14 листопада 2016, 21:42

Як перемогти ''Шатун'' або Квиток в один кінець

Складається враження, що всередині країни почала випрямлятись якась потужна пружина. Це відчувається вже навіть внутрішньо. Калейдоскоп подій – розсипані пазли, які не складаються у більш-менш зрозумілу картину. Точніше, все сходиться до уявного (поки що) результату, який просто відкидає нормальна психіка.

Схоже, шлях помилок нинішньої влади привів її до етапу, коли черговий свідомий або випадковий прорахунок, може призвести до розкручування неконтрольованих процесів. Які матимуть дійсно фатальні наслідки.

Від початку осені концентрат негараздів, посіяних внутрішньою та зовнішньою політикою влади, почав приростати шаленими темпами.

Суспільство неначе навмисно шокували результатами декларування статків чиновників і політиків. На фоні підміни реальної боротьби з корупцією розмовами про цю боротьбу, загальна картина сприймалась людьми в рази болючише.

Всім нарешті стало зрозуміло, що обіцяний безвізовий режим з ЄС залишається солодкою примарою.

Влада була шокована "не тим" результатом виборів у США. Примітивізм та непрофесійність дипломатії, явна підтримка одного з кандидатів, розрахунок власного майбутнього, зроблений виключно під певну фігуру, обернулись повним нерозумінням того, якими далі будуть стосунки із Америкою. Яке місце матиме Україна у стосунках між США та Росією, як зміняться форми підтримки України – все це і багато іншого перетворилось на суцільний знак запитання.

Наступний крок – "посипалась" частина владної команди, з істерикою гучно пішов Саакашвілі. На опозиційному полі з'явився досвідчений боєць, який знає всі вади нинішньої влади, має неабиякий авантюрно-популістський хист, а за риторикою переплюне Ляшка... І, чесно кажучи, в цьому є небезпека не тільки для української влади, а й для усього нашого суспільства.

Тут, як навмисно, прийшла пора надсилати платіжки із "тарифами Гройсмана"...

Було це банальним збігом обставин чи якимось хитромудрим планом, – не має значення, важливо, що, власне, "приплили"...

Логічний ланцюг цих подій, нажахав, власне, саму владу. І навіть "вчасна" спроба перевести стрілки на сакрального ворога – Путіна, – оголосивши про його начебто "Шатун", запланованого ефекту не отримала. Навіть якщо цей план дійсно існує, – влада доклала усіх зусиль для того, аби полегшити його реалізацію. Як кажуть зараз – платіжки Гройсмана розносять агенти Кремля...

Отже, 15-го листопада, вважають в СБУ, за планом "Шатун" розхитування внутрішньої ситуації в Україні повинно досягти апогею. Те, що 14-го почали приходити тарифні "вітання" від уряду – збіг обставин, чи не так?

Найгірше полягає в тому, що влада демонструє готовність силою стати на заваді "класовим ворогам" і "агентам кремля", які планують вийти і сказати, що в них немає грошей на задоволення тарифних апетитів правлячої "еліти".

Заздалегідь повідомляється про перекриття Хрещатика, а у відставці пані Деканоідзе дехто вбачає небажання нести відповідальність у разі, якщо Нацполіцію кинуть на "ворогів". Чи є в цьому логіка? Можливо. Принаймні такий "вдалий" момент глава Нацполіції обрала для своєї відставки. У яку, якщо об'єктивно, за великим рахунком, їй було давно пора. Адже два роки "реформи", яка виявилась будівництвом "Потемкинской деревни", призвели до повної деградації органів МВС України і до шокуючого зростання рівня злочинності.

Отже, якщо брати до уваги ці ознаки – влада готується до силового варіанту. Це буде її найбільшою фатальною помилкою. Якщо країна вибухне у відповідь на превентивне "закручування гайок" під примарним приводом боротьби із "Шатуном" – це стане не тільки внутрішньою трагедією. Це означає і нищівну зовнішньополітичну поразку: адже "фон", на якому відбуватиметься формування ставлення нової адміністрації США до "українського питання" за перспективи зміни керівництва провідних європейських країн у недалекому майбутньому – гірше і не уявиш.

З усіх боків, найкращий вихід для усіх – терміново розпочати те, чого влада всіляко уникає – суспільний діалог заради збереження внутрішнього миру в країні. Хіба лукаво нараховані ціни на тепло, воду і газ, які просто не в змозі платити 90 відсотків населення – вартують більше, ніж перспектива втратити країну?

Тупа впертість щодо улюблених тарифів і кваліфікація масових протестів громадян (будь-то вкладники банків чи "тарифні" невдоволені) – як "терористичну загрозу" – це квиток в один кінець.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Суддям не варто забувати про свій законний інтерес – презумпцію компетентності та доброчесності

Схоже, нескінченні реформатори судової влади щиро вірять, що їм в руки вклали щит і меч рідної держави. Адже і ухвалювані закони, і практика їх застосування доволі часто визначаються миттєвими політичними потребами...

''Недооголошена'' війна. Чому для нас важливо оголосити стан війни через агресію РФ проти України

Повернутися у публічній площині до теми щодо суті нерозривного зв'язку між розумінням збройної агресії РФ проти України у міжнародному праві і юридичним фактом оголошення Верховною Радою України за поданням Президента України стану війни через збройну агресію у національному конституційному праві, мене змусили декілька обставин останніх днів...

Дебати: виборчий процес має наповнитись сутісним змістом

І ще раз до теми дебатів. Декілька моїх попередніх тез з цього приводу. Перше. На сьогодні питання проведення передвиборних теледебатів за рахунок коштів Держбюджету під час проведення повторного голосування визначено статтею 62 Закону України "Про вибори Президента України" з урахуванням, звичайно, духу усіх статтей Закону, передовсім, обмежень передвиборної агітації...

Воєнний стан чи апогей правового хаосу, як складової політичної кризи?!

Починаючи із 2014 року я маю публічну позицію, яка полягає у тому, що в Україні, починаючи із моменту анексії Росією Криму, склалися всі підстави для введення воєнного стану...

Парубій і Ко пробили правове дно

У парламенті прийнятий, вибачте за відвертість, абсолютно дебільний закон про внесення змін до статті 6 Закону України" Про Центральну виборчу комісію" щодо збільшення чисельного складу ЦВК...

Україна і криза світового правопорядку: нові реалії. Чи розуміє влада тонкощі процесу?

13-го вересня розпочнеться 15-та Щорічна зустріч Ялтинської Європейської Стратегії (YES) "Майбутнє покоління всього". Попри загальну назву, учасники YES будуть дискутувати з дійсно актуального кола запитань: "Якими будуть завтрашні загрози суспільству, економіці та політиці? Які глобальні виклики чекають на нас? Яке майбутнє Сполучених Штатів, ЄС, НАТО, Російської Федерації? Як захистити демократію від маніпуляцій іззовні та як протидіяти дезінформації"...