Інвентаризація опозицій
Влада – одна. Опозицій – сім.
1) БАТЬКІВЩИНА. Теми – соціалка, тарифи, ціни. Цільова аудиторія – соціально вразливі верстви, села.
Тактика – участь у телеефірах лідера політпроекту, звернення до народу, робота в регіонах, де існують міцні партійні структури.
Курс – на перевибори!
2) САМОПОМІЧ – антикорупція, прозорість влади, нові обличчя. Цільова аудиторія – "креативний клас", міста.
Тактика – дистанціонування від влади і взагалі будь-яких кінцевих рішень, круглі столи, заходи, робота з західним аудиторіями.
Курс – на президентські вибори!
3) РПЛ – імпічмент президента, критика "всього поганого". Цільова аудиторія – протестний електорат, села, невеликі міста.
Тактика – гучні телезаяви, епатажні акції протесту.
Курс – на перевибори АБО переформатування уряду восени.
4) ВНУТРІШНЯ ОПОЗИЦІЯ У ВЛАДІ (ті, хто не голосував за уряд). Тема – антикорупція. Цільова аудиторія – "креативний клас", міста.
Тактика – розслідування, короткотривалі поїздки по регіонах, робота у соціальних мережах.
Курс – на перевибори у складі "проекту Саакашвілі"!
5) ОЛІГАРХІЧНА ОПОЗИЦІЯ ("Воля народу", "Відродження"). Тема – "за все хороше". Цільова аудиторія – власні мажоритарні округи.
Тактика – робота в округах, візуальна готовність до компромісів, але прагматичне відстоювання власних бізнес інтересів.
Курс – постійний торг і з владою, і з опозиціями за збереження "схем".
6) ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК – соціалка, тарифи, ціни + "порушення" прав громадян сходу країни.
Тактика – участь у рейтингових телепрограмах, спроби запуску "опозиційного уряду", робота у східних та південних регіонах. Цільова аудиторія – протестний електорат, мешканці "сходу".
Курс – на перевибори!
7) ПОЗАПАРЛАМЕНТСЬКА ОПОЗИЦІЯ – оновлення політикуму, новий закон про вибори. Цільова аудиторія – протестний електорат, міста.
Тактика – сама широка, зважаючи на строкатий склад позапарламентської опозиції, – від форматних круглих столів до акцій громадського протесту. Курс – перевибори вже, або після нового виборчого закону.
Парадокс у тому, що після зміни уряду для всіх перелічених опозиційних політпроектів мало що зміниться. Навіть ті політпроекти, які зараз опинилися "в опозиції", а ще вчора були "у владі" будуть повторювати ту саму риторику і ті самі дії, які робили у парламентській більшості. Тому що опозиційність нині модна, зрозуміла і легка.
А ще треба щоби була результативна і конструктивна. Зможуть?
.
Обговорення підтримую на сторінці в фейсбуці
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.