Якщо б Зеленський балотувався у США
Заява Володимира Зеленського про намір йти у Президенти викликала неабиякий резонанс. Одне з питань, пов'язаних з виборами, чи чесно в ході виборчого процесу на приватному каналі отримувати ефірний час через серіали, фільми та розважальні програми?
Так от, якби Володимир Зеленський став кандидатом у США, то новий сезон Слуги народу в березні 2019 року змушені були б скасувати. Так само і всі нові випуски Кварталу або їх повтори за участі Зеленського. І кінофільми за участю Зеленського також. Це пов'язано з американським стандартом рівних можливостей.
Закони США гарантують кандидатам рівні можливості бути у телеефірі на час виборчих перегонів. Це правило має чіткий вимір: якщо телеканал покаже кандидата Z у будь якій програмі або кінофільмі, то кожен інший кандидат має право на таких же умовах отримати таку ж кількість ефірного часу.
Тобто за правилами, які діють у США, якщо телеканал протягом години показує зображення Зеленського у серіалі, він зобовязаний усім іншим кандидатам надати по годині ефірного часу безкоштовно. Невиконання цього правила у США веде до швидкої призупинки ліцензії. То ж таким там не жартують. Як наслідок, під час виборів Шварцнегера ніхто не покаже фільм Термінатор.
Існує лише 2 винятки, коли телеканал у США може відхилитися від цієї вимоги: новини і дебати. Для цих програм телеканали мають більший ступінь свободи: можуть самі вирішувати, кого запрошувати на дебати (як правило лише кандидатів від двох провідних партій).
Ми не в США, а в Україні, тож ці правила не діють. Та це питання актуальне для України і я пропоную змінити закони так щоб вони гарантували рівні можливості доступу до ефіру всім кандидатам. І це не пропозиція проти Зеленського. Це про рівні можливості та однакові правила гри. Це однаково актуально для інших телеведучих – Рабіновіча, Мураєва, Добродомова. До речі, це ще й правило проти джинси – якщо кандидату дали ефірний час за готівку, це означає, що офіційно все було безкоштовно і всі конкуренти можуть вимагати безкоштовний час.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.