Тарас Шевченко Співголова Ради Реанімаційного пакету реформ, співініціатор громадського руху "ЧЕСНО", ініціатор Кампанії "За безпечні дороги", директор Центру демократії та верховенства права.

До судової реформи залишилося рівно 50 днів!

11 серпня 2016, 20:00

Зміни до Конституції в частині правосуддя наберуть чинності 30 вересня 2016 року.

Що ми маємо напередодні реформи:

1. Відсутня довіра до державного органу, який має бути лідером реформи – Вища Рада Юстиції не зробила дієвих кроків для того щоб підвищити довіру до себе та до реформи. Без довіри до ключового органу не буде довіри до реформи. Чауса, затриманого за хабар, покривала Вища Рада Юстиції.

2. Верховна Рада досі не визначила статус понад 700 суддів, яких Рух Чесно закликає відправити на новий конкурс. Якщо цього не зробити до 30 вересня – Верховна Рада втратить повноваження це зробити. Ціна питання: оновлення судового корпусу на 10 %!

3. Не оприлюднено проектів процедур, за якими буде відбуватися формування нового Верховного суду. Це унікальна можливість зробити суд з нуля. Але є серйозна загроза, що влада тихцем перетасує колоду найбільш лояльних суддів і не допустить незалежних кандидатів через відкритий конкурс.

4. Досі не оголошено нового конкурсу на суддів. Більше того, схоже і далі влада не збирається оголошувати нові конкурси, а брати суддів лише з резерву, сформованого за часів Януковича. Звісно, там є порядні люди, але жодного аргументу, чим це краще за новий конкурс з новими кандидатами, не існує.

5. Влада намагається з'їхати з питання формування Спеціального антикорупційного суду. Це питання штовхають громадські активісти, всупереч бажанням влади.

6. Справи проти суддів хабарників гальмуються в судах. Державні органи сформовані з суддів покривають, а не карають своїх колег. НАБУ і САП затримують суддю Чауса з банками грошей, але він втікає від правосуддя, прикриваючись недоторканістю.

7. Прокуратура нічого не робить (принаймні цього не видно) по справі проти суддів Конституційного суду України, які допомагали захоплювати владу Януковичу. Після 30 вересня ця справа буде повністю заблокована – Конституція передає право суддям Конституційного суду надавати згоду на притягнення самих себе.

Не будьте байдужими. Громадяни на опитуваннях вказують, що до суду в них найнижчий рівень довіри і найвищий недовіри. Цю систему не зламати і не змінити без тотального громадського контролю. Будьте активними, тоді є шанси, що судова реформа не буде зведена лише до того, що негідникам у мантіях нададуть велику заробітну плату з бюджету і шикарні пенсії. Від дій кожного з нас насправді залежить дуже багато – єдине, що впливає сьогодні на державні органи – це активний тиск суспільства.

powered by lun.ua
Корупція1374 Aтака Путіна1254 Свобода слова572 Зеленський44 Україна та Європа1105
ОСТАННІ ЗАПИСИ
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter