Марина Ставнійчук Член Європейської комісії за демократію через право (Венеційська комісія) від України (2007-2013 рр.). Заслужений юрист України, кандидат юридичних наук.

Парубій і Ко пробили правове дно

18 вересня 2018, 16:38

У парламенті прийнятий, вибачте за відвертість, абсолютно дебільний закон про внесення змін до статті 6 Закону України" Про Центральну виборчу комісію" щодо збільшення чисельного складу ЦВК. Було 15, а тепер – 17 членів!

Документ свідчить про повну політичну деградацію у парламенті. Вона, – ця деградація, – полягає у такому.

Перше. Більш як чотири роки президент і парламент разом не виконували статтю 19, пункт 21 частини першої статті 85 Конституції України. Ігнорували Закон України "Про Цетральну виборчу комісію", інші виборчі спеціальні закони, оскільки усі вибори в державі з червня 2014 року проводив нелегітимний склад ЦВК.

Друге. Президент і більшість у парламенті довели, що вони не є відповідальними політиками, недоговороздатні, не вміють і навіть не намагаються жити за встановленими Конституцією правилами. Принцип верховенства права для них не існує.

Третє. Склад ЦВК у свій час у кількості 15 осіб було сформовано раціонально і пропорційно до кількості та розмірів регіонів, населення України, обсягу завдань, і головне – організації роботи в Комісії. Дійсність засідань. Кворум. Кількість голосів для ухвалення рішення. Всі ці питання тепер не вирішені! Як відомо, нині і показники кількості громадян тощо зменшені.

Четверте. Тільки політичні невігласи і неспроможні політичні банкрути, якщо не вміють домовитися упродовж чотирьох (4!) років, то змінюють правила! Це безпрецедентно!

Чи відомо цим політичним аферистам, що у ЦВК навіть розташування столів і крісел в двох Залах засідань орієнтовані на 15 членів Комісії. Не доточиш. На голові один у одного будуть сидіти? Правила пожежної безпеки не будуть забезпечені.

І, кінець-кінцем, як можна, коли заморожуються зарплати в бюджеті, коли на сотні мільйонів існують заборгованості по зарплатні для шахтарів, соцсфери, через невміння домовлятися невиправдано плодити чиновників з височенними зарплатами та пільгами.

П'яте і головне. Ці невігласи ще й послалися у Пояснювальній записці до ухваленого закону на необхідність врахування Резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи щодо пропорційного представництва у ЦВК. Безсоромно і нагло. Цинізм до безмежності.

Ну і насамкінець, у четвер єдиний автор цього цинічного Закону, – спікер Андрій Парубій, – буде закликати голосувати за європейський вибір в Конституції, за внесення змін до неї у цій частині. "Сигнали" вони неначе будуть Європі подавати. Так от, сьогодні проявилася справжня суть вашої "європейськості". От це і є справжнім сигналом.

Вам до Європи, як до неба рачки.

Повний список депутатів, хто це підтримавhttp://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos_print?g_id=20031&vid=1

powered by lun.ua
Коментарі — 8
Вячеслав Джунь _ 11.09.2019 21:47
IP: 35.235.226.---
Пані Ставнійчук, суспільство України зазрах трохи розумніше, ніж Ви про нього зневажливо міркуєте. Тому маніпулювати суспільною думкою Вам вже не вдасться. Не ті часи...Те що Вас задвинули і не просувають цілком доречно, Не треба було бути флюгером для сильних світу цього. А зараз Вам ніхто не повірить...і вашу ницість видно звідусіль
Igor Kobbler _ 25.10.2018 14:16
IP: 194.44.160.---
ПРОГОЛОСУВАЛИ! Небо не впало на землю?
Александр 1 _ 19.09.2018 10:49
IP: 188.163.12.---
Не думаю, що це правове дно. Тим більш кількість стільців у ЦВК не може бути аргументом у такої справі.

Як що політичні сили у ВР знайшли рішення виходу з політичного тупику, яке затверджено парламентом у законний спосіб, то це називають політичним компромісом (на якому працюють всі демократичні держави), а не правовим дном.

Нагадаю, що ВРУ може не лише приймати нові закони чи змінювати старі, але і конституцію змінювати, головне при цьому дотримуватись процедур.

Тому не розумію обурення пані Марини Ставнійчук: не видно юридичних підстав для цього.
Микола Гайдук _ 19.09.2018 07:06
IP: 178.74.231.---
В одной из песен И...Талькова есть такие слова "...под игом дураков...Родина ты сошла с ума"???!!!
Elena Dykun _ 18.09.2018 23:29
IP: 35.235.226.---
Віктор Уколов:
Марино, поправте одрук у вашому профайлі блогу – там літеру пропущено – написано Венеціська комісія. Перепрошую, не маю вашого телефону, тому пишу тут.
По суті блогу не згоден, але то пусте)
Бачте, як добре, що можна висловити свою думку, поправити людину. Чому ж Ви закриваєте коментарі під своїми статтями? Правди від народу боїтеся?
meua _ 18.09.2018 22:50
IP: 93.72.11.---
Когда луценки, парубии и иже с ними у власти, разве можно ожидать от них соблюдения законов? Они их не знают и знать не хотят – они "рулят". А депутаты – это бизнесмены, в разве в бизнесе есть законы? там кидают друг друга и гордятся этим.
Когда спикер и генпрокурор сами постоянно нарушают законы
Сам гарант соблюдения Конституции постоянно ее нарушает. В стране полная вакханалия беззакония.
Поэтому она и в заднице.
Самое главное, что эти маргиналы от права постоянно воспроизводят себе подобных.
Александр Мудрый _ 18.09.2018 18:10
IP: 94.244.158.---
Не может деградировать то что никогда не развивалось.О каком правовом поле можно говорить обсуждая работу парламента.Там, даже сложно сказать какая часть депутатов вообще понимает что такое "Право".Право на неприкосновенность-да,право на бесплатный проезд-да,право на льготы-да,право (как они говорят) представлять "интересы народа"-да,право лгать и не нести за это правовой ответственности- да.Вот что они вкладывают в понятие право.Что же касается "Права" как инструмента функционирования государства и общества,то это для них как для дикарей книга.Они ее видят,но для чего она нужна не знают,разве что костер развести додумаются и не более.Стоит ли после этого ожидать от парламента чего-то иного кроме того что они способны продуцировать своим коллективным разумом.Если кто иногда и спасает ситуацию так это грамотные корректоры (юристы).Но когда депутаты решают что они умнее всех и в советах не нуждаются -получаются подобные Законы.Безответственность порождает глупость,глупость порождает зло.
Віктор Уколов _ 18.09.2018 17:45
IP: 35.235.226.---
Марино, поправте одрук у вашому профайлі блогу – там літеру пропущено – написано Венеціська комісія. Перепрошую, не маю вашого телефону, тому пишу тут.
По суті блогу не згоден, але то пусте)
Зеленський69 Корупція1435 Aтака Путіна1284 Україна та Європа1126 Уряд реформ420
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter