21 лютого 2024, 19:23

Блокування поляками українського кордону та відвертий російських слід

Поляки мають право висловлювати невдоволення щодо захисту прав національного виробника та якщо вони цивілізована країна, то це робиться в діалозі, а не шляхом ультиматуму, шантажу та використання того факту, що твій економічний конкурент веде активну війну на 1500 км лінії фронту та прямо залежить від твоїх логістичних шляхів.

Все те, що зараз відбувається на українсько-польському кордоні – це максимальна ганьба для польської влади, яка допустила використання Кремлем скарг польських фермерів. Ця вся історія – це вже не лише захист польських інтересів, адже окремі "протестувальники" явно працюють не на добробут польських фермерів, а просто банально розпалюють ворожнечу між нашими народами, й наївно вважати, що Москва тут взагалі не причетна.Блокується доставка автотранспорту для українських військових, гуманітарних товарів, пересування громадян, в тому числі на лікування та важливі міжнародні заходи. Кому це вигідно? Так, це вигідно путіну.


Якщо ви демократична країна, то прошу дуже – виконуйте міжнародні зобовʼязані в рамках Європейського Союзу, кандидатом до якого нагадаю є й Україна. Тут дуже важливо продемонструвати, що ми готові вести діалог на нормальних умовах. Польща як член Європейського Союзу зараз порушує встановлені правила, при цьому Україна є асоційованою країною та офіційним кандидатом на вступ. Ця вся історія – це перевірка, чи справді Європейський Союз сповідує демократичні цінності, основою яких є законність. Шантаж – це найганебніше, що може бути в сучасних міжнародних стосунках демократичних країн.

Ми завжди памʼятатимемо та цінуватимемо підтримку польського народу. Відтак, безумовно в цій історії ми маємо захищати свої інтереси та не робити того, що хоче путін. Він чекає від нас антипольських гасел, ескалації дій на кордоні, вигода для нього очевидна, адже Польща наш головний стратегічний логістичний партнер. Та в даному випадку ми маємо бути мудрішими за терориста. Ми безумовно все це витримаємо, от тільки зараз деякі європейські політики можуть зруйнувати як і свою репутацію та суттєво нашкодити репутації європейської демократії. Історія все запамʼятає!

Окремі російські "координатори" блокування українського кордону добре відомі. Одні з яскравих представників – це популісти з партії "Конфедерація", саме вони з перших днів просувають ідею блокування кордону при цьому не даючи якихось зрозумілих вимог до української сторони. Починалося все з блокади великих вантажівок, сьогодні це вже переросло в блокаду військових та гуманітарних вантажів, а також значного ускладнення пасажирських перевезень.


Один з очільників коаліції демагогів "Конфедерація свободи та незалежності" колишній депутат польського Сейму старий фрік Януша Корвін-Мікке. Він відвідував окупований Крим та був на офіційній зустрічі з окупаційною російською владою. В 2023 його не переобрали до польського парламенту.

Лідер люблінського відділення "Конфедерації" Рафал Меклер є одним з обличь нинішніх протестів в Польщі щодо блокування українського кордону.


Він такий же "захисник прав фермерів" як з путіна миротворець. Меклер – це звичайний комерсант – власник логістичної компанії "Rafał Mekler Transport", яка працювала на ринку росії.

З початком вторгнення РФ в Україну, "Rafał Mekler Transport" та інші польські компанії (Kam-Trans, Jata-Trans, BOR-TOM, GLT POLSKA, KMS LOGISTYKA та PEO-TRANS) проводили акції з вимогами скасування антиросійських санкцій.

Нещодавно Меклер також "прославився" схваленням протизаконних дій протестувальників, які нападали на вантажівки українських перевізників із зерном.


Сама ж партія конфедерація має відверті проросійські погляди, тож вони не довго думали над пропозицією поспекулювати над "проблемами польських фермерів" та допомогти росіянам.

Вочевидь, вся ця історія на кордоні вийшла з підконтролю польської влади, яка зобовʼязана втрутитись та не дати росіянам послабити логістику по якій прямує допомога на український фронт, де наші військові зокрема закривають поляків від російських окупантів, які не проти окупувати й польські території.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Аналіз декларації Віталія Кличка. Маєток із захопленим берегом київського моря та брат мільйонер-боржник.

Проаналізував декларацію мера міста Києва Віталія Кличка за 2023 рік. І хоч його офіційний дохід за рік становила лише заробітна плата, тут все ж таки багато цікавого...

Бути зрадником законно??? Справа судді Львова

Бути зрадником законно??? 28 березня Шостий апеляційний адміністративний суд (головуючий суддя і суддя-доповідач: Андрі Кучма) розглядатиме апеляційну скаргу ВС на рішення про поновлення судді Богдана Львова...

Звернення "Придністровʼя" до росії. Якою має бути реакція України?

Так звані "збори місцевих обранців усіх рівнів" у сепаратистському регіоні Молдови "Придністровʼя" сьогодні 28 лютого звернулися до росії із закликом "вжити заходів для їхнього захисту" через економічну блокаду зі сторони Молдови...

Фіналісти конкурсу на голову НАЗК – детальний розбір. Звʼязки, статки та доброчесність.

Триває конкурс на голову Національного агентства з питань запобігання корупції. У фінал конкурсу відібрали 10 кандидатів про яких саме час розповісти детальніше: 1...

Блокування поляками українського кордону та відвертий російських слід

Поляки мають право висловлювати невдоволення щодо захисту прав національного виробника та якщо вони цивілізована країна, то це робиться в діалозі, а не шляхом ультиматуму, шантажу та використання того факту, що твій економічний конкурент веде активну війну на 1500 км лінії фронту та прямо залежить від твоїх логістичних шляхів...

Київміськбуд очолила людина забудовниці Влади Молчанової

Наглядова рада холдингової компанії "Київміськбуд" призначила на посаду голови правління – президента компанії Василя Олійника. Новопризначений голова "Київміськбуду" Василь Олійник – це людина одного з найбільших забудовників Києва Владислави Молчанової...