27 жовтня 2023, 23:59

Як Генеральний прокурор Костін ставить під загрозу наступний транш допомоги США на майже всю медицину України?

А чи чули ви про програму "Доступні ліки", у якій понад 500 препаратів українського та закордонного виробництва, що видають пацієнтам безплатно або за невелику оплату?

А от просто зараз запитайте у своїй знайомих з ближнього чи дальнього кола, скільки вони заплатили за онкологічну операцію, скільки платять зараз за знеболюючі ліки? Тільки не про те, як було колись, а саме зараз – восени 2023 року.

Якщо, на щастя, серед ваших близьких нема хворих на тяжкі недуги, я вам скажу: нічого не платять! 0 грн, 00 коп. (якщо вимагають гроші, то, здебільшого, це корупція).

Те саме за лікування інсульту, інфаркту і ще за довгий перелік нозологій.

Є лише дві умови, коли все це фантастичне на вигляд в умовах України, є саме таким – безоплатні ліки, безоплатні процедури, безоплатні операції.

Перша умова: якщо медичний заклад має контракт із Національною службою здоров'я України (НСЗУ) на лікування відповідної нозології – і це може бути як державний (муніципальний), так і приватний заклад.

Друга умова: керівник медичного закладу не краде гроші, не накопичує їх на рахунках у десятках, а то й сотнях млн грн (іноді так роблять, щоб потім за відкад купити якесь дороге, але не дуже потрібне обладнання), а чітко виконує контракт з НСЗУ. У медзакладі відповідно до контракту має бути необхідна кількість лікарів, обладнання і закуплені ліки.

Якщо ви нічого про це не чули, підіть і перевірте! І покличте з собою Генерального прокурора Андрія Костіна. Хай подивиться, може, в останній раз. Бо саме наш генпрокурор Костін і його підлеглі прямо зараз хочуть це зруйнувати і перекреслити наступні транші иншоземних партнерів на фінансування програми "Доступні ліки" і Програми медичних гарантій – це те вищезгадане безоплатне лікування онкології, інсультів і ще багатьох нозологій. Ми всі маємо розуміти (генпрокурор Костін особливо), що фінансування української медецини відбувається за рахунок платників податків громадян ЄС та США – це безповоротна матеріальна допомога від наших союзників.

27 жовтня прокурори викатили підозру голові НСЗУ Наталії Гусак, якій довіряють наші иншоземні партнери. Наталію Гусак прокурори підзрюють, або як вони написали у пресрелізі, "викрили" у "службовому недбальстві", що призвело до збитків у 2млн грн. (нібито, у квітні 2022 р. НСЗУ оплатило послуги одному спеціалізованому державному підприємству, яке ці послуги, цитую прокурорський пресреліз: "фактично не виконало"). 27 жовтня відбулися також обшуки в кабінеті і квартирі Наталії Гусак. Що ж знайшли прокурори?

Діаманти і півмільйона доларів, як під час обшуків у екс-заступника начальника Головного слідчого управління Генеральної Прокуратури України Володимира Шапакіна та екс-заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця? До речі, пане Костін, а що із цією діамантовою справою?

В ганебному пресрелізі про пред'явлення підозри голові НСЗУ ані слова про якісь цікаві знахідки. Це й не дивно. Бо ми тут маємо справу із направду ціннісною людиною. І дуже сміливою.

Наталія Гусак, фото з сайту НСЗУ

Наталія Гусак ділилася припущеннями, що на неї готується сильний медійний удар, як тільки почнуться перевірки використання грошей за контрактами з НСЗУ деяких "жирних" (визначення моє) медзакладів у столиці. І от 27-го жовтня перевірки тих закладів таки стартували, і медійний удар стався – у формі ганебного пресрелізу і таких же непристойних фото на сайті Генпрокуратури. Фото так майстерно вибирали, щоб підібрати саме таку позу і так майже не заблюрити обличчя, щоб досягти саме запланованого медійного ефекту.

Фото з сайту Офісу генпрокурора

Тільки ефект буде зворотним. Припускаю, що пан генпоркурор Костін може отримати від пацієнтів пацієнтський майдан, а від американських партнерів купу незручних запитань.

P.S. Я познайомилася з Наталією Гусак цієї осені, коли мене запросили міжнародні партнери модерувати її регіональні зустрічі із головами територіальних громад, які є власниками медичних закладів, а також із пацієнтськими громадськими організаціями. Чесно, я в шокові, що у нас є такі люди на держслужбі. І там на величезну повагу заслуговує не лише Наталія Гусак, а й керівники міжрегіональних департаментів та инші члени команди НСЗУ. Уявіть, вони не зупиняли жодного дня (включно із 24 лютого) оплату наданих послуг (операцій, діагностики, лікарських прийомів тощо), оплати видачі безоплатних ліків за програмою "Доступні ліки", голова НСЗУ із командою щотижня робить по кілька візитів, зокрема, і без попереджень, по всій Україні – і в Краматорськ, і в сільську амбулаторію на Чернігівщині.

