19 лютого 2014, 15:03

Від конституційної кризи до національної трагедії

Сьогодні усім очевидно – не було жодної потреби наражати людей на таку безмежну небезпеку. Політики з обох боків геть втратили залишки відповідальності.

Втрачена, також, спроможність чути і розуміти.

Я увесь час намагалась донести до влади просту істину: ви знали і знаєте, що той спосіб, у який ви отримали Конституцію редакції 1996 року – неконституційний.

Я неодноразово намагалась донести до опозиції іншу істину: ви знали і знаєте, що той спосіб, у який ви вкотре вимагали вчора повернути Конституцію у редакції 2004 року – неконституційний.

Я звертаюсь і до влади, і до опозиції одночасно з одним запитанням: чи вартують ваші пусті суперечки та непомірні амбіції хоча б однієї краплини крові або сльози матері загиблого майданівця або міліціонера?

Складається враження, що з усіма цими простими істинами я зверталась у порожнечу!

Водночас є відповідь народу на останнє питання – НІ!

Усіх вас, що втратили спроможність чути і розуміти, обирали люди. Вони сподівались на вашу совість і відповідальність за долю власного народу.

Нині Україна палає, а ви вперто вважаєте, що якась із цих редакцій Конституції вирішить усі проблеми в країні?

Не вирішить. Бо для вас будь-яка редакція Конституції не має значення – ви просто не готові жити сьогодні за Конституцією, я якій би редакції вона не діяла! Подумайте, чи залишився ще хоча б примарний шанс на вихід із глухого кута? Комусь ще треба пояснювати, що ми всі – на краю прірви, національної трагедії?

Найстрашніше те, що упродовж останніх трьох місяців так і не відбулось справжніх перемовин. Не було усвідомлення власних помилок, глибинних причин політичного протистояння і розуміння необхідності повного перезавантаження системи влади. Підкреслюю – з обох боків.

Скільки ще разів закликати до розуму і апелювати до вашої людяності?

Невже протягом всього цього часу у вас не з'явилося відчуття відповідальності перед людьми?

І вже не важливо, чий це кривавий сценарій для України – зовнішній, чи доморощених "яструбів". Сталося те, що сталося. Цей трагічний сценарій вже реалізовано. І це – також спільна відповідальність.

І доки залишається хоча б примарний шанс зупинити цей політ у прірву, я буду закликати вас ПОЧУТИ і ЗРОЗУМІТИ.

Лише справжні ПЕРЕМОВИНИ під тиском суспільства та КОНСТИТУЦІЙНА УГОДА – зупинять громадянський конфлікт! Очевидно без міжнародного посередництва уже не обійтися.

Але ще є можливість зупинити насилля та врятувати Україну! Потрібна політична воля.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Суддям не варто забувати про свій законний інтерес – презумпцію компетентності та доброчесності

Схоже, нескінченні реформатори судової влади щиро вірять, що їм в руки вклали щит і меч рідної держави. Адже і ухвалювані закони, і практика їх застосування доволі часто визначаються миттєвими політичними потребами...

''Недооголошена'' війна. Чому для нас важливо оголосити стан війни через агресію РФ проти України

Повернутися у публічній площині до теми щодо суті нерозривного зв'язку між розумінням збройної агресії РФ проти України у міжнародному праві і юридичним фактом оголошення Верховною Радою України за поданням Президента України стану війни через збройну агресію у національному конституційному праві, мене змусили декілька обставин останніх днів...

Дебати: виборчий процес має наповнитись сутісним змістом

І ще раз до теми дебатів. Декілька моїх попередніх тез з цього приводу. Перше. На сьогодні питання проведення передвиборних теледебатів за рахунок коштів Держбюджету під час проведення повторного голосування визначено статтею 62 Закону України "Про вибори Президента України" з урахуванням, звичайно, духу усіх статтей Закону, передовсім, обмежень передвиборної агітації...

Воєнний стан чи апогей правового хаосу, як складової політичної кризи?!

Починаючи із 2014 року я маю публічну позицію, яка полягає у тому, що в Україні, починаючи із моменту анексії Росією Криму, склалися всі підстави для введення воєнного стану...

Парубій і Ко пробили правове дно

У парламенті прийнятий, вибачте за відвертість, абсолютно дебільний закон про внесення змін до статті 6 Закону України" Про Центральну виборчу комісію" щодо збільшення чисельного складу ЦВК...

Україна і криза світового правопорядку: нові реалії. Чи розуміє влада тонкощі процесу?

13-го вересня розпочнеться 15-та Щорічна зустріч Ялтинської Європейської Стратегії (YES) "Майбутнє покоління всього". Попри загальну назву, учасники YES будуть дискутувати з дійсно актуального кола запитань: "Якими будуть завтрашні загрози суспільству, економіці та політиці? Які глобальні виклики чекають на нас? Яке майбутнє Сполучених Штатів, ЄС, НАТО, Російської Федерації? Як захистити демократію від маніпуляцій іззовні та як протидіяти дезінформації"...