Марина Ставнійчук Член Європейської комісії за демократію через право (Венеційська комісія) від України (2007-2013 рр.). Заслужений юрист України, кандидат юридичних наук.

Парубій і Ко пробили правове дно

18 вересня 2018, 16:38

У парламенті прийнятий, вибачте за відвертість, абсолютно дебільний закон про внесення змін до статті 6 Закону України" Про Центральну виборчу комісію" щодо збільшення чисельного складу ЦВК. Було 15, а тепер – 17 членів!

Документ свідчить про повну політичну деградацію у парламенті. Вона, – ця деградація, – полягає у такому.

Перше. Більш як чотири роки президент і парламент разом не виконували статтю 19, пункт 21 частини першої статті 85 Конституції України. Ігнорували Закон України "Про Цетральну виборчу комісію", інші виборчі спеціальні закони, оскільки усі вибори в державі з червня 2014 року проводив нелегітимний склад ЦВК.

Друге. Президент і більшість у парламенті довели, що вони не є відповідальними політиками, недоговороздатні, не вміють і навіть не намагаються жити за встановленими Конституцією правилами. Принцип верховенства права для них не існує.

Третє. Склад ЦВК у свій час у кількості 15 осіб було сформовано раціонально і пропорційно до кількості та розмірів регіонів, населення України, обсягу завдань, і головне – організації роботи в Комісії. Дійсність засідань. Кворум. Кількість голосів для ухвалення рішення. Всі ці питання тепер не вирішені! Як відомо, нині і показники кількості громадян тощо зменшені.

Четверте. Тільки політичні невігласи і неспроможні політичні банкрути, якщо не вміють домовитися упродовж чотирьох (4!) років, то змінюють правила! Це безпрецедентно!

Чи відомо цим політичним аферистам, що у ЦВК навіть розташування столів і крісел в двох Залах засідань орієнтовані на 15 членів Комісії. Не доточиш. На голові один у одного будуть сидіти? Правила пожежної безпеки не будуть забезпечені.

І, кінець-кінцем, як можна, коли заморожуються зарплати в бюджеті, коли на сотні мільйонів існують заборгованості по зарплатні для шахтарів, соцсфери, через невміння домовлятися невиправдано плодити чиновників з височенними зарплатами та пільгами.

П'яте і головне. Ці невігласи ще й послалися у Пояснювальній записці до ухваленого закону на необхідність врахування Резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи щодо пропорційного представництва у ЦВК. Безсоромно і нагло. Цинізм до безмежності.

Ну і насамкінець, у четвер єдиний автор цього цинічного Закону, – спікер Андрій Парубій, – буде закликати голосувати за європейський вибір в Конституції, за внесення змін до неї у цій частині. "Сигнали" вони неначе будуть Європі подавати. Так от, сьогодні проявилася справжня суть вашої "європейськості". От це і є справжнім сигналом.

Вам до Європи, як до неба рачки.

Повний список депутатів, хто це підтримавhttp://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos_print?g_id=20031&vid=1

powered by lun.ua
Коментарі — 7
Igor Kobbler _ 25.10.2018 14:16
IP: 194.44.160.---
ПРОГОЛОСУВАЛИ! Небо не впало на землю?
Александр 1 _ 19.09.2018 10:49
IP: 188.163.12.---
Не думаю, що це правове дно. Тим більш кількість стільців у ЦВК не може бути аргументом у такої справі.

Як що політичні сили у ВР знайшли рішення виходу з політичного тупику, яке затверджено парламентом у законний спосіб, то це називають політичним компромісом (на якому працюють всі демократичні держави), а не правовим дном.

Нагадаю, що ВРУ може не лише приймати нові закони чи змінювати старі, але і конституцію змінювати, головне при цьому дотримуватись процедур.

Тому не розумію обурення пані Марини Ставнійчук: не видно юридичних підстав для цього.
Микола Гайдук _ 19.09.2018 07:06
IP: 178.74.231.---
В одной из песен И...Талькова есть такие слова "...под игом дураков...Родина ты сошла с ума"???!!!
Elena Dykun _ 18.09.2018 23:29
IP: 35.235.226.---
Віктор Уколов:
Марино, поправте одрук у вашому профайлі блогу – там літеру пропущено – написано Венеціська комісія. Перепрошую, не маю вашого телефону, тому пишу тут.
По суті блогу не згоден, але то пусте)
Бачте, як добре, що можна висловити свою думку, поправити людину. Чому ж Ви закриваєте коментарі під своїми статтями? Правди від народу боїтеся?
meua _ 18.09.2018 22:50
IP: 93.72.11.---
Когда луценки, парубии и иже с ними у власти, разве можно ожидать от них соблюдения законов? Они их не знают и знать не хотят – они "рулят". А депутаты – это бизнесмены, в разве в бизнесе есть законы? там кидают друг друга и гордятся этим.
Когда спикер и генпрокурор сами постоянно нарушают законы
Сам гарант соблюдения Конституции постоянно ее нарушает. В стране полная вакханалия беззакония.
Поэтому она и в заднице.
Самое главное, что эти маргиналы от права постоянно воспроизводят себе подобных.
Александр Мудрый _ 18.09.2018 18:10
IP: 94.244.158.---
Не может деградировать то что никогда не развивалось.О каком правовом поле можно говорить обсуждая работу парламента.Там, даже сложно сказать какая часть депутатов вообще понимает что такое "Право".Право на неприкосновенность-да,право на бесплатный проезд-да,право на льготы-да,право (как они говорят) представлять "интересы народа"-да,право лгать и не нести за это правовой ответственности- да.Вот что они вкладывают в понятие право.Что же касается "Права" как инструмента функционирования государства и общества,то это для них как для дикарей книга.Они ее видят,но для чего она нужна не знают,разве что костер развести додумаются и не более.Стоит ли после этого ожидать от парламента чего-то иного кроме того что они способны продуцировать своим коллективным разумом.Если кто иногда и спасает ситуацию так это грамотные корректоры (юристы).Но когда депутаты решают что они умнее всех и в советах не нуждаются -получаются подобные Законы.Безответственность порождает глупость,глупость порождает зло.
Віктор Уколов _ 18.09.2018 17:45
IP: 35.235.226.---
Марино, поправте одрук у вашому профайлі блогу – там літеру пропущено – написано Венеціська комісія. Перепрошую, не маю вашого телефону, тому пишу тут.
По суті блогу не згоден, але то пусте)
ONLINE
Уряд реформ392 Aтака Путіна1186 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Ірина Федорів

Вода з фекаліями: що дала нарада в голови ОДА

Артем Петренко

Шанс вырваться из ловушки бедности. Или почему важно, чтобы у Зеленского получилось

1
Сергій Лямець

Коболев получает $1 млн в месяц. Укрзализныця закупает дизель у олигархов. Так зачем нам независимые набсоветы???

7
Сергій Лямець

Зачем Зеленскому стукачи. Что говорит здравый смысл об инициативе платить 10% за доносы

12
Ігор Луценко

Хто стріляв вночі у Голосієво і до чого тут справи Майдану?

Українська правда

Стати депутатом і залишитись людиною. Чому "Слуга народу" неправа в історії із "тупою вівцею"

Сергій Лямець

ZeVulgaris. 🤡 Андрюха, шо там с Кабмином?

16
Тимофій Бадіков

Залишити неможливо звільнити: чи буде в МОЗ новий очільник?

Євген Бистрицький

ПІДВОДНІ КАМЕНІ 7-ГО КОМІТЕТУ

7
Айдер Муждабаєв

"Русский писатель" Захар Прилепин: самый кассовый из убийц

5
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter