15 серпня 2022, 10:00

ВР голосуванням формує список Маселка і Талька – не розстрільний, але прощення народним депутатам не буде

В часи президентства Кучми інтернет ще не був так поширений, як зараз, реєстри власності недоступні, бази е-декларацій не існувало. Тому важче і довше було визначати "нормальність" посадовця, депутата, мера. Але було одне запитання а-ля "лакмусовий папірець";) Достатньо було в людини запитати: "Ви за реверс нафтопроводу Одеса-Броди?"Цей нафтопровід запроєктований для прокачування НЕросійської, а каспійської нафти на Європу – нафтопровід НЕЗАЛЕЖНОСТІ від Росії. Так от Юрій Бойко (покійна ОПЗЖ) завжди виступав за реверс – за прокачування російської нафти (з території Білорусі до Одеси), а покійний Олександр Тодійчук двічі злітав з посади "Укртранснафти" при Кучмі й при Ющенку (!) за те, що не давав ходу російській нафті по нафтопроводу "Одеса-Броди" у звортньому напрямку – у реверсі. Тобто, проросійські негідники або просто недоумки були за реверс "Одеса-Броди", а патріоти за аверс. Більше можна було нічого в людини не питати.

Сьогодні у нас народиться ще одне "лакмусове питання" для народних депутатів ВР 9-го скликання. "Ви голосували за Романа Маселка чи за В'ячеслава Талька до Вищої ради правосуддя?" Відповіді на це питання буде достатньо.

Дуже коротко про Вищу раду правосуддя (ВРП): цей орган звільняє суддів без рішення суду, тобто, має силу очистити судову систему від негідників надзвичайно швидко.

Сьогодні народні депутати мають обрати по своїй квоті двох членів ВРП із чотирьох поданих Етичною радою кандидатів.

На мій погляд, гідний такого вибору лише Роман Маселко: він адвокат, захисник Родин Небесної Сотні, учасників Автомайдану, член двох скликань Громадської ради доброчесності, людина, яка не боїться Вовка і всього "вовчого правосуддя".

Роман Маселко під час Революції Гідності винятково на волонтерських засадах захищав потерпілих, а після перемоги системно і досі добивається покарання винних суддів, прокурорів, слідчих та ДАІшників у справах Майдану.

Є представником потерпілих у резонансних кримінальних справах за обвинуваченням суддів Царевич, Кицюка, Хіміча, Ластовки, Кушнір, Степанової, Мори, Татаурової, Беця, Приндюк, Єфімової та ін.

Добивався звільнення суддів Майдану за порушення присяги. Загалом на цій підставі звільнено 60 таких суддів.

Але, за моїми даними, деякі "Слуги народу" збираються голосувати за В'ячеслава Талька.

В'ячеслав Талько раніше працював інспектором у Вищій раді правосуддя, саме із тими членами ВРП, яким голова ОАСК Павло Вовк давав вказівки про переслідування незалежних чесних суддів.


Талько любить гроші (ймовірно, нечесно зароблені). Його витрати в десятки разів (!!!) перевищують офіційні доходи, а ще він очевидно пов'язаний зі "Слугами народу".

Є ще два кандидати на народних депутатів сьогодні на вибір:

Очевидно недоброчесна суддя Олена Заічко – вона причетна до дерибану десятків гектарів землі у Харкові. До того ж її громадська організація відкрито виступала проти реформи Вищої ради правосуддя із залученням міжнародних експертів, повторюючи кремлівські наративи про "зовнішнє управління".

Микола Мороз – науковець із Харкова. В публічному просторі нема даних про недоброчесність цього кандидата. Але нема нічого про те, що він думав про судову реформу (чи думав, взагалі), він не брав участі у публічних заходах із просування судової реформи, не виступав проти корупції у судах, як харківська науковиця Ірина Селіванова, що не побоялася виступити проти хабарництва у суді й "засадила" суддю за вимагання хабаря. Тобто, Микола Мороз ні сіло ні впало вирішив раптом іти у Вищу раду правосуддя наводити порядок у судовій системі? Є версія, що Миколу Мороза попросили податися до ВРП депутати-земляки, які зараз опікуються судовою системою в оточенні президента.

Отже, формуємо список, хто з депутатів голосуватиме за Маселка, а хто за Талька. Більше можна нічого не питати.

Як тг-канал +Вертикаль, компліментарний до глави ОП Єрмака, собачиться із журналістами

Почнімо трохи з лікнепу: в системі державної влади в Україні такої гілки влади як Офіс президента НЕ ІСНУЄ. В Конституції НЕМА згадки про Офіс президента...

Як Генеральний прокурор Костін ставить під загрозу наступний транш допомоги США на майже всю медицину України?

А чи чули ви про програму "Доступні ліки", у якій понад 500 препаратів українського та закордонного виробництва, що видають пацієнтам безплатно або за невелику оплату? А от просто зараз запитайте у своїй знайомих з ближнього чи дальнього кола, скільки вони заплатили за онкологічну операцію, скільки платять зараз за знеболюючі ліки? Тільки не про те, як було колись, а саме зараз – восени 2023 року...

Конституція і Вілкул. Хто зверху?

Коли мій давній знайомий по громсектору з Кривого Рогу Олег Сампір розповів, як він із колегами-активістами випадково дізналися, що ніякого Указу про призначення Олександра Вілкула нема посаду голови військової адміністрації Кривого Рогу не було, я розсміялася...

Чи був у Князєва та инших суддів ВС з міченими доларами позитивний висновок від Громадської ради доброчесності?

Ввечері 13 червня низка сайтів і телеграм-каналів із посиланням на Єдиний реєстр судових рішень оприлюднили прізвища ще трьох суддів Верховного Суду, у яких детективи НАБУ виявили мічені долари із корупційного "транша" екс-голови Верховного Суду Всеволода Князєва...

На конкурсі до ВККС: правда Куйбіди, напівправда Красовського і брехня Варишка

Якщо ви досі не були знайомі з людиною, яка здатна добровільно відмовитися від квантового кар'єрного стрибка, від омріяного крісла із потужним важелем впливу, від зарплати у 250 тис грн на місяць (!) і залишитися у лавах ЗСУ ще й після важки випробувань (зокрема, боїв під Лукашівкою на Чернігівщині у березні 2022 року), то я вас зараз познайомлю саме з такою людиною...

Чого соромиться голова Вищої ради правосуддя Григорій Усик?

Голова Вищої ради правосуддя Григорій Усик скидається на людину, що не має доступу до інтернету, або дивиться там дитячі мультики й не цікавиться найважливішими після війни новинами й процесами, якими наповнений український сегмент Всесвітньої мережі...