17 листопада 2010, 10:59

Заява Народного Руху України щодо атаки на малий і середній бізнес

Основою європейських демократій є розвинутий малий і середній бізнес, який створює робочі місця, поповнює державний бюджет і формує середній клас.

У нашій державі малий і середній бізнес формувався у надзвичайно складні часи в 90-ті роки, коли була гіперінфляція і щохвилинне зубожіння населення. Саме тоді ініціативні українці з освітою лікарів, вчителів, інженерів зайнялися підприємництвом щоб прогодувати свої сім'ї. Вони зуміли самостійно створити робочі місця не тільки для себе, але й для мільйонів українських громадян. Їм вдалося вистояти в умовах фінансово-економічної кризи, яка завершилася тільки для тих, хто "присмоктався до бюджетної годівниці".

Чому ж сьогодні влада пропонує прийняти Податковий кодекс, який спрямований на знищення малого і середнього бізнесу?

По-перше, Партія регіонів будує авторитарну державу, якій мале підприємництво дуже заважає, оскільки є відносно незалежним від адміністративних важелів і каральних органів.

По-друге, як олігархічна сила, Партія регіонів виконує обіцянки перед своїми спонсорами, перекладаючи податковий тягар з великого капіталу на дрібних підприємців і простих громадян. За правління нинішньої влади країна стрімкими темпами наближається до радянської номенклатурної системи, тільки замість монополії комуністів – одержуємо монополію "провладних" олігархів.

По-третє, малий і середній бізнес завжди підтримуватиме демократичні, проєвропейські сили, які сьогодні знаходяться в опозиції. Тому мета нинішньої влади – знищити підприємців як клас.

Захист малого та середнього бізнесу – це проблема не лише підприємців та їх родин, а кожного громадянина. Нас може чекати відсутність реальної конкуренції, коли питання бізнесу вирішуватимуться кількома родинами на всі 100%. Це неминуче призведе до збільшення цін, погіршення якості товарів та послуг, тотального закріпачення найманих працівників, яке влада намагається узаконити в новому Трудовому кодексі.

Саме зараз вирішується, чи Україна остаточно перетвориться на таку собі тоталітарну бізнес-корпорацію "регіональної" олігархії.

Народний Рух від самого заснування бореться за цивілізований, європейський розвиток України. Ми пережили тяжкі роки падіння радянської системи, коли маса населення опинилась без роботи та засобів до існування. Ми пройшли нелегкий шлях становлення приватної ініціативи – навіть під тиском криміналітету та податкової "азаровщини".

Захист права на підприємницьку діяльність і на справедливе оподаткування є частиною програми Руху – тому ми солідаризуємося зі справедливими вимогами підприємців з усіх куточків нашої держави.

Категорично засуджуємо методи владного режиму, коли продовжується практика тиску на перевізників, щоб підприємці не могли дістатися до стін Верховної Ради України.

Зараз ми не маємо права допустити скочування України до авторитаризму!

Не дамо прийняти Податковий кодекс Януковича-Азарова – відстоїмо малий бізнес і незалежну, демократичну Україну!

Слава Україні!15 листопада 2010 року

powered by lun.ua

Сучасні уроки Волинської трагедії

Цьогоріч річниця Волинської трагедії позначилася низкою нових нюансів в українсько-польських взаєминах. По-перше, поверненням до антиукраїнської риторики в рішеннях польських політиків і парламентарів...

Щодо об'єднання НРУ та УНП

Вважаю за доцільне висловити своє бачення щодо подій, які відбулися у Народному Русі України у зв'язку з проведенням 19 травня цього року з'їзду НРУ...

Щодо професіоналізму в роботі

Сьогодні з легкої руки одного з журналістів у ЗМІ поширено інформацію, яка вводить в оману суспільство. Так, повідомляється, що затверджено "делегацію ВР в Європарламенті" (!?), ""про створення комітету парламентського співробітництва з Європарламентом"...

Вибіркове "пакращення" або "сіла єсть – ума нє надо"

"Пакращення" у нашій країні невідворотньо наступає і захоплює все більше сфер державної діяльності. Цей невблаганний процес досяг критичного рівня після того, як сягнув святая святих кожної держави – зовнішньої політики та національної безпеки...

Хто ж руйнує європейську інтеграцію?

Курс на європейську інтеграцію сформувався практично напочатку 1990-х років. З того часу він залишався практично незмінним. Мінялися лише влада і еліти...

Саміт Україна-ЄС: читайте між рядків або переклад з дипломатичної мови

Саміт Україна-ЄС став надбанням історії. Спільна заява, виступи учасників і коментарі знову дають підстави говорити про дві відмінні оцінки Саміту з боку двох сторін...