Яка мета осіннього туру НСЗУ по всій Україні і чого добивається Наталія Гусак на зустрічах з головами громад:

- щоби голови громад як власники лікарень знали, як контролювати керівників медзакладів, щоби вже оплачені державою (за допомоги иншоземних партнерів) послуги і ліки надавалися безоплатно;

- щоби кабінет комп'ютерною томографії (КТ) в лікарні, яка законтрактована з НСЗУ на лікування, наприклад, інсультів, працював цілодобово, як написано в контракті, щоби пацієнта з інсультом одразу відправляли на КТ (спойлер, так не скрізь, на жаль), бо це КТ якраз і потрібне одразу після доправлення до лікарні – і в неділю в обід, і вночі проти суботи, саме ця точна діагностика на КТ в цілодобовому режимі може врятувати життя;

- щоби сімейний лікар не шурував в обід вже додому, отримуючи зарплатню 50 (!) тисяч гривень на місяць, а щоби викликав (а за потреби сходив ногами) на прийом до мами й тата наших хлопців і дівчат, які на фронті, та поміряв їм тиск й виписав ліки для запобігання інсульту чи інфаркту, щоби ці мама і тато дочекалися своїх дітей з перемогою, а не померли від високого тиску через тривожність за своїх рідних.

Але тут з'являється пресреліз, в якому цілу Генпрокуратуру медична мафія використали як медійну помийку для того, щоб облити брудом дуже ефективну держслужбовицю.

До речі, одним із перших повідомив новину про підозру і обшуки у голови НСЗУ на своєму помийному телеграмканалі дехто "Сеньор Тодоррро" із аватаром-портретом, ну, дуже схожого на Бориса Тодурова.

Малюнок з тг каналу "Медична правда"Знаєте, якщо ми всі – бенефеціари медичної реформи, ми всі виграємо від того, що робить НСЗУ, то такі "тодурови" програють – вони багато втрачають, наприклад, монополію своїх медзакладів та чорні каси "благодійних внесків". Не можна допускати цього реваншу. Тому прошу поширити цей текст, надішліть його і народному депутату з вашого округу.

P.P.S. Гепрокурору Костіну все одно, чи буде у нас доступна медицина і доступні ліки для всіх – наш генпрокурор заможна людина, якщо щось з ним станеться, він поїде в дорогу приватну клініку лікуватися, до Тодурова, наприклад.

Сподіваюсь, не все одно президенту Зеленському – з таким підходом до медицини електорат можна весь розгубити і отримати ще один привід для сварки з тими ж американцями.

Бо в чому полягає медична реформа:

- тепер фінансується не медичний заклад (і що там далі робиться, скільки грошей на "благодійність" деруть з пацієнтів нікому невідомо),

- нині фінансується конкретна послуга для конкретного пацієнта і встановлюється суворий контроль за тим, на кого витратили гроші і як пролікували.

Це та сама прозорість та ефективність, яку зараз демонструє НСЗУ І на яку так очікують наші американські та європейські партнери й в усих инших сферах державного управління та від чого залежить подальша військова допомога.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

І мертвим, і живим, і ненарожденним, і Зеленському

Тарас Шевченко, з "І мертвим, і живим, і ненарожденним...": "Не минайте ані титли, Ніже тії коми, Все розберіть... та й спитайте Тойді себе: що ми? Чиї сини? яких батьків? путінська пропаганда, а до того совітська й імперська пхають скрізь свої божевільні версії про Миколу Потоцького, Австрійський генштаб і леніна-сталіна як засновників України...

Як тг-канал +Вертикаль, компліментарний до глави ОП Єрмака, собачиться із журналістами

Почнімо трохи з лікнепу: в системі державної влади в Україні такої гілки влади як Офіс президента НЕ ІСНУЄ. В Конституції НЕМА згадки про Офіс президента...

Як Генеральний прокурор Костін ставить під загрозу наступний транш допомоги США на майже всю медицину України?

А чи чули ви про програму "Доступні ліки", у якій понад 500 препаратів українського та закордонного виробництва, що видають пацієнтам безплатно або за невелику оплату? А от просто зараз запитайте у своїй знайомих з ближнього чи дальнього кола, скільки вони заплатили за онкологічну операцію, скільки платять зараз за знеболюючі ліки? Тільки не про те, як було колись, а саме зараз – восени 2023 року...

Конституція і Вілкул. Хто зверху?

Коли мій давній знайомий по громсектору з Кривого Рогу Олег Сампір розповів, як він із колегами-активістами випадково дізналися, що ніякого Указу про призначення Олександра Вілкула нема посаду голови військової адміністрації Кривого Рогу не було, я розсміялася...

Чи був у Князєва та инших суддів ВС з міченими доларами позитивний висновок від Громадської ради доброчесності?

Ввечері 13 червня низка сайтів і телеграм-каналів із посиланням на Єдиний реєстр судових рішень оприлюднили прізвища ще трьох суддів Верховного Суду, у яких детективи НАБУ виявили мічені долари із корупційного "транша" екс-голови Верховного Суду Всеволода Князєва...

На конкурсі до ВККС: правда Куйбіди, напівправда Красовського і брехня Варишка

Якщо ви досі не були знайомі з людиною, яка здатна добровільно відмовитися від квантового кар'єрного стрибка, від омріяного крісла із потужним важелем впливу, від зарплати у 250 тис грн на місяць (!) і залишитися у лавах ЗСУ ще й після важки випробувань (зокрема, боїв під Лукашівкою на Чернігівщині у березні 2022 року), то я вас зараз познайомлю саме з такою людиною...