14 квітня 2016, 21:48

Інвентаризація опозицій

Влада – одна. Опозицій – сім.

1) БАТЬКІВЩИНА. Теми – соціалка, тарифи, ціни. Цільова аудиторія – соціально вразливі верстви, села.

Тактика – участь у телеефірах лідера політпроекту, звернення до народу, робота в регіонах, де існують міцні партійні структури.

Курс – на перевибори!

2) САМОПОМІЧ – антикорупція, прозорість влади, нові обличчя. Цільова аудиторія – "креативний клас", міста.

Тактика – дистанціонування від влади і взагалі будь-яких кінцевих рішень, круглі столи, заходи, робота з західним аудиторіями.

Курс – на президентські вибори!

3) РПЛ – імпічмент президента, критика "всього поганого". Цільова аудиторія – протестний електорат, села, невеликі міста.

Тактика – гучні телезаяви, епатажні акції протесту.

Курс – на перевибори АБО переформатування уряду восени.

4) ВНУТРІШНЯ ОПОЗИЦІЯ У ВЛАДІ (ті, хто не голосував за уряд). Тема – антикорупція. Цільова аудиторія – "креативний клас", міста.

Тактика – розслідування, короткотривалі поїздки по регіонах, робота у соціальних мережах.

Курс – на перевибори у складі "проекту Саакашвілі"!

5) ОЛІГАРХІЧНА ОПОЗИЦІЯ ("Воля народу", "Відродження"). Тема – "за все хороше". Цільова аудиторія – власні мажоритарні округи.

Тактика – робота в округах, візуальна готовність до компромісів, але прагматичне відстоювання власних бізнес інтересів.

Курс – постійний торг і з владою, і з опозиціями за збереження "схем".

6) ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК – соціалка, тарифи, ціни + "порушення" прав громадян сходу країни.

Тактика – участь у рейтингових телепрограмах, спроби запуску "опозиційного уряду", робота у східних та південних регіонах. Цільова аудиторія – протестний електорат, мешканці "сходу".

Курс – на перевибори!

7) ПОЗАПАРЛАМЕНТСЬКА ОПОЗИЦІЯ – оновлення політикуму, новий закон про вибори. Цільова аудиторія – протестний електорат, міста.

Тактика – сама широка, зважаючи на строкатий склад позапарламентської опозиції, – від форматних круглих столів до акцій громадського протесту. Курс – перевибори вже, або після нового виборчого закону.

Парадокс у тому, що після зміни уряду для всіх перелічених опозиційних політпроектів мало що зміниться. Навіть ті політпроекти, які зараз опинилися "в опозиції", а ще вчора були "у владі" будуть повторювати ту саму риторику і ті самі дії, які робили у парламентській більшості. Тому що опозиційність нині модна, зрозуміла і легка.

А ще треба щоби була результативна і конструктивна. Зможуть?

.

Обговорення підтримую на сторінці в фейсбуці

powered by lun.ua

Подвійна мораль "руского міра" на прикладі телепомийок.

Це так мило, коли 112 канал пишається тим, що їхня трансляція лишається в YouTube. Наголошу, в американському YouTube! А чому не на Однокласніках? А як же "внєшнєє управлєніє"? Сам не раз спостерігав на ефірах, коли різні "православні" в Бріоні приїжджали на зйомки в німецьких Мерседесах, клали перед собою американські Афйони і підглядаючи в американський Фейсбук годинами чесали про поганих американців, які "сварять" українців і росіян, у який має бути "атдєльний путь"...

Війни майбутнього будуть між аудиторіями FB, Однокласніков і Weibo.

Блокування Twitter Трампа є поворотним моментом розвитку світового інформаційного простору. Соціальні мережі стали фактором геополітики, і тепер їх стане більше, і вони стануть конкурентнішими...

Світ 2021: наввипередки із самим собою

У 2021 р. час у світі піде ще швидше. Проривні технології та інформаційна революція прискорює історію – все те, на що колись йшли десятиріччя, зараз відбувається за рік чи за місяці...

Україна: завжди більше ніж "вибори"

У дні тріумфу Маска особливо популярним стає переконання, що людство на наших очах робить величні прориви у майбутнє. Але це лише ілюзія. Все разом людство досі не подолало жодного суспільного ладу...

Що важливо крім рейтингів

Кумедно, що після нової хвилі соціології деякі громадяни вкотре вирішили, що "точно" знають хто стане президентом. Жодним чином не піддаючи сумніву роботу авторитетних соціологічних структур, зазначу фактори, які поза соціологією впливатимуть на результат виборів: 1) Наявність партійних структур...

Стратегії основних політсил щодо визволення Донбасу

Закон про реінтеграцію Донбасу ухвалено силами 5-ти фракції коаліції зразка 2014 року. Однак дискусії щодо закону підтвердили, що в українському розмаїтому політикумі існують, загалом, три різні стратегії щодо поновлення суверенітету над окупованими територіями...