Денис Силантьєв Чемпіон світу з плавання. Заслужений майстер спорту. Срібний призер Олімпіади у Сіднеї 2000 р.

Вибори Президента: знову вибираємо нездоров'я?

22 квітня 2014, 16:56

Якщо все буде добре, то 25 травня в Україні відбудуться вибори Президента. Так вже повелося, що більшість громадян звикло голосувати за людину, а не за програму. Через це президентська програма стала декоративним документом, який ніхто не читає. А потім – ніхто не виконує і виконувати не вимагає.

Тим часом аналіз навіть таких декоративних текстів дуже пізнавальний. Він дає певне уявлення про те, що є в голові у кандидата на вищий державний пост, а чого немає.

Я вирішив переглянути програми кандидатів через призму моїх професійних і громадських інтересів. А саме – хотів з'ясувати, що кандидати в президенти думають з приводу здоров'я нації, здоров'я дітей. Мене цікавило, чи існує хоч один кандидат, в картині світу якого присутні ці питання. Діагноз – невтішний, хоч і цілком прогнозований.

Я розумію, що президентська програма – це особливий жанр, де, навіть в силу обсягу, відображено далеко не все. Я усвідомлюю, що треба зважати на специфіку моменту: коли у фокусі – питання безпеки країни і громадянина. Але тим показовіша картина.

Жоден з рейтингових кандидатів не включає забезпечення здоров'я нації в число своїх пріоритетів.

Петро Порошенко чесно обіцяє зайнятися медициною, освітою і всім іншим після відновлення економіки. Юлія Тимошенко обіцяє безкоштовну невідкладну та первинну допомогу, плюс сприяння у розвитку страхової медицини. Сергій Тігіпко взагалі не говорить про здоров'я ні слова.

Загалом, здоров'я прирівнюється до медицини або не згадується взагалі. Однак медицина – тобто, лікування хвороб – це тільки одна зі складових здоров'я нації. Набагато важливіше завдання – допомогти людям не хворіти. Це більш широкий світоглядний підхід, який охоплює не тільки медицину, але й освіту, культуру, інформаційну політику, де повинні тиражуватися правильні звички і установки. Це соціальна сфера, де доступ до спортивної інфраструктури, до послуг профілактики хвороб потрібно включити до складу споживчого кошика, за яким розраховується прожитковий мінімум.

Тобто, це ціла система заходів, що повинна впроваджуватися негайно. Не можна побудувати успішну і багату країну на основі буквально хворого і вимираючого народу. Не можна витягнути країну з кризи, якщо не ставити нові цілі, заради яких люди будуть терпіти складнощі перехідного періоду. Старі цілі і підходи приведуть нас по колу в той же стан. Адже ми боремося з корупцією і рятуємо економіку вже 20 з гаком років. Результат – відомий всім.

Що цікаво, тема здоров'я прослизає у аутсайдерів перегонів.

Ольга Богомолець в якості мети згадує збільшення тривалості життя громадян. У програмі партії Анатолія Гриценка "Громадянська позиція" і в Наталії Королевської є теза про необхідність профілактики захворювань. З тих, хто може набрати 1 % голосів, тільки Дмитро Ярош прямо вказує на необхідність спортивно-патріотичного виховання молоді та популяризацію здорового способу життя.

Однак, це слабка втіха. Адже у потенційних переможців інші пріоритети. Це означає, що ми маємо всі шанси продовжити невтішну тенденцію. А вона така.

З 1993 р. смертність в Україні перевищує народжуваність. До того ж, віковий показник смертності з кожним роком "молодіє". На сьогодні середня тривалість життя є чи не найнижчою за усі попередні роки. Якщо раніше ми могли говорити про вік 60 років, то зараз до цієї категорії належать люди середнього віку – 40-50 років. Не краща ситуація із станом здоров'я дітей та молоді. Дивно, проте немає жодної програми, спрямованої на допомогу молодому поколінню у боротьбі із стресовими ситуаціями у повсякденному житті дітей. Однією із головних причин такого стану речей є відсутність у значної частини населення навичок здорового способу життя. Чомусь питання формування у дітей та молодих людей культури здоров'я мало турбують кандидатів у президенти.

Ті кандидати, які побіжно порушують тему здоров'я, апелюють до обов'язкового медичного страхування, здешевлення ліків і т.д. Проте навіть у цих пунктах не зазначено часові рамки. А обіцяного, як відомо, довго чекають.

Як бачимо, кандидати у президенти не мають чіткої стратегії та системного підходу, спрямованих на всебічний фізичний розвиток дітей та молоді. Чому ті, хто прагне зайняти посаду Президента України, не вказують про формування здорового способу життя й підвищення особистої відповідальності за здоров'я із комплексним вирішенням існуючих проблем? Досі в Україні немає критеріїв, що дозволять контролювати фізичний стан населення.

Реалізуючи програми розвитку фізичної культури і спорту, ми зможемо спостерігати не тільки соціальний, а й економічний ефект. Зрештою це призведе до скорочення витрат держави на надання медичної допомоги та виплату допомоги з тимчасової непрацездатності, а також до запобігання економічних збитків через недостатність валового внутрішнього продукту, пов'язаного із захворюваністю, інвалідністю і смертністю.

Формування культури здоров'я з малих років – не менш важливе завдання, ніж люстрація і боротьба з корупцією. І не менш складна. Вона повинна бути на такому ж рівні пріоритетності. Якщо ми не змусимо політиків це усвідомити і робити – зберігати країну (Тігіпко), встановлювати справедливість (Тимошенко) і жити по-новому (Порошенко) буде нікому...

Коментарі — 32
nick7680 _ 23.04.2014 11:43
IP: 5.58.1.---
все вірно.
Але більшість кандидатів знає що переважна частина виборців їх програми не читає, тому ці програми схожі на рекламний проспект.
Василий Бондаренко _ 23.04.2014 08:43
IP: 77.52.63.---
если анализировать программы то мы должны проголосовать за януковича как за обладателя лучшей программы" ПОЧУЮ КОЖНОГО"
Андрій Птах _ 22.04.2014 23:33
IP: 95.133.196.---
ЗА ЯРОША! ЗА ЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ!!!
Valeriya Sorochan _ 22.04.2014 21:07
IP: 46.150.97.---
к сожалению, все политики избегают долгосрочного планирования! Им же не хочется улучшений в будущем, когда они этим и не воспользуются! Тут не украдешь!
Но я так понимаю, что Богомолец начинает эту проблему подробнее разрабатывать!
Еще услышим!
jrmo _ 22.04.2014 20:35
IP: 74.125.181.---
Загальні слова і облудне тлумачення. Лікувати потрібно не хвороби, а причини їх виникнення. Якщо хвороба прийшла в організм, вона там буде до дерев'яного бушлату. Чинником хвороб є сама людина, все що створила і чим нагадила, тепер мусить споживати, або вживати заходи по знищенню того, чим гадить. А простіше – шануйте все, що маємо від БОГА.
Александр Николаев _ 22.04.2014 19:30
IP: 74.125.18.---
Содержание предвыборных программ кандидатов в президенты страны, стоящей в 20-ти сантиметрах от практически неминуемого дефолта и в полуметре от практически неминуемого распада не имеет особого значения. Скажу вам, Силантьев, как пловец пловцу: Приплыли.
Виталий Ященко _ 22.04.2014 19:21
IP: 37.229.219.---
Какая жалость, ни один политик ни словом не обмолвился о поносе. А ведь это самая распространенная болезнь в Украине. И даже политик Тимошенко ни слова не сказала о прокладках. Разве это женщина?
Удивляешься нашим шелкоперам. Страна на грани развала, путлеровцы почти под Киевом, а у них одна забота, хватит ли в стране памперсов.
Да, с таким народом не страну восстанавливать, а в плен сдаваться.
Святослав Ярій _ 22.04.2014 18:50
IP: 92.112.16.---
Василий Волох:
Как больные увеличивают расход бюджета, если они сами платят за своё лечение?
Владимир Беспалов _ 22.04.2014 18:46
IP: 86.111.82.---
Всё дело в том, что всем политикам реально похер что там с людьми.
Думаю это не новость:-)
Ну может Кличко задумывается о массовом о спорте, хотя не уверен что он понимает что-то дальше, чем бокс.
Но от така х*йня, малята...
Вы всем похер:-)
Давайте выбирать Богомолец – по крайней мере от темы здоровья она не отвертится.
Василий Волох _ 22.04.2014 18:42
IP: 194.44.225.---
Святослав Ярій:
Распутин:
Правильно вопрос поднят,Денис.Здоровье и образование нации-залог дальнейших успехов страны.К сожалению мало что делается,в т.ч. и в детско-юношеском спорте.Как бывший пловец особенно переживаю за плавание.
Не надо переживать о плавании. Плавать начать никогда не поздно. Как и ездить на велосипеде.

И вообще – а должно ли государство заниматься здоровьем граждан? Говорят, что спорт – это прагматично дешевле, чем лечение.
Но в реальности граждане за лечение платят сами. Поэтому я считаю, что поддержание индивидуального здоровье не должно быть приоритетом для государства.
Граждане и за лечение и за спорт в итоге платят сами. Здоровые граждане формируют доходную часть бюджета, больные – увеличивают её расходную. Чисто экономически вернее стимулировать здоровый образ жизни.

Проблема конечно со здоровыми пенсионерами:-)
rujena _ 22.04.2014 18:38
IP: 74.125.182.---
десь прибуває, а в голові убуває...
пустоголовий, як і всі талановиті спортсмени.
megapolis _ 22.04.2014 18:03
IP: 74.125.181.---
дениска ты а чиом-нi в тин нi в ворота
Вит Ива _ 22.04.2014 17:58
IP: 74.125.18.---
Inga Vershinina:
]В рот, я тебя игнорировал...кабуча похотливая!
возьми,педерастин*на с податливой ж*пой свой в черный свой е*бальник и заткнись,мразяк*ка конченная...а то кастрирую,чес.слово.чик...и ты уже скопец...и скормлю тебе же твои тухлые яйц*ца...могу даже соус приготовить;)
Много не трынди...глотай и готовься к новой порции...такая доля у тебя, бешеная кабуча!
та я ж тебя просила:засунь в сво*ю вонючую черную пасть все,чем размахиваешь,смердячая дешевка...сдрысни вон...скунс
Ветеринарша, тупорылая...запомни или запиши...или татушку сделай...Я тебя в рот игнорировал! Глотай и не трынди!!! И отвечай когда дадут слово! Скотине КРС слово не давали!
Святослав Ярій _ 22.04.2014 17:56
IP: 92.112.16.---
Распутин:
Правильно вопрос поднят,Денис.Здоровье и образование нации-залог дальнейших успехов страны.К сожалению мало что делается,в т.ч. и в детско-юношеском спорте.Как бывший пловец особенно переживаю за плавание.
Не надо переживать о плавании. Плавать начать никогда не поздно. Как и ездить на велосипеде.

И вообще – а должно ли государство заниматься здоровьем граждан? Говорят, что спорт – это прагматично дешевле, чем лечение.
Но в реальности граждане за лечение платят сами. Поэтому я считаю, что поддержание индивидуального здоровье не должно быть приоритетом для государства.
Mykola Hendgehog _ 22.04.2014 17:55
IP: 74.125.181.---
Та півшов ти, Денис, зі своїми провокаціями... Твоє "здоровя" в Ростові пресухи дає...Від плавання мізки "відказали"? президент йому має басейни будувати...
Валентина Дегтяренко _ 22.04.2014 17:53
IP: 91.207.210.---
Чим меньша тривалість життя,тим краще для пенсійного фонду.
Inga Vershinina _ 22.04.2014 17:52
IP: 95.215.36.---
Вит Ива:
Inga Vershinina:
Вит Ива:
Inga Vershinina:
Вит Ива:
Inga Vershinina:
????? путин-спортсмен...и шо?
А ты просто дура...и не спортсменка! И при том бешеная и не вакцинированная! Шавка...одним словом!
слышь,ху*йло!огромная просьба:отЪе*бись,*андон штопанный,плиз,точно так же,как и прие*бался!
В рот, я тебя игнорировал...кабуча похотливая!
возьми,педерастин*на с податливой ж*пой свой в черный свой е*бальник и заткнись,мразяк*ка конченная...а то кастрирую,чес.слово.чик...и ты уже скопец...и скормлю тебе же твои тухлые яйц*ца...могу даже соус приготовить;)
Много не трынди...глотай и готовься к новой порции...такая доля у тебя, бешеная кабуча!
та я ж тебя просила:засунь в сво*ю вонючую черную пасть все,чем размахиваешь,смердячая дешевка...сдрысни вон...скунс
Святослав Ярій _ 22.04.2014 17:51
IP: 92.112.16.---
А я вот пытаюсь вспомнить, был ли у нас хоть один спортсмен, который ни разу бы не поддерживал ПР.
Вит Ива _ 22.04.2014 17:47
IP: 74.125.18.---
Inga Vershinina:
Вит Ива:
Inga Vershinina:
Вит Ива:
Inga Vershinina:
????? путин-спортсмен...и шо?
А ты просто дура...и не спортсменка! И при том бешеная и не вакцинированная! Шавка...одним словом!
слышь,ху*йло!огромная просьба:отЪе*бись,*андон штопанный,плиз,точно так же,как и прие*бался!
В рот, я тебя игнорировал...кабуча похотливая!
возьми,педерастин*на с податливой ж*пой свой в черный свой е*бальник и заткнись,мразяк*ка конченная...а то кастрирую,чес.слово.чик...и ты уже скопец...и скормлю тебе же твои тухлые яйц*ца...могу даже соус приготовить;)
Много не трынди...глотай и готовься к новой порции...такая доля у тебя, бешеная кабуча!
Artem Stupakov _ 22.04.2014 17:46
IP: 74.125.181.---
Денис, было бы лучше Вам выложить ссылку на видео на ютубе Владимира Жданова "Русский крест" youtube. com/watch?v=HsJmZFJBFGs
Inga Vershinina _ 22.04.2014 17:46
IP: 95.215.36.---
Вит Ива:
Inga Vershinina:
Вит Ива:
Inga Vershinina:
????? путин-спортсмен...и шо?
А ты просто дура...и не спортсменка! И при том бешеная и не вакцинированная! Шавка...одним словом!
слышь,ху*йло!огромная просьба:отЪе*бись,*андон штопанный,плиз,точно так же,как и прие*бался!
В рот, я тебя игнорировал...кабуча похотливая!
возьми,педерастин*на с податливой ж*пой свой в черный свой е*бальник и заткнись,мразяк*ка конченная...а то кастрирую,чес.слово.чик...и ты уже скопец...и скормлю тебе же твои тухлые яйц*ца...могу даже соус приготовить;)
Вит Ива _ 22.04.2014 17:41
IP: 74.125.18.---
Inga Vershinina:
Вит Ива:
Inga Vershinina:
????? путин-спортсмен...и шо?
А ты просто дура...и не спортсменка! И при том бешеная и не вакцинированная! Шавка...одним словом!
слышь,ху*йло!огромная просьба:отЪе*бись,*андон штопанный,плиз,точно так же,как и прие*бался!
В рот, я тебя игнорировал...кабуча похотливая!
Inga Vershinina _ 22.04.2014 17:39
IP: 95.215.36.---
Вит Ива:
Inga Vershinina:
????? путин-спортсмен...и шо?
А ты просто дура...и не спортсменка! И при том бешеная и не вакцинированная! Шавка...одним словом!
слышь,ху*йло!огромная просьба:отЪе*бись,*андон штопанный,плиз,точно так же,как и прие*бался!
Химера _ 22.04.2014 17:36
IP: 78.159.37.---
какой такой здоровій образ жизни в стране где менты крышуют наркобизнес?
в то время когда родители на нескольких работах с утра до ночи зарабатывают на еду их дети без присмотра дуют смаль и всякую отраву.
не верите? спросите у депутатки Бахтеевой, как ее аптеки круглосуточно торговали трамадолом и др.гадостью типа от кашля.
Вит Ива _ 22.04.2014 17:34
IP: 74.125.18.---
Inga Vershinina:
????? путин-спортсмен...и шо?
А ты просто дура...и не спортсменка! И при том бешеная и не вакцинированная! Шавка...одним словом!
Корупція1117 Свобода слова546 Україна та Європа932 Уряд реформ316 Aтака Путіна1114
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter