Дмитро Тузов Політичний оглядач

Українська влада вчиться "російським технологіям"?

12 грудня 2014, 20:25

Про нещодавні події у Винниці вже написано і сказано досить багато. Є різні погляди на підґрунтя конфлікту голови облради та губернатора. Не хочу втомлювати вас аналізом цієї історії. Мене не стільки турбує пошук правих і винуватих, скільки підхід до визначення того, що насправді у Вінниці відбувалось. Адже події, які ми спостерігали у Вінниці, мають непогані шанси повторитися будь-де. І навіть у Києві. Хоча б тому, що в регіонах залишається при посадах "заповідник Януковича": ті ж люди, в тих же кріслах, які сидять на тих же схемах.

По всій країні продовжують "вершити правосуддя" судді, прокурори, міліціонери, які фальшували кримінальні та адміністративні справи, засуджували, ув'язнювали активістів та простих громадян. Таке відчуття, що їх старанно виводять з-під відповідальності, влаштовуючи ротації і перекидаючи з регіону в регіон – в режимі "повзучої контреволюції".

Тож, події у Вінниці не складно було спрогнозувати. Питанням було лише де і коли вибухне протест. Який буде поширюватись, якщо не відбуватиметься відсторонення від влади, відрив від теплих і прибуткових крісел одіозних і відомих своїми діями персонажів. Звісно, каста політиків, голів держадміністрацій, міліціонерів, прокурорів, податківців, митників та інших представників "еліти" буде захищати свою синекуру до останнього. Але тоді почнуть діяти люди.Незграбно і порушуючи закон.

А влада – або не діє, або ж діє, наслідуючи попередників і провокуючи дестабілізацію в суспільстві. Українцям же дають просте пояснення: протести провокують політичні сили, які не пройшли в парламент. Ось, приміром, у Вінниці "Свобода" та її прихильники розгойдують човен української державності, граючи на руку Москві. Чи робить це через те, що її членам-колишнім урядовцям загрожує кримінальне переслідування. І посилаються при цьому на анонімні, але "надійні" джерела.

Адже, нагадаю, приблизно ті самі тези про "політичне підґрунтя громадської непокори" саме ми чули на початку Майдану минулого року від тих, хто тоді обслуговував Януковича та його сімейну камарилью.

Але, виходячи з цієї логіки, необхідно встановити мораторій на будь-яку критику влади, будь-який громадський протест! Російський режим, до речі, так і робить, фактично оголосивши країну "обкладеною фортецею". Це дає право розглядати будь-яку незгоду з офіційною позицією, як сприяння ворогам. То ж, в Росії, якщо ти вийшов на мітинг – значить, ти агент Держдепу. Невже українська влада вирішила перейняти досвід російських колег? І в нас за кожним протестом стоятимуть "агенти ФСБ"?

"Рукою Москви", насправді, є створена Януковичем система, в яку масово повертаються його ставленики – через вибори, через призначення, через рішення судів. Або як у Вінниці – через заміну на посадах висуванців Майдану на ставлеників колишньої про-регіональної більшості в місцевій раді. А таких рад в Україні, на жаль, поки що переважна більшість. Ніби, ілюструючи ці слова, Європейський Союз зняв санкції з кількох чільних представників команди Януковича, які виїхали з країни. А знаєте чому? Європейські правоохоронці не можуть за нас виконувати роботу і проводити відповідні розслідування. Це – функція української Феміди. Хочете цікавий факт: членом Ради Національного Банку України досі залишаються, наприклад, Ірина Акімова та Андрій Портнов. Доволі символічний факт. Хто не вірить – зазирніть на сайт Національного Банку.

У нас полюбляють згадувати досвід Грузії – коли Президент Саакашвілі, звільнив, ніби відрізав, всю стару міліцію. І коли в Україні нам розповідають, що до квітня місяця з Генпрокуратури буде звільнено три сотні працівників, пересічний українець розуміє, що цей проміжок часу для чиновників і посадовців – це ніби період, подарований їм для розграбування країни. Під час воєн міста розграбовували за кілька днів. А тут такі щедроти – більше року при посадах після революції, яка вимагала змін і відповідальності винних! Таких сигналів старому держапарату, який потонув у корупції, не можна подавати. Потрібно діяти. Негайно, але розумно. Щоб зупинити стихію вулиці і почати реформи.

