5 травня 2023, 18:03

На конкурсі до ВККС: правда Куйбіди, напівправда Красовського і брехня Варишка

Якщо ви досі не були знайомі з людиною, яка здатна добровільно відмовитися від квантового кар'єрного стрибка, від омріяного крісла із потужним важелем впливу, від зарплати у 250 тис грн на місяць (!) і залишитися у лавах ЗСУ ще й після важки випробувань (зокрема, боїв під Лукашівкою на Чернігівщині у березні 2022 року), то я вас зараз познайомлю саме з такою людиною.

Тож знайомтесь! Це Роман Куйбіда, заступник Голови правління Центру політико-правових реформ, науковець, автор підручників з права, коментарів до Кримінального процесуального кодексу, Кодексу адміністративного судочинства, член Громадської ради доброчесності (2016-2020 рр), а нині військовослужбовець ЗСУ. А ще до вчора – 4 травня – учасник (і фаворит) конкурсу на посаду члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Саме 4 травня на фінальній співбесіді із членами Вищої ради правосуддя цього тривалого, багатоетапного конкурсу Роман Куйбіда (що за крок до перемоги), сказав, що відмовляється від подальшої участі у конкурсі. Це стало шоком для всіх, хто стежить за конкурсом – на Романа Куйбіду громадськість і здорові сили у суддівському середовищі покладали величезні надії. Але Роман сказав всім цим сподіванням "Ні!" Але й подав усім нам найвищий стандарт порядності і професійності і поваги до Основного Закону.

Ось що сказав Роман: "Коли я подавав заяву на участь у Конкурсі (до ВККСУ), то був дуже вмотивований і залишаюсь вмотивованим до змін в судовій системі. Але мушу сказати, що одне питання мене дуже хвилювало: чи закінчиться війна до того часу, як буде розглядатись питання призначень. Сьогодні війна триває. Я бачу себе у ЗСУ. Оскільки це мій конституційний обов'язок. Якщо співвідносити моє бажання стати членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України і виконанням конституційного обов'язку, то я змушений обрати саме виконання обов'язку."

ВККСУ- це саме той орган, де зарплата 250 тис грн на місяць, де є потужні важелі впливу на судову систему, бо цей орган добирає суддів у наші суди, це дуже висока сходинка у кар'єрі правника. Все це для Романа Куйбіди є неможливим, бо Конституція – понад усе – понад амбіції, можливості і гроші.

Роман Куйбіда, військовослужбовець ЗСУ, правник, у відкритих джерелах фото у формі ЗСУ 2022-2023 рр Роман не розміщувавХто ж лишився на конкурсі? Насправді гідні кандидати є. І є такі, що, як і Роман Куйбіда, носять військову форму, але не паряться через свій конституційний обов'язок, не соромляться минулого невдалого досвіду на ниві реформування судової системи, або й відверто брешуть на всю країну.

Зокрема, у військові формі ходить на співбесіди Костянтин Красовський. Він – серед відповідальних за провал судової реформи часів Петра Порошенка, бо працював в його Адміністрації президента на посаді керівника Головного Департаменту правової політики. Коли в 2017-2019 рр проходив конкурс до нового Верховного Суду і тодішня ВККСУ пропускала через жорна конкурсних процедур кандидатів недоброчесних – із статками незрозумілого походження, суддів, що ухвалювали свавільні рішення проти учасників Революції Гідності, суддів зі свідоцтвом платника податків країни-агресорки російської федерації – Костянтин Красовський мовчав! Він своїм мовчанням "освячував" ті ганебні дії ВККСУ. А тепер на співбесідах до нового складу він говорить сам собі компліменти за той період роботи в дусі "Процес був передбачений правильно." Очевидно, що це не так, бо недоброчесні правники таки стали суддями нового Верховного Суду.

Костянтин Красовський, фото з сайту https://pravo.ua/

Ще один кандидат у військовій формі - Петро Варишко – просто збрехав на фінальному етапі співбесіди під камери на всю країну. В 2017 році тоді адвокат Петро Варишко був членом Громадської ради доброчесності з перевірки кандидатів на посади суддів (зокрема, й нового Верховного Суду). Але каденції своєї до кінця не відбув. Ось як він пояснив причини виходу із ГРД на співбесіді 2 травня 2023 року: "У мене захворіла донька і я мав обирати – громадська діяльність у ГРД чи донька – я обрав доньку" (Запис співбесіди тут: https://www.youtube.com/watch?v=htCNvdu8Kh4&t=10529s.

Але це брехня! Є відеозаписи (дивіться тут: https://youtu.be/bV_T4P50L3A?t=487 засідання ГРД і розборок Петра Варишка із колегами у кулуарах, де він обурююється тим, що члени Громадської ради доброчесності вирішили повторно перевірити кандидатку на посаду судді нового Верховного Суду – адвокатку Ольгу Демидюк.

Петро Варишко звинуватив колег по ГРД, що ті, буцімто, хочуть написати на Демидюк негативний висновок, бо вона була адвокаткою сумно відомого судді Артура Ємельянова. Але це також брехня! Бо Громадська рада доброчесності, справді, переглянула спершу позитивне рішення щодо Демидюк і ухвалила рішення про надання інформації про те, що Ольга Демидюк була секретаркою і підписанткою документів скандального З'їзду адвокатів України 27.04.2014 й ані словом не згадала про відомого клієнта адвокатки Демидюк.

Ось рішення ГРД, читайте:https://shorturl.at/ADIM4

Петро Варишко, фото з сайту https://borgexpert.com/

5 травня історія Романа Куйбіди прозвучала на Українському радіо, запис слухайте тут: http://www.nrcu.gov.ua/schedule/play-archive.html?periodItemID=3443296

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

І мертвим, і живим, і ненарожденним, і Зеленському

Тарас Шевченко, з "І мертвим, і живим, і ненарожденним...": "Не минайте ані титли, Ніже тії коми, Все розберіть... та й спитайте Тойді себе: що ми? Чиї сини? яких батьків? путінська пропаганда, а до того совітська й імперська пхають скрізь свої божевільні версії про Миколу Потоцького, Австрійський генштаб і леніна-сталіна як засновників України...

Як тг-канал +Вертикаль, компліментарний до глави ОП Єрмака, собачиться із журналістами

Почнімо трохи з лікнепу: в системі державної влади в Україні такої гілки влади як Офіс президента НЕ ІСНУЄ. В Конституції НЕМА згадки про Офіс президента...

Як Генеральний прокурор Костін ставить під загрозу наступний транш допомоги США на майже всю медицину України?

А чи чули ви про програму "Доступні ліки", у якій понад 500 препаратів українського та закордонного виробництва, що видають пацієнтам безплатно або за невелику оплату? А от просто зараз запитайте у своїй знайомих з ближнього чи дальнього кола, скільки вони заплатили за онкологічну операцію, скільки платять зараз за знеболюючі ліки? Тільки не про те, як було колись, а саме зараз – восени 2023 року...

Конституція і Вілкул. Хто зверху?

Коли мій давній знайомий по громсектору з Кривого Рогу Олег Сампір розповів, як він із колегами-активістами випадково дізналися, що ніякого Указу про призначення Олександра Вілкула нема посаду голови військової адміністрації Кривого Рогу не було, я розсміялася...

Чи був у Князєва та инших суддів ВС з міченими доларами позитивний висновок від Громадської ради доброчесності?

Ввечері 13 червня низка сайтів і телеграм-каналів із посиланням на Єдиний реєстр судових рішень оприлюднили прізвища ще трьох суддів Верховного Суду, у яких детективи НАБУ виявили мічені долари із корупційного "транша" екс-голови Верховного Суду Всеволода Князєва...

На конкурсі до ВККС: правда Куйбіди, напівправда Красовського і брехня Варишка

Якщо ви досі не були знайомі з людиною, яка здатна добровільно відмовитися від квантового кар'єрного стрибка, від омріяного крісла із потужним важелем впливу, від зарплати у 250 тис грн на місяць (!) і залишитися у лавах ЗСУ ще й після важки випробувань (зокрема, боїв під Лукашівкою на Чернігівщині у березні 2022 року), то я вас зараз познайомлю саме з такою людиною...