Регбі: формування характеру в Україні
Іде злива, температура повітря впала до майже нуля. На полі дві збірні хлопців, а в деяких випадках дівчат – бігають, ухиляються та блокують, намагаючись заволодіти м'ячем овальної форми і поступово забруднюючи одяг. Усе це вимагає швидкості, стрункості, стратегії і блискучої тактики у виді спорту, що передбачає повний контакт. Не дивно, коли кажуть, що регбі – це однин із найкращих видів спорту для формування характеру. І не дивно, що всім присутнім тут на стадіоні "Спартак" в Києві подобається це видовище.
Уперше я відвідав "Спартак" у 2008 р., щоб побачити юнацький турнір із регбі пам'яті Джона Марша, і вперше написав блог про це в 2009 р. (коли погода була лагіднішою). Це чудова подія, організована групою ентузіастів для популяризації регбі в Україні, і відбувається вона вже восьмий рік поспіль. Розрахований на юних гравців (13-14 років) і залучення шкіл, цей турнір має на меті заохотити молоде покоління до занять регбі. Цього року турнір відбувся в жовтні, і вперше в ньому беруть участь тренер-жінка й три гравчині – одна з Кривого Рога, а дві інші з Донецька. Змагались між собою десять українських збірних і дві російські, що гарантувало непросту гру й захоплюючий фінал, з якого збірна з Московської області заслужено вийшла переможцем. Незважаючи на складну погоду, у всіх піднесений настрій, і турнір можна сміливо назвати надзвичайно успішним.
Ви можете почитати більше про регбі тут, а, зокрема, про те, що існує дві основні різновиди гри – регбі-15 (а чи знали ви, що новозеландська збірна команда виконала войовничий танок "хака" перед початком турніру в Британії аж у 1905 р.?) і регбі-ліг; українську збірну, що практикує останню, я зустрів минулого року в Харкові.
Якщо ви бажаєте зайнятись регбі в Україні, звертайтесь до Ентоні Ніколь, marshrugby@yahoo.co.uk, Павла Гугієва з киъвського клубу "Егер", eager_club@ukr.net або до Дмитра Самойленко rugby_ua@hotmail.com. Також, ви можете слідкувати за новинами юнацького турніру із регбі пам'яті Джона Марша на сторінці Facebook.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.