Наталя Соколенко Журналістка

Людяність як оберіг. Звернення групи "Першого грудня"

07 квітня 2020, 19:00

Іди, народе мій, увійди у свої кімнати й замкни за собою двері,

сховайся на часинку, поки гнів не перейде!

Ісая 26:20


Наші рядки лягають на папір у ті дні, коли кількість інфікованих вірусом SARS-CoV-2 в Україні почала впевнено зростати. Отже, пік епідемії ще попереду – як попереду нас іще найголовніше випробування, через яке ми маємо перейти: випробування на людяність.

З часу оголошення карантину люди загалом уже обрали свій спосіб поведінки. Хтось узявся допомагати людям немічним і похилого віку або ж послужити лікарям та медсестрам, які вийшли на головну лінію епідеміологічного фронту. Хтось купив та передав у лікарні унікальне обладнання. Попри те дехто поспішив цинічно збагатитися на експорті масок, яких бракує також і в Україні, чи на ввезенні й перепродажеві зіпсованого товару. Знайшлися і ті, які знаходять свій "героїзм" у цілковитому ігноруванні небезпеки, цим самим її активно наближаючи.

Знову "ой, три шляхи широкії..."; знову вибір, на чий бік стати в одвічному змаганні між добром і злом...

Наближення піку випробувань спонукає нас шукати шлях до людського серця, щоб укріпити його й віру, що ми впораємося з цим лихом. Бо якщо сьогодні ми ще зважуємо, вийти на вулицю чи ні, то завтра нам доведеться змиритись із тим, що когось із наших рідних поховають "дистанційно" без нашої участі. Італія пережила цей жах – і ніщо не свідчить, що нам його вдасться оминути.

Все це різко загострить інстинкти нашого виживання. Найбільший виклик постане перед тими, від кого залежатиме життєдіяльність усього нашого соціального організму: системи охорони здоров'я, державних органів та органів місцевого самоврядування, соціальної та душпастирської опіки, мережі торгівлі і транспорту, господарських служб, телефонного зв'язку й інтернету, як і, врешті-решт, похоронних бюро. Саме від усіх них буде залежати, чи втримаємось ми як єдиний суспільний організм, чи, навпаки, розсипемося на дрібні фрагменти, просякнуті страхом, агресією та егоїзмом.

Може настати час, коли уся наша соціальна розмаїтість зведеться до однієї визначальної відмінності: між тими, що залишаться людьми, і тими, що людську подобу втратять.

Хай омине нас ця лиха година! Хто попереджений – той духовно озброєний. Егоїстична постава лише на перший погляд виглядає рятівною. Бо коли розсипається суспільний організм, небезпека зростає стрократно. І навпаки, солідарність, емпатія та взаємна підтримка – це єдине, що може стати для всіх нас рятівною "подушкою безпеки".

Отож подати одне одному руки можна і дистанційно. Хай ослабнуть політичні антагонізми, а у спільній боротьбі проти пандемії з'являться перші паростки довіри. Епідеміологічну дисципліну хай не буде підмінено зловживанням владою. Карантин має ізолювати нас від вірусу, а не від симпатії до людини. Кожне слово вдячності й підтримки діятиме, як цілющий бальзам. Кожне слово доброго гумору відновить у нас душевний баланс.

Так, напевно, в нинішній боротьбі будуть і ті, що не виживуть. Але краще поповнити нову "Небесну сотню" тих, хто здобувся на самопожертву в порятункові спільноти, ніж умерти в прокльонах і ненависті до всіх.

Ми ще не знаємо до пуття, чим викликана нинішня вірусна атака природи. Маємо засвоїти урок, який нам іще треба сформулювати. Проте ми знаємо вже сьогодні, що маємо вийти з цієї кризи сильнішими. А єдиний шлях для цього – милосердя, людяність. Бо духовним критерієм розвитку людської цивілізації є не технологічні здобутки, а передусім наша здатність полюбити іншу людину як самого себе.

Оля Гнатюк, Володимир Єрмоленко, Євген Захаров, Йосип Зісельс, Ігор Козловський, Мирослав Маринович, Ігор Юхновський, Ярослав Яцків.

powered by lun.ua
Коментарі — 9
Елена Величко _ 08.04.2020 13:59
IP: 178.94.113.---
Janko Askatasuna:
Трьох із цих людей я знав особисто, як безстрашних і з глибоким критичним мисленням...І сумно, що й вони кажуть на чорне – біле (Ковід19 як "Нове вбрання короля).
На "чорне" казати "чорне "- то оцінюється у цитаті "як безстрашних і з глибоким критичним мисленням".
"Чорне" називати "білим" – то не дати дорогу білому, залишає усе як є, й навпаки: назвати чорне-чорним – дати дорогу білому, тобто змінам.
Log Log _ 08.04.2020 13:48
IP: 91.196.178.---
Ильяс Ростовский – безмозглый дебил Унитаз Семижопов из Воронежской области
При барыги
Безграмотный Ким Чен Ын из Верхней Хавы, любой кореец, после года обучения РУССКОМУ,
пишет грамотнее тебя. Слабоумный, ты за полсотни лет не выучил родной язык.
Пытаешься унижать, а получается очередная демонстрация идиотизма.
Пытаешься подражать Киселёву, а получается бред сумасшедшего с интеллектом
четырёхлетнего ребёнка.
Mike_Kharkov _ 08.04.2020 13:27
IP: 178.137.54.---
Janko Askatasuna:
Трьох із цих людей я знав особисто, як безстрашних і з глибоким критичним мисленням...І сумно, що й вони кажуть на чорне – біле (Ковід19 як "Нове вбрання короля).
Это не грустно, а закономерно. Чтоб остаться на плаву нужно войти в свиту короля, вот для этого критическое мышление и используется. Те, у кого было что-то за душой, давно пошли ко дну за ненадобностью, вместе со своим критическим мышлением и представлением о благе народу как цели. ИМХО.
Елена Величко _ 08.04.2020 13:25
IP: 178.94.113.---
Людяність та емпатію треба завжди мати у суспільстві, більш того, формувати.
Таке формування солідарності повинно починатись як права, що реалізовані, не агресивне суспільство,тобто люди повинні відчувати,що Є СУСПІЛЬСТВО, сформоване як справедливе.
В часи ж, коли зроблене у суспільстві... – антисолідарність, більш того, така антисолідарність та антисправедливість плекалась, й саме це призвело до стану суспільства.
Пам'ятаймо це після того як пройде ця навала або хто виживе -ВСЕ ЦЕ ПАСКУДСТВО, що
нам нав'язали – треба змінити, а краще зараз це робити.
Солідарність не на пустому місці зростає, так само як людяність.
Наталья Тейлор _ 08.04.2020 12:18
IP: 176.100.15.---
Дякую, що знайшли смисли і слова. Чекала. Обмін думками це подарунок Творця для людей.
Janko Askatasuna _ 08.04.2020 12:08
IP: 195.135.250.---
Трьох із цих людей я знав особисто, як безстрашних і з глибоким критичним мисленням...І сумно, що й вони кажуть на чорне – біле (Ковід19 як "Нове вбрання короля).
Тетяна Кирильчук _ 08.04.2020 09:08
IP: 92.52.134.---
Дякую за статтю!
Orest Pecharskyy _ 08.04.2020 02:39
IP: 82.24.233.---
"нинішня вірусна атака природи"????
Влад Дорошенко _ 07.04.2020 19:31
IP: 93.72.24.---
А я переживаю за Президента, що він щоразу вибирає собі підлеглих, що його компроментують.
Мені жалко нашого Президента, що "профани" (у кращому разі) опускають йому рейтинг. А тепер ще і торгівці навколо нього. Хай би був уже той Богдан, бо професініше нього чогось не занаходяться.
Щоразу що треба = охрана-отмєна.
Як же допомогти нашому Президентові? Бо він все життя підбирав собі гумористів, а нам їх і на Кварталі вистачає, адже ми маємо вийти з цієї кризи сильнішими
Україна та Європа1103 Зеленський41 Aтака Путіна1243 Донбас19 Корупція1363
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter