16 січня 2024, 13:07

Свіжа декларація Кличка. Мер Києва та його розкішний будинок в Німеччині за 227,65 млн грн. Для чого в цій історії брат мера?

Аналізуючи свіжу е-декларацію мера столиці Віталія Кличка стало відомо, що в розпал повномасштабної війни – 20 грудня 2023 року, мер Києва Віталій Кличко набув майнові права на 750 квадратних метрів в німецькому Гамбурзі. Провів мер столиці це майно як "повернення боргу" майном від такої собі американської компанії Maximum I, LLC.

Компанія Maximum I, LLC зареєстрована в штаті Невада у Лас-Веґасі й належить молодшому брату мера столиці Володимиру Кличку.Цей факт мер Києва Віталій Кличко визнав подавши 18 травня 2023 року декларацію про суттєві зміни майнового стану, де зазначається, що його брат набув 100% права на американську компанію "МАКСІМУМ І ЛТД" (MAXIMUM I, LLC) зі статутним капіталом 245 мільйонів 587 тисяч 220 гривень.

У 2016 році журналіст-розслідувач програми "Схеми" Радіо Свобода Максим Савчук опублікував розслідування, де вказувалось, що вілла мера столиці Віталія Кличка в Лос-Анджелесі була оформлена на компанію The Maximum Trust та його менеджера Меліссу Москал. Згадані компанії MAXIMUM I, LLC та The Maximum Trust можуть бути пов'язані між собою та мати відношення до нерухомості братів Кличків. У 2016 році Кличко заявляв, що не має до американської нерухомості жодного стосунку. І лише з поданням цьогорічних декларацій мер столиці все ж починає визнавати звʼязок з цими компаніями.


Також згідно свіжої е-декларації у грошовій формі Кличко молодший у грудні того ж 2023 року повернув меру Києва нібито "борг" ще на 6,75 млн грн. Отже, згідно з поданою декларацією в загальному Кличко старший у 2023 році набув активів від молодшого брата у розмірі 257,16 млн грн. Й справді аналізуючи декларації Віталія Кличка ми бачимо ж з першої поданої декларації в 2016 році багатомільйонні "грошові позики" третім особам. На момент подання останньої декларації – 2020 рік Кличко старший позичив Кличку молодшому 7,3 млн євро і 277,8 тис доларів США.

Такі операції з активами Кличків можуть свідчити про легалізацію брудних грошей, або відмивання активів якщо бути точнішим. Саме тому в цьому всьому приймає участь найближча людина для Кличка – його брат.

Ще один дуже цікавий момент в декларації, це навіть не цей "борг" та будинок, а те, що Віталій Кличко декларує "Договір про поділ невідомої нерухомості подружжя в Німеччині" на саме 227 млн грн. Так це він просто з дружиною будинок поділив – скажуть захисники Віталія Кличка. Хочу засмутити авторів такого "захисту", бо як тільки Кличко так скаже, це буде означати те, що всі ці роки через свого брата він переховував свою німецьку нерухомість у вигляді маєтку й відповідно, це буде означати, що мер столиці вчиняв кримінальний злочин – декларував недостовірну інформацію.


А схема з "боргами" дуже стара і її активно використовують топ-корупціонери. Суть полягає в тому, що в декларації чиновник вказує, що йому ще до зайняття посади всі були "винні" багато грошей, а враховуючи, що це було раніше, то він і походження позичених грошей не має пояснювати, тому можна набрехати хоч про мільярд доларів позик. Проблема для корупціонерів в тому, що вкрадені гроші не покладеш на банківські рахунки, за них не купиш майно, але от тоді, коли твій брат поверне тобі "борг" вже можна...

Тут треба одразу відреагувати й на "аргумент" захисників Кличка про "чесно зароблені в боксі мільйони". Справа в тому, що чомусь ці "чесні мільйони" в деклараціях Віталія Володимировича ніяк не простежуються. Крім якраз ось цієї історії з його братом.

Молодшого брата у своїх справах Віталій Кличко використовує ще з самого початку своєї політичної кар'єри. Першою такою схемою у 2000-х роках була набуття трьох соток землі в самому центрі столиці біля оперного театру, навпроти німецького посольства. Коли Клички перед виборами піарили Омельченка, – Санич в знак вдячності дав їм шикарний шматок землі на вулиці Богдана Хмельницького 43-а в самому центрі Києва, де навіть будувати не можна було, до речі, у кількох метрах знаходиться квартира Віталія Кличка. Врешті решт брати Клички у 2012 році успішно побудували там готель "11 дзеркал", тоді Володимир Кличко називав себе лише "ідейним натхненником" будівництва. Спочатку казали що там буде 8 поверхів, але побудували 11, і байдуже що готель вибивається із загального ансамблю старих будівель, як і те, що зараз він суттєво вивищується над сусідніми пам'ятками архітектури – головне у братів з'явився ще один бізнес, який допомагає їм відмивати кошти. В 2019 Віталій Кличко приватизував через міськраду й сусідній до їхнього готелю "Дім автора".


Нагадаю, 11 грудня 2023 року Національне агентство з питань запобігання корупції відкрило реєстр е-декларацій. Це сталося на виконання ухваленого 20 вересня Верховною радою України законопроєкту N9534, який своєю чергою передбачав відкриття е-декларацій на вимогу Електронної Петиції до Президента України, яку за декілька днів підтримали понад 83 тисячі українців.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Фіналісти конкурсу на голову НАЗК – детальний розбір. Звʼязки, статки та доброчесність.

Триває конкурс на голову Національного агентства з питань запобігання корупції. У фінал конкурсу відібрали 10 кандидатів про яких саме час розповісти детальніше: 1...

Блокування поляками українського кордону та відвертий російських слід

Поляки мають право висловлювати невдоволення щодо захисту прав національного виробника та якщо вони цивілізована країна, то це робиться в діалозі, а не шляхом ультиматуму, шантажу та використання того факту, що твій економічний конкурент веде активну війну на 1500 км лінії фронту та прямо залежить від твоїх логістичних шляхів...

Київміськбуд очолила людина забудовниці Влади Молчанової

Наглядова рада холдингової компанії "Київміськбуд" призначила на посаду голови правління – президента компанії Василя Олійника. Новопризначений голова "Київміськбуду" Василь Олійник – це людина одного з найбільших забудовників Києва Владислави Молчанової...

Україна серед найбільш корумпованих країн Європи – оновлений світовий рейтинг Індексу сприйняття корупції

У 2023 році Україна отримала 36 балів та посіла 104 місце в оновленому світовому рейтингу Індексу сприйняття корупції "Corruption Perceptions Index – CPI" від Transparency International та незмінно перебуває серед корумпованих країн світу...

Законопроєкт про мобілізацію – міфи, підводні камені та маніпуляції

Одразу попереджаю, я як доброволець та ветеран війни чітко усвідомлюю наскільки це чуттєве для суспільства питання, тож я підходжу до нього максимально виважено...

Ручний суд імені Олени Шуляк – або як судитися з головою правлячої партії

Розкажу вам цікаву історію про наш український суд. Памʼятаєте одіозного суддю Сергія Вовка? Так от, він досі "вершить правосуддя" та допомагає голові правлячої партії "слуга народу" Олені Шуляк уникнути кримінальної відповідальності...