powered by lun.ua
Коментарі — 27
Cep Kiib _ 16.12.2014 19:33
IP: 46.200.137.---
Рінат Ахметов надає гум-допомогу терористам двійного підпорядкування, (термо-білизну) в тому числі цигарки і горілку взамін на безпеку власного майна і бізнесу в Донбасі.
Ситно поївши гуманітарну допомогу із материкової України від Ріната Ахметова терористи із Росії в Донбасі і Криму з сучасною зброєю РФ знищують Державу Україна.
Якби терористам хоч трошки бракувало продуктів, то через нестачу продовольства мирне населення Донбасу протестувало і виявляло непокору. Тоді терористи б вели себе не так зухвало – 16 грудня 2014 Бойовики обстрілюють Донецький аеропорт і житлові квартали з монастиря. Тому потрібно перевіряти весь вантаж, що йде з материкової України до терористів. Вантажі подвійного призначення теплі речі (термо-білизна) повинні йти на передову, на фронт, в окопи простому солдату, а не терористам в Донбас. Потрібно поставити на кордоні агресії терористів із РФ польові митниці, прикордонників з митною і фіскальною службою, щоб проводили пильний огляд безкровної перемоги
Cep Kiib _ 16.12.2014 19:31
IP: 46.200.137.---
Терор і хаос ФСБ Путіна в Криму і Донбасі має ціль – знищити Державу Україна.
Вся гуманітарна допомога материкової України для окупованого терористами Путіна Криму і Донбасу повинна реалізовуватись у тих місцях, де донеччани і кримчани отримують пенсії. Так потрібно поступати не залежно від того, що донецькі регіонали, такі як Рінат Ахметов..., хочуть врятувати своє майно, свій капітал, свій бізнес, надаючи гум допомогу безпосередньо терористам в Донбасі, допомагаючи Путіну. Тому регіональний канал Інтер досі показує у прайм-тайм лише вдвічі дорожче за Європейські серіали російське мило. А теле-ведучі телевізійного каналу Інтер досі відповідають на всі без виключення питання глядачів при спілкуванні українською мовою виключно по руські. Точно так само, як перший гастарбайтер серед пеньків Межигір'я Януковича – Савік Шустер, який заробляючи в Україні досконало вивчив тільки італійську мову. Чому б на його місце не призначити патріота політ-клубу Портнікова, громадського...
Sergio Ugrimow _ 16.12.2014 17:29
IP: 74.125.181.---
Yuri Yurieff:
Юра, нескромный вопрос: "А ты лично видел как европейцы и американцы за свои пркава борятся и чем европейская ит американская власть им на это отвечает?"

Если бы на Украине все делалось по европейски, нынешняя махновщина бы не состоялась. За день зачистили бы майдан водометами, резиновыми пулями и броневиками, давно бы забыли о том, что он был когда-то, жили бы себе – не тужили с низкими ценами на газ, которые Янукович у Путина выторговал и Крым бы до сих пор оставался бы украинским.
Sergio Ugrimow _ 16.12.2014 17:22
IP: 74.125.18.---
Дмитро, вы ж кричали и продолжаете кричать, что "Украина це Еуропа", а в Европе никто не преследует полицейских, которые выполняли свой долг и защищали законную власть, клерков, которые работали под руководством законной власти.

Вам бы как-то определиться: "Или крест с себя снять или трусы надеть" (с).

Разгул беззакония не есть правильное решение для любой страны, в том числе и для Украины.
Сегодня ты пытаешься у кого-то что-то отобрать, а завтра с тобою лично кто-то поступит также.
Николай Лушпай _ 14.12.2014 19:27
IP: 78.111.187.---
Низи не хочуть, а верхи не можуть, (і нечують), як це сьогодні актуально. Шановні керманечі, спустіться зі сцени, відчуйте подих людей. Ми вже не ті, танцювати ніхто не буде.
shasta _ 14.12.2014 13:24
IP: 37.115.226.---
Юрий Воронов:
мій земляк ще у 2012 р написав таку собі замальовку Мрія про Україну Кілька тез щодо зміни існуючої системи нашої держави, воно гуглиться досі, здається. отам було те, про що ви говорите: виступати тільки ПРОТИ -не знаючи ЗА що, це гарантований програш. ну і взагалі там тема ЗА ЩО цікаво розписана була
Adam Viter _ 14.12.2014 11:41
IP: 178.92.21.---
Главное чтоб не было войны в России, а на Украине естественно. Тогда можна хлынуть всей массой и избежать семейного коллапса "адвоката Магницкого", как сейчас это делают чеченские террористы Кадырова и другие гопники из России во главе ВС РФ. А что здесь плохого – убивать из "Градов" соседей, православных славян Донбасса, верующих РПЦ Московского Патрирхата Кирилла, – ведь в РФ плюрализм всегда заканчивается там, где начиналась Украина.
Adam Viter _ 14.12.2014 11:00
IP: 178.92.21.---
Зменшення вогню українським військом, у відповідати на вогонь російських терористів, ще не про що не говорять. Українське військо просто стоїть живою мішенню і все і не веде вогонь у відповідь.
leonty _ 13.12.2014 20:42
IP: 213.179.252.---
Пане Дмитро.
У Вас не виникало думок про законність, порядок тощо?
Чи Ви вважаєте, що Майдан стояв за Справедливість та Гідність, але розумів ці поняття виключно відносно себе?
renuar pol _ 13.12.2014 19:03
IP: 93.76.115.---
Зараз у державі повна розслабуха. Міліція і влада боється демосу, який розгулявся. Можна плювати на будь-який закон, і нічого не буде. Носити зброю, шини, захоплювати приміщення, називати кого хочеш злочинцем, блокувати вулиці, на майдані міняти і обирати владу, ухилятися від захисту держави, дезертирувати і тікати до ворога, урочисто повертаючись... тощо. Море суддів-хабарників далі жиріють у своїй недоторканості. Наклепи і брехня є нормою і заохочуються суспільством. Чому у ряді держав побороли корупцію? Бо там фактично диктаторськими методами владики заставили свій демос стати законопослушним, як вогню боятися порушувати закон. Появився страх пропонувати хабар, бо точно напорешся на вязницю. І маса прикладів. Не буде у нас того – ніякі компютерні програми не допоможуть. Країна розвалитьсяю
Yuri Yurieff _ 13.12.2014 18:03
IP: 95.132.166.---
Граждане нашей молодой страны
станут настоящими европейцами
не тогда, когда выйдут на Майдан с флажками и
плакатами и будут просить "дорогих европейцев"
принять себя в их уютную и зажиточную семью,
а тогда, когда научатся бороться, как европейцы,
американцы и японцы за свои права, не надеясь на
"доброго дядю" и "правильного" президента с "правильными" депутатами.
Владимир Беспалов _ 13.12.2014 17:18
IP: 176.36.100.---
Юрий Воронов:
Никакой Майдан уже не поможет.
Все уже имеют счета за границей и ничего кардинального не сделать, можно только окончатльно страну завалить.
Уже на следующей день Петя, Сеня, Беня и Ко будут прекрасно себя чувствовать как владельцы бизнеса в Европе и успешно вести его там.
Только реальная кастрация (!) может что-то исправить.
Найдут десяток топ-чиновников без яиц – задумаются.
В нынешней ситуации чиновник должен испытывать животный страх перед народом, другие варианты сейчас не сработают.
Юрий Воронов _ 13.12.2014 17:11
IP: 74.125.18.---
Paul Fors:
А як же! Эти технологии не только в Киеве! Вы посмотрите, что делалось на востоке Украины? С чего война началась?? С автобусов вооруженных молодчиков, кем то снаряженных и проплаченных, из Галиции и Киевской области приезжавших на восток Украины и убивавших безоружных украинцев! Они смещали местную власть...
Брешеш, гнiда гебешна, мов той Сiрко на скобi. Пшёл Нах!
Paul Fors _ 13.12.2014 16:36
IP: 74.125.18.---
А як же! Эти технологии не только в Киеве! Вы посмотрите, что делалось на востоке Украины? С чего война началась?? С автобусов вооруженных молодчиков, кем то снаряженных и проплаченных, из Галиции и Киевской области приезжавших на восток Украины и убивавших безоружных украинцев! Они смещали местную власть, менты почему то не сопротивлялись.
А теперь посмотрите, что происходит в Донецке и Луганске сейчас. Есть известные борцы за ЛНР и ДНР, это Царев, Бородай, Стрелков (Гиркин), Моторола, наконец Гиви. Просто легенды местные! Но проходят выборы президентов, и кого мы видим главами ЛНР и ДНР?? Захарченко, проворовавшийся должник и ставленник Коломойского, и Плотницкий, известный своей жадностью и любовью к золоту!
За что боролись, родимые???
львів-750 _ 13.12.2014 16:29
IP: 178.137.80.---
Анна Черкасова:
Україна без Порошенка!

Це єдиний шанс сьогодні вижити. З ворами при владі нам капєц.
популізм
Юрий Воронов _ 13.12.2014 13:28
IP: 74.125.18.---
Коли вже українцi збагнуть, що лише Третiй, ретельно пiдготований, загальнонацiональний Майдан може призвести до реальних змiн у країнi?
А доти – нещасну Неньку буде и далi тягнути до 3-ї Руїни та ж сама московська креатура у Владi.
Тож наразi потрiбнi перш над усе не окремi протестнi мiтинги (хоч i вони не завадять), а наполеглива робота "на ґрунтi" щодо створення "тимчасових громадських рад" (починаючи з рiвня мiкрорайону, селища, мiстечка) як органiв незалежного громадянського предствництва (не самоврядування, а саме представництва).
Цi первiснi "тимчасовi громадськi ради" мають побудувати пiрамиду "тимчасових громадських рад" аж до загальноукраїнської Центральної Тимчасової Ради, що вона й матиме оголосити Програму Нацiонального Порятунку й мобiлiзацiю на Третiй Майдан.

До речi. Гасло "Україна без Порошенка!" нi до чого позитивного не веде. Бо Москва через свою потужну креатуру в усiх гiлках українського полiтикума швидко посадить на його мiсце такої ж самої своєї ляльки.
Анна Черкасова _ 13.12.2014 07:01
IP: 109.122.42.---
Україна без Порошенка!

Це єдиний шанс сьогодні вижити. З ворами при владі нам капєц.
Юрій Неживий _ 12.12.2014 23:56
IP: 46.202.135.---
Давай по порядку – весь світ каже що у нас найбільшкорупційна найбільш злодійська непрозора влада у Європі. Як можна вірити і служити цій владі і виконувати її вказівки. Вона аморальна – це світове твердження – не народ України чи Вінниці чи Кривого Рогу – а ворог номер ОДИН це влада.
Найближчий приклад -робота сьогоднішньої ВР. Повтікали пацюки з роботи – ледацюги. Так за що тобі Мустпфа зарплату платити коли ти з роботи втікаєш дисципліну порушуєш.Залишилось 20-30 депутатів а інші втекли і ви думаєте хоч один написав у відпустку за власний рахунок – що ви всі ледацюги приповзуть за грошима і будуть вимагати ще добавки на інтенсивний труд на оздоровлення. Ну хіба це люди???
shasta _ 12.12.2014 23:53
IP: 46.185.101.---
якщо яценюк і Кнесет замість того, щоб шукати можливості для заробітку країною грошей і порізки оффшорок та олігархомонопольок ріжуть медицину, освіту і права громадян (податковий бєзпрєдєл), – вибух гарантований. а організовані групи можуть легко цим скористатися у своїх інтересах чи в інтересах своїх замовників.
і що робити? не виступати проти таких дій влади, яка по суті залишилася якою і була, – вимерти тихо. Почати бучу – вимерти гучно.
Дмитрий Котельников _ 12.12.2014 23:38
IP: 176.36.189.---
Це дійсно складна ситуація, з дуже тонкою гранню. І як зробити так, щоб не стати жертвою маніпуляції? Щоб з одного боку донести владі своє обурення, а з іншого – нейтралізувати політичних пройдодівців.
sadam _ 12.12.2014 23:18
IP: 194.0.206.---
руслан49:
Степан Фаріон:
руслан49:
Свобода і Батьківщина програли вибори. Тепер вони "обіжені" на громадян України і намагаються не через вибори, а через шантаж і штурми держустанов захопити владу в Україні.
Ой не бреши, СВОБОДА добровільно здала владу "пабєдітєлям" в тих містах і районах, де влада у неї вже була.
Поки українські солдати вмирають на фронті, тилові криси ділять владу у Вінниці і Запоріжжі.
Именно тот факт, что "солдаты умирают на фронте", позволяет Правительству и Президенту питать надежду, что удастся, как только начнутся волнения, а это не за горами, попытаться убедить протестующих, что во всё виновата война, сепаратисты, РФ.
Кто угодно, только не они.
sadam _ 12.12.2014 23:11
IP: 194.0.206.---
Андрей Кононенко:
А не надо говорить, что в Украине произошла революция, чтоб потом не возмущаться, почему девять месяцев после "революции" никто не трогает старые кадры:).
Давайте называть вещи своими именами: революции в Украине не было.
Какая там "революция"?
Посредством одураченного Майдана произошла смена правящей верхушки, которая сегодня, окончательно сдав Украину под внешнее управление, приняло программу по окочательному обнищанию народа.
Виталий Довгалюк _ 12.12.2014 22:23
IP: 212.22.202.---
"Українська влада вчиться "російським технологіям"?"
Так давно, та не дуже успішно, тобто маємо те... Тобто все, як завжди...
руслан49 _ 12.12.2014 21:44
IP: 46.200.79.---
Степан Фаріон:
руслан49:
Свобода і Батьківщина програли вибори. Тепер вони "обіжені" на громадян України і намагаються не через вибори, а через шантаж і штурми держустанов захопити владу в Україні.
Ой не бреши, СВОБОДА добровільно здала владу "пабєдітєлям" в тих містах і районах, де влада у неї вже була.
Поки українські солдати вмирають на фронті, тилові криси ділять владу у Вінниці і Запоріжжі.
Степан Фаріон _ 12.12.2014 21:40
IP: 194.44.107.---
руслан49:
Свобода і Батьківщина програли вибори. Тепер вони "обіжені" на громадян України і намагаються не через вибори, а через шантаж і штурми держустанов захопити владу в Україні.
Ой не бреши, СВОБОДА добровільно здала владу "пабєдітєлям" в тих містах і районах, де влада у неї вже була.
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter