький, кардинал Любомир Гузар, Іван Дзюба, Євген Захаров, Йосип Зісельс, Мирослав Маринович, Володимир Панченко, Мирослав Попович, Всеволод Речицький, Вадим Скуратівський, Юрій Щербак, Ігор Юхновський, Ярослав Яцків, має на меті поширювати моральні цінності та сприяти встановлення в країні нових правил.

Загрузка...
Коментарі — 51
Bogdan Gatc _ 09.04.2017 19:41
IP: 5.58.142.---
не станемо на старі граблі!!
Andrew Petrushenko _ 27.03.2017 00:33
IP: 93.175.229.---
Vall Vic:
Це просто бізнес. На крові. Гроші – це кров економіки.
Andrew Petrushenko _ 27.03.2017 00:32
IP: 93.175.229.---
Найперше, що потрібно зробити – змусити кровосісів прийняти закон ПРО МОВУ, відмінивши ганебний закон Ківалова-Колесніченка!
Володимир Сотоднюк _ 20.03.2017 14:01
IP: 93.74.135.---
Vladimir Khotenko:
В Україні багато імперської агентури. Чимало цих подонків зніздяться в органах влади. Тому Олена Теліга як і всі патріоти України для них є смертеьними ворогами. Черговий варварський акт проти памятника О.Теліги з боку імперрашистів вказує всьому світу, що справжні герої народу як Олена Теліга і її побратими- завжди в перших лавах захисників свого народу. Українці Росії! Сміливіше включайтесь в боротьбу проти загарбницької Москви. Не служіть сатаністам. Захищайте свою праВітчизну – Україну від московськиїх господ". Герої не вмирають!. Слава Героям! Смерть ворогам!
Vall Vic _ 20.03.2017 13:03
IP: 195.177.127.---
ООО "Полимагнит", код ОКПО 34716215, является компанией со 100% российским капиталом, собственником которой является гражданин РФ, который проживает в г.Москва. Полимагнит поставляет постоянные магниты для предприятий Укроборонпрома, которые используются для производства военной тезники, узлов и агрегатов для систем вооружения. При этом Укроборонпром и его система безопасности это прекрасно знают, но ничего не предпринимают.
Возникает вопрос: как фирма, которой владеет представитель страны-агрессора, может поставлять комплектующие для предприятий оборонной промышленности, которые должны использоваться против этой же страны-агрессора? Как такой фирме можно верить и доверять?
Что это: халатность, безразличие или чей-то интерес?...
Vladimir Khotenko _ 18.03.2017 06:51
IP: 195.189.48.---
Yaroslav Yurkiv:
Лише зауважу, що етнічний склад сучасної американської нації, так би мовити, стрижнувався німецькою нацією (переважно протестантів!, 40%), ірландців, шотландців та інших англо-саксів. Саме ці етнічні групи утворили ядро сучасної амер.нац.
Суть не в том, сколько процентов кого. Суть в том, что украинские националисты готовы лепить любые словесные конструкции (в простонародье – нести бред) чтобы оправдать свои теории. Я читал, что на сейчас небелое население США уже перевалило за 50%. Так о какой моноэтничности можно говорить? Ее никогда не было и нет сейчас. Тем более ставить такую "моноэтничность" как якобы основу технического прогресса!?
И это я не вспоминаю судьбу коренных народов Америки, что делает тему моноэтничности совсем уж гротескной.
Yaroslav Yurkiv _ 17.03.2017 17:14
IP: 104.199.98.---
luko:
Mike Naplekov _ 17.03.2017 12:21,
Пан схоже намагається, як колись "ПРАВДА", "впарювати" нібито модернове розуміння націоналізму та нації як безетнічне зібрання людей. Але це є неправда від природи людства, створеної Богом. Так, нація є багатокластерне утворення, можливо з різних етносів. Важливо, щоб нації створювалися здоровими, щоб не виникало захистного націоналізму.
Ви даремно називаєте його паном, бо не дай, Боже, йому сподобається, і матимемо КОНКУРЕНТА!
Yaroslav Yurkiv _ 17.03.2017 17:06
IP: 35.187.35.---
Vladimir Khotenko:
Yaroslav Yurkiv:Найпотужніші держави ті, що стоять на моноетнічному та працездатному фундаменті: США, Англія, Німеччина, Франція...
Ну да, моноэтничные США... Ой, вэй! Чего только не прочитаешь на УП.
luko _ 17.03.2017 14:49IP: 46.98.1.--

Лише зауважу, що етнічний склад сучасної американської нації, так би мовити, стрижнувався німецькою нацією (переважно протестантів!, 40%), ірландців, шотландців та інших англо-саксів. Саме ці етнічні групи утворили ядро сучасної амер.нац.
Дякую!
============
До речі, "Ой, вэй!" теж є складовою цього ядра, але складовою, а не рульовою, як в Україні:)
Yaroslav Yurkiv _ 17.03.2017 16:56
IP: 104.199.59.---
:
Вчера 3 года назад в Крыму состоялся референдум о присоединении к России, и практически всё население Крыма выбрало Россию!!!!
Через 3 роки насєлєніє Крима вибере Кацапстан без будь-якого рєхвєрєндума!!!
Yaroslav Yurkiv _ 17.03.2017 16:54
IP: 130.211.103.---
Олег Зуб:
virosvit _ І, до речі, порівняйте ситуацию в Східних князвствах – ВАССАЛАХ ОРДИ, і в Західних – ЗАХОПЛЕНИХ Польщею. От там було усе – і керував польский круль, і були польскі гарнизони і магнати – земле- і людовласники (с "правом першої ночі", між іншим!) і нав"язування іншої релігії і весь букет задоволень...
Тобто, Східні князівства, хоч це і не є їхньою заслугою, зберігли більшу київсько-руську ідентічність, ніж Західні... Недарма київські биліни були знайдені саме там, а не в нас.

САМЕ ЦІ ФАКТИ І ХОВАЮТЬ ВІД УКРАЇНЦІВ В"ЯТРОВИЧІ, ДАШКЕВИЧІ ТА уніати.
Ти що, хворий на "право першої ночі"?
Обділили тебе, бєднава?:)
Це на кацапах памєщікі балавалісь с крєстьянкамі, а за поляків українці не були кріпаками, а тому жодний магнат не міг собі дозволити таких речей, бо вже тоді і в Польщі, і в Австро-Венгерській Імперії існував ЗАКОН, дурню!
luko _ 17.03.2017 14:49
IP: 46.98.1.---
Mike Naplekov,
Шановний пане, от зараз майже не зможу Вам щось заперечити.
Лише зауважу, що етнічний склад сучасної американської нації, так би мовити, стрижнувався німецькою нацією (переважно протестантів!, 40%), ірландців, шотландців та інших англо-саксів. Саме ці етнічні групи утворили ядро сучасної амер.нац.
Дякую!
Mike Naplekov _ 17.03.2017 14:30
IP: 188.163.83.---
luko:
Mike Naplekov _ 17.03.2017 12:21,
Пан схоже намагається, як колись "ПРАВДА", "впарювати" нібито модернове розуміння націоналізму та нації як безетнічне зібрання людей
"безетнічне зібрання людей"? чому ж? хто казав "безетнічне"?
Я кажу, що головна цінності в державі не повинні бути суто етнічними, тобто, само етнічне не повинно надавати переваги нікому. Перевага повинна надаватися вміннями людини, а не кров'ю. І стимулюватися повинні вміння. А етнічне – на другому плані. І якщо хтось розпочне "захисний націоналізм", повинен працювати закон, як у штатах.
А якщо вам здається, що "нація" від етносу, то американська нація вам буде не зрозумілою:), хоча вже з двісті років (від доби бурж. революцій) відомо, що сучасна нація утворюється не на етнічних засадах, вже давно є більш сильні об'єднуючі цінності, ніж етнічні, інакше б "кластери" не поєднувалися.
Найбільша цінність – умови для розкриття кожного.
luko _ 17.03.2017 13:44
IP: 46.98.1.---
Mike Naplekov _ 17.03.2017 12:21,
Пан схоже намагається, як колись "ПРАВДА", "впарювати" нібито модернове розуміння націоналізму та нації як безетнічне зібрання людей. Але це є неправда від природи людства, створеної Богом. Так, нація є багатокластерне утворення, можливо з різних етносів. Важливо, щоб нації створювалися здоровими, щоб не виникало захистного націоналізму.
Vladimir Khotenko _ 17.03.2017 13:16
IP: 35.187.34.---
Yaroslav Yurkiv:Найпотужніші держави ті, що стоять на моноетнічному та працездатному фундаменті: США, Англія, Німеччина, Франція...
Ну да, моноэтничные США... Ой, вэй! Чего только не прочитаешь на УП.
virosvit _ 17.03.2017 13:12
IP: 89.252.61.---
Зубу_. Виявляється розбавлення славянських генів в лінії Долгорукого почалося ще з його матері, котра була половчанкою. Жінкою Долгорукого теж була половчанка, а їхній син Боголюбський був вже на чверть словянином. Ці зачинателі Московсьго царства люто ненавиділи Русь, через що і ходили походами разом з половцями на Київ. У 1169 р. Боголюбським був знищений Київ, і цю катастрофу знаменитий Густинський літопис оцінював так: "И отселъ впаде княженіе Кіевское, а Володымерское въ Москвъ вознесеся, оттоли бо Московскіе князи надъ Кіевскими начаша владъти". І зауважте, це відбулося задовго до нападу Батия на Київ у 1240 р. Добавте до цього, що ця лінія княжила місцевим угро-фінськими племенами, і через століття виродилась у московитів, ворожих до русинів (українців).

московитів (Володимиро-Суздальського)
Mike Naplekov _ 17.03.2017 12:21
IP: 188.163.83.---
luko:
Здається пан не засвоїв початкові фази "укр.націоналізму", бо знав би, що ще 70 років назад большевитська газета "ПРАВДА" клєйміла "укр.націоналізм"
Шкода, але укр. нац-ти переважно не знають власної історії. Початкова фаза – це кінець 19 ст, потім Міхновський, харків'янин доречі. А те, що вам впарюють під "б. нац." давно вже реалізовано у розв. країнах, однак з вашим етнічним це не пов'язано – бурж. означає капіталістичний, а націоналізм – від "нація", а не "національність".
Коріння націоналізму чітко визначив один ірландский діяч шотландського походження: "Здоровая нация не ощущает своей национальности, как здоровый человек не ощущает,
То коріння етнічного, а коріння бурж. нації знаходиться у власності, приватній власності.
Це типово для укр. націоналіста – плутати націю з національністю, а про бурж. націоналізм читати в "Правді":)
Бандера казав, що етнічне – найміцніший клей для людей. Еге ж, для мізків:)
Yaroslav Yurkiv _ 17.03.2017 11:57
IP: 104.199.98.---
Олег Зуб:
luko:
Олег Зуб: "Плоды национализма везде удручающе одинаковы – от Чечни..." – Про Руанду та інші націоналізми мало знаю, а от щодо Чечні плоди очевидні саме "російського великонаціоналізму" – пан точно сказав "...кровь, трупы, резня, разрушение экономики, голод, беженцы, возврат к Средневековью...". Тільки Срєднєвєковьє-це Рай недосяжний, точніше Російськовєкьє.
****

Тільки одна "маленька деталь" псує Ваш допис: різанину росіян, гвалтування та викидання з житла просто неба на грунті націоналізму почали ЧЕЧЕНЦІ – ЗА ПІВРОКУ ДО ВВЕДЕННЯ ВС РФ...
В нас біля міста – оселя біженців з Чечні, так там Вам докладно можуть розповісти, чий там був "націоналізм"...
Такий самий, як 400-річний царський імперіалізм:)
Долг платєжом красєн, чув таке, імпєрієутворітєль?
Сергей Папков _ 17.03.2017 11:29
IP: 93.73.27.---
Цілком гідна заява, що відповідає статусу підписантів, як "совісті нації". Підписуюсь під усім в ній викладеним. І, дуже сподіваюся, що таких багато.
luko _ 17.03.2017 11:10
IP: 46.98.1.---
Олег Зуб _ 17.03.2017 10:12: "Відповідно і не було механізма щеплення слов"янам ординскої мови, письменності, культури и навіть генів... ЦЕ – ЗАГАЛЬНОВІДОМИЙ ФАКТ." – Це загальновідомий факт брехні.
Про гени – це шедевр брехні, зокрема, звідки взявся вислів-ідентифікатор родства (генетичної близькості) "job tvoju mat' "
luko _ 17.03.2017 11:00
IP: 46.98.1.---
Mike_Kharkov _ 17.03.2017 08:48,
Пан стверджує, що укр.націоналізм "є виразником селянства, це його політична надбудова.", що "націоналізми...в розвинутих країнах зараз... буржуазні". Здається пан не засвоїв початкові фази "укр.націоналізму", бо знав би, що ще 70 років назад большевитська газета "ПРАВДА" клєйміла "укр.націоналізм" як буржуазний, та ще й називали його "німецько-фашистським". Тобто за визначенням пана був передовим, в ньому "етнічні цінності" були не "головними".
Схоже пан перебуває під впливом ідеологій нацистського штибу в державі, в якій селянського націоналізму не було (селянство планово нищили), а був пролетарський інтернаціоналізм, звідки агресивно волають, що Україна недодержава, а тепер, що "укр.націоналізм" є недонаціоналізм. Це іхнє болото, нехай вони тішаться в ньому. Коріння націоналізму чітко визначив один ірландский діяч шотландського походження: "Здоровая нация не ощущает своей национальности, как здоровый человек не ощущает, что у него есть кости."
Yaroslav Yurkiv _ 17.03.2017 09:48
IP: 104.199.59.---
Mike_Kharkov:
Україна відстає у розвитку на вік-два, в нас ще сто років тому навіть урбанізації ще не було. І тому ми в'їхали у 21 ст. з феодальним букетом, з сільським менталітетом, і тому є на чому цвісти укр. нац-му. Але ці квіти з могили держави. Не можна вже закладати у її фундамент етнічне, тому й розвалюємося. А укр. нац-м виконує ролю бульдозера, та ще й за забугорні гроші.
+++++++++++++
А мені подобається сільський менталітет, як і хліб, ковбаса, молоко...
А ви там в Харькаве кацапським духом пітаєтесь, чи як?
Найпотужніші держави ті, що стоять на моноетнічному та працездатному фундаменті: США, Англія, Німеччина, Франція...
Під Україну віками штучно закладався додатковий, братскій, фундамент, а тому без бульдозера не обійтись!
Anatol Zubenko _ 17.03.2017 09:19
IP: 94.153.158.---
virosvit:
Олег Зуб:
Це ж його батько Довгорукий, який правив Суздалем, а потім злигався з половцями і завойовував Київ. Кияни так любили цього зрадника Юрія, що отруїли його. І син його Боголюбський від половчихи, теж відзначився у походах на Київ, та неодноразово грабував місто. Зявилась думка про те, що Московія це продукт експансії русинів на північ (Залісся), але згодом в період 12-14ст. відбулась асиміляція Володимиро-Суздальських князів, з ординськими народами, та угро-фінами. А так як Довгорукий не віз з собою туди робочий люд, то правив він місцевими. І ось зачинателем цього "асиміляційного котла", та виникненням Московського царства, був Довгорукий, який і став зачинателем династії зрадників Руси-України.
Така ось думка.
Направление мысли правильное! Нельзя считать народ от князей. А так, то тогда если Екатерина правила Рассеей, то русские-это немцы?
Vladimir Khotenko _ 17.03.2017 09:12
IP: 80.249.227.---
Олег Зуб:
Щодо "збройної інтервенції" – так тоді на ще нещодавно частині Російській Імперії, яка навіть і не встигла оформити нелегитимну державу, діяло 11 (одинадцять) іноземних армій та ще безліч різноманітних "батьок"...
Вот я и говорю, ох не учат людей истории, не учат...
Mike_Kharkov _ 17.03.2017 08:48
IP: 37.229.133.---
luko:
Тобто пан вважає, що "укр.націоналізм" типа безплідний, саме український, а от інші "націоналізми" дають видатні плоди для людства
Саме так пан і вважає.
Пояснюється легко – укр. націоналізм є етнічний, віросповідний, він належить до феодальної епохи, до часів доіндустріальних, доринкових, він є виразником селянства, це його політична надбудова. Такі націоналізми були в розвинутих країнах сторіччя тому, зараз вони мають буржуазні, тобто, економічно-теріторіальні націоналізми, де етнічні цінності не є головними.
Україна відстає у розвитку на вік-два, в нас ще сто років тому навіть урбанізації ще не було. І тому ми в'їхали у 21 ст. з феодальним букетом, з сільським менталітетом, і тому є на чому цвісти укр. нац-му. Але ці квіти з могили держави. Не можна вже закладати у її фундамент етнічне, тому й розвалюємося. А укр. нац-м виконує ролю бульдозера, та ще й за забугорні гроші.
Yaroslav Yurkiv _ 16.03.2017 23:29
IP: 35.187.34.---
Mike_Kharkov:
Є чудовий тест на українську державність – відношення до російської як другої державної. Вам до державників, схоже, не дотягнутися...
==================
Ворожою, та ще й, як другою державною, чудово частуватися можуть лише вороги України, шляк би вас наглий впік!:)
ONLINE
Україна та Європа905 Уряд реформ301 тітушки10 Корупція1083 Aтака Путіна1109
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте