16 січня 2024, 13:07

Свіжа декларація Кличка. Мер Києва та його розкішний будинок в Німеччині за 227,65 млн грн. Для чого в цій історії брат мера?

Аналізуючи свіжу е-декларацію мера столиці Віталія Кличка стало відомо, що в розпал повномасштабної війни – 20 грудня 2023 року, мер Києва Віталій Кличко набув майнові права на 750 квадратних метрів в німецькому Гамбурзі. Провів мер столиці це майно як "повернення боргу" майном від такої собі американської компанії Maximum I, LLC.

Компанія Maximum I, LLC зареєстрована в штаті Невада у Лас-Веґасі й належить молодшому брату мера столиці Володимиру Кличку.Цей факт мер Києва Віталій Кличко визнав подавши 18 травня 2023 року декларацію про суттєві зміни майнового стану, де зазначається, що його брат набув 100% права на американську компанію "МАКСІМУМ І ЛТД" (MAXIMUM I, LLC) зі статутним капіталом 245 мільйонів 587 тисяч 220 гривень.

У 2016 році журналіст-розслідувач програми "Схеми" Радіо Свобода Максим Савчук опублікував розслідування, де вказувалось, що вілла мера столиці Віталія Кличка в Лос-Анджелесі була оформлена на компанію The Maximum Trust та його менеджера Меліссу Москал. Згадані компанії MAXIMUM I, LLC та The Maximum Trust можуть бути пов'язані між собою та мати відношення до нерухомості братів Кличків. У 2016 році Кличко заявляв, що не має до американської нерухомості жодного стосунку. І лише з поданням цьогорічних декларацій мер столиці все ж починає визнавати звʼязок з цими компаніями.


Також згідно свіжої е-декларації у грошовій формі Кличко молодший у грудні того ж 2023 року повернув меру Києва нібито "борг" ще на 6,75 млн грн. Отже, згідно з поданою декларацією в загальному Кличко старший у 2023 році набув активів від молодшого брата у розмірі 257,16 млн грн. Й справді аналізуючи декларації Віталія Кличка ми бачимо ж з першої поданої декларації в 2016 році багатомільйонні "грошові позики" третім особам. На момент подання останньої декларації – 2020 рік Кличко старший позичив Кличку молодшому 7,3 млн євро і 277,8 тис доларів США.

Такі операції з активами Кличків можуть свідчити про легалізацію брудних грошей, або відмивання активів якщо бути точнішим. Саме тому в цьому всьому приймає участь найближча людина для Кличка – його брат.

Ще один дуже цікавий момент в декларації, це навіть не цей "борг" та будинок, а те, що Віталій Кличко декларує "Договір про поділ невідомої нерухомості подружжя в Німеччині" на саме 227 млн грн. Так це він просто з дружиною будинок поділив – скажуть захисники Віталія Кличка. Хочу засмутити авторів такого "захисту", бо як тільки Кличко так скаже, це буде означати те, що всі ці роки через свого брата він переховував свою німецьку нерухомість у вигляді маєтку й відповідно, це буде означати, що мер столиці вчиняв кримінальний злочин – декларував недостовірну інформацію.


А схема з "боргами" дуже стара і її активно використовують топ-корупціонери. Суть полягає в тому, що в декларації чиновник вказує, що йому ще до зайняття посади всі були "винні" багато грошей, а враховуючи, що це було раніше, то він і походження позичених грошей не має пояснювати, тому можна набрехати хоч про мільярд доларів позик. Проблема для корупціонерів в тому, що вкрадені гроші не покладеш на банківські рахунки, за них не купиш майно, але от тоді, коли твій брат поверне тобі "борг" вже можна...

Тут треба одразу відреагувати й на "аргумент" захисників Кличка про "чесно зароблені в боксі мільйони". Справа в тому, що чомусь ці "чесні мільйони" в деклараціях Віталія Володимировича ніяк не простежуються. Крім якраз ось цієї історії з його братом.

Молодшого брата у своїх справах Віталій Кличко використовує ще з самого початку своєї політичної кар'єри. Першою такою схемою у 2000-х роках була набуття трьох соток землі в самому центрі столиці біля оперного театру, навпроти німецького посольства. Коли Клички перед виборами піарили Омельченка, – Санич в знак вдячності дав їм шикарний шматок землі на вулиці Богдана Хмельницького 43-а в самому центрі Києва, де навіть будувати не можна було, до речі, у кількох метрах знаходиться квартира Віталія Кличка. Врешті решт брати Клички у 2012 році успішно побудували там готель "11 дзеркал", тоді Володимир Кличко називав себе лише "ідейним натхненником" будівництва. Спочатку казали що там буде 8 поверхів, але побудували 11, і байдуже що готель вибивається із загального ансамблю старих будівель, як і те, що зараз він суттєво вивищується над сусідніми пам'ятками архітектури – головне у братів з'явився ще один бізнес, який допомагає їм відмивати кошти. В 2019 Віталій Кличко приватизував через міськраду й сусідній до їхнього готелю "Дім автора".


Нагадаю, 11 грудня 2023 року Національне агентство з питань запобігання корупції відкрило реєстр е-декларацій. Це сталося на виконання ухваленого 20 вересня Верховною радою України законопроєкту N9534, який своєю чергою передбачав відкриття е-декларацій на вимогу Електронної Петиції до Президента України, яку за декілька днів підтримали понад 83 тисячі українців.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Удар по ''Епіцентру'' в Харкові або як жадоба Герег допомогла російським терористам забрати життя цивільних людей

25 травня чорний день для Харкова та всіх українців. В цей день російські терористичні війська завдали удару двома керованими авіаційними бомбами УМПБ Д-30СН (може запускатися також і з землі) по обʼєкту цивільної інфраструктури в Харкові – будівельному гіпермаркету "Епіцентр" по вулиці Героїв Праці (30 км від кордону з рф), внаслідок чого загинули 19 людей, серед яких як працівники, так і відвідувачі магазину...

"Друзі-меценати" Кличка або вдячні за схеми! Хто допоміг Кличку побудувати міст "Глист" на Оболонській набережній?

Цікава табличка біля відкритого пішохідного містка "Глистка" на Оболонській набережній з якої ми бачимо, хто готовий давати гроші на піар Кличка та хто готовий викидати гроші на скляний пішохідний міст, коли ці кошти очевидно можна було б спрямувати на підтримку фронту...

Аналіз декларації Віталія Кличка. Маєток із захопленим берегом київського моря та брат мільйонер-боржник.

Проаналізував декларацію мера міста Києва Віталія Кличка за 2023 рік. І хоч його офіційний дохід за рік становила лише заробітна плата, тут все ж таки багато цікавого...

Бути зрадником законно??? Справа судді Львова

Бути зрадником законно??? 28 березня Шостий апеляційний адміністративний суд (головуючий суддя і суддя-доповідач: Андрі Кучма) розглядатиме апеляційну скаргу ВС на рішення про поновлення судді Богдана Львова...

Звернення "Придністровʼя" до росії. Якою має бути реакція України?

Так звані "збори місцевих обранців усіх рівнів" у сепаратистському регіоні Молдови "Придністровʼя" сьогодні 28 лютого звернулися до росії із закликом "вжити заходів для їхнього захисту" через економічну блокаду зі сторони Молдови...

Фіналісти конкурсу на голову НАЗК – детальний розбір. Звʼязки, статки та доброчесність.

Триває конкурс на голову Національного агентства з питань запобігання корупції. У фінал конкурсу відібрали 10 кандидатів про яких саме час розповісти детальніше: 1...