14 жовтня 2021, 12:27

Де твоя лінія Маннергейма? Генерал США Бен Ходжес про важливий фронт захисту суверенітету України

Американський генерал Бен Ходжес відвідував Україну, напевно, найчастіше серед усіх наших закордонних друзів-військових. Кожне його інтерв'ю українським ЗМІ розривається на цитати і розлітається по стрічках новин. Одну його найсвіжішу цитату з дискусії у Київській школі економіки на тему дискусії "Жити без війни в умовах війни" важливо розповсюдити сьогодні – у День захисників і захисниць України.

Генералу довелося відповідати на незручне запитання ветерана АТО – артилериста, як захищати Україну, якщо ворог гатить по українських позиціях артою, а відповідати артилерією ми не можемо, не можемо порушувати угоди, тоді як росіяни на ті ж угоди плювали.

Генерал Бен Ходжес у Київській школі економіки 11 жовтня 2021р.

Бен Ходжес найперше дуже тепло, щиро подякував ветерану за його звитягу, потім розповів про свій дещо подібний досвід в Афганістані (він керував операціями міжнародної коаліції в Афганістані за часів президентства Барака Обами), коли теж не міг стріляти по артилерійських точках талібів, бо часто вони розташовувалися на цивільних об'єктах – школах чи лікарнях.

Але заборонений артилерійський вогонь по позиціях ЗСУ це лише одна з ліній фронту, яку розгорнула Росія проти України, – сказав генерал. Росія системно намагається знищити саму ідею суверенітету України – усіляко підкреслює неспроможність української держави встановити лад у країні, далі пряма мова генерала Ходжеса:

"Щоразу, коли українському олігарху вдається уникнути відповідальності за корупцію, російські дипломати говорять німецьким, французьким, американським: бачите? Це failed state! Це – неспроможна держава!"

Тому наша незгода із корупцією, наш громадський спротив корупціонерам, наші вимоги до органів правопорядку і суддів покарати корупціонерів, наші вимоги до Президента нарешті добитися справжньої судової реформи, чесного обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, вимога імплементації Закону "Про оборонні закупівлі", що істотно знижує ризики при закупівлях товарів і послуг для війська, – все це наша лінія фронту.

І ще одна важлива цитата із цієї дискусії від співорганізатора – регіонального представника Фонду Ганнса Зайделя в Україні, Республіці Молдова та Румунії Беньяміна Боббе про німецьку армію і німецьке суспільство: "Немає більш пов'язаної із суспільством армії, ніж у Німеччині".

Беньямін Боббе, регіональний представник Фонду Ганнса Зайделя в Україні, Республіці Молдова та Румунії

Не буду вдаватися у драматичну передісторію того, як німці прийшли до такої конструкції. Але як важливо нам – українцям – намагатися побудувати таку взаємодію із Збройними Силами України. Аж до запозичення дуже цікавого інституту із Німеччини – Уповноваженого Бундестагу у Бундесвері.

Кандидат на цю посаду має набрати три чверті (!) голосів депутатів німецького парламенту. Тобто, цю людину має підтримати через своїх представників у парламенті практично все суспільство. Уповноважений має необмежений доступ до німецького солдата чи офіцера в будь-якої військовій частини в будь-який час у будь-якому місці у світі. Цьому Уповноваженому можуть напряму скаржитися військові – і скаржаться на що завгодно.

Я була на зустрічі з Уповноваженим Бундестагу у Бундесвері у 2010-му. Він розповів, що скарг він отримує багато, значна частина – це забаганки, типу, "в меню у вч хочеться більше риби, бо я з "рибного" регіону", залишаються без реагування. А реагує Уповноважений, наприклад, на таке: німецькі солдати з місії в Афганістані поскаржилися, що їм бракує приладів нічного бачення для несення служби у цьому складному регіоні. Уповноважений відвідав їхню частину в Афганістані без попередження командування, пересвідчився, що це обладнання драстично важливе, і розв'язував питання – прилади нічного бачення німецькі солдати в Афганістані отримали у необхідній кількості.

Зрештою, ми всі платимо військовий податок і має контролювати, щоби наша держава була спроможна ефективно, без корупційних схем, використати ці гроші на забезпечення війська. Або вимагати замінити посадовців, як своїми корупційними діями дають росіянам в руки зброю проти України – дають їм підстави говорити, що наша держава неспроможна.

Слава Україні!

powered by lun.ua

Де твоя лінія Маннергейма? Генерал США Бен Ходжес про важливий фронт захисту суверенітету України

Американський генерал Бен Ходжес відвідував Україну, напевно, найчастіше серед усіх наших закордонних друзів-військових. Кожне його інтерв'ю українським ЗМІ розривається на цитати і розлітається по стрічках новин...

Пластична совість Разумкова

Народні депутати України щонайменше чотирьох попередніх скликань ганьбилися неприкритим лобізмом тютюнових компаній. У демократичному світі – це крайній моветон...

Кохана! Це (деолігархіЗЕція) – зовсім не те, що ти подумала!

Саму дискусію про деолігархізацію, запущену Володимиром Зеленським, я гаряче вітаю! Визначення "олігарх=зло", "не буває хороших олігархів" і тому подібне вважаю правильними, але що криється за гаслами теперішнього президента України? Що головне у деолігархізації в Україні чи в будь-якій країні? – Це ДЕМОНОПОЛІЗАЦІЯ...

Антон Геращенко теж брав участь у незаконному штурмі ДВЕРЕЙ (ознаки ст. 344 ККУ) +ВІДЕО

Епіграф: Чия б гарчала, а твоя б мовчала. Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко завжди був трохи комедійним персонажем українського політикуму...

"Першого грудня" про загрозу колапсу науки

Не допустити колапсу української науки Звернення Ініціативної групи "Першого грудня" До написання цього звернення нас спонукали додані до нього дві заяви українських науковців, спрямовані до керівництва держави...

Президент України і Philip Morris: хто зверху?

Наступного тижня ми, громадяни України, виборці можемо побачити, наскільки міцно тютюнові компанії через своє тютюнове лобі тримає (чи щедро утримує) нинішню владу...