Дмитро Тузов Політичний оглядач

Про нових українських олігархів й фінансову розвідку США

18 грудня 2017, 13:22

Останнім часом у ЗМІ активно згадують олігарха й члена "Сім'ї" часів Януковича Сергія Курченка, й російсько-українського бізнесмена Павла Фукса. Ім'я останнього виникло у зв'язку з тим, що один з акціонерів Москва-сіті простягає свої інтереси до нафтовидобувної галузі (компанія "Укрнафтобуріння") й банківської сфери (за повідомленням інсайдерів й низки ЗМІ, хоче придбати "Промінвестбанк").

"Павло Фукс подав заявку на купівлю "Промінвестбанку" (ПІБ) в партнерстві з іншим бізнесменом – Максимом Микитасем, який є пропрезидентською креатурою", – поділився інформацією політолог Олексій Якубін. А журналіст Денис Казанський зазначає, що "за останні два роки компанія "Голден Деррік", яку контролює російський олігарх Павло Фукс, викупила кілька провідних українських газодобувних компаній. Й що ці компанії Фукс викупив у енергетичних фаворитів Віктора Януковича – Едуарда Ставицького і Юрія Бойка.

В НБУ можливість продажу ПІБ Фуксу спростовують. За словами заступника голови Нацбанку Катерини Рожкової, заявка бізнес-партнерів була відхилена ще влітку, наразі у якості покупця розглядається екс-власник ФК "Металіст" Олександр Ярославський. Але, схоже, участь Ярославського була не більше ніж спецоперацією "Прикриття" – власник ПІБ російський "Внешэкономбанк" спростував інформацію про перемовини з Ярославським. За наявною інформацією, не керівні посади в ПІБ вже заводять людей Фукса та Микитася. Про це, зокрема, повідомив економіст Борис Кушнірук.

Навіщо Фуксу ПІБ – окрема розмова. Достатньо сказати, що "Промінвестбанк" подав позови на "Укрзалізницю", вимагаючи стягнення 120 мільйонів доларів згідно кредитних угод між банком й залізницею. Поки що "Укрзалізниці" вдається їх не платити, захищаючись у судах. Але ж судова "фортуна" може змінитись після зміни власника, чи не так?

З ким має стосунки пан Фукс в українській політиці? Програма "Схеми" відстежила нічні вояжі згаданого бізнесмена до Адміністрації Президента й Міністерства Внутрішніх Справ, що може наштовхувати на думки про появу на бізнесовому й політичному олімпі ще одного впливового гравця. Адже великий бізнес у нас прив'язаний до політики. А ось візити пана Фукса до міністерства Внутрішніх справ можуть бути пов'язані з інформацією, оприлюдненою американським виданням "Вашингтон Таймс" (стаття автора Todd Wood від 6 грудня 2017 року у статті "Ukraine's political and economic death spiral"):

"В останні місяці російський (а тепер і український) бізнесмен на ім'я Павло Фукс спровокував інтерес з боку західних ЗМІ у розслідуваннях проти себе з боку правоохоронних органів багатьох країн, в тому числі США". І ще один фрагмент:

"Можливо, найбільш хвилюючим аспектом тривалої політичної та економічної смертельної спіралі в Україні є подальший вплив колишнього режиму часів президентства Януковича, який вкрав мільярди українського народу. Ці гроші тепер безпечно перебувають в офшорних зонах. Український уряд, звичайно, намагається повернути ці активи. Проте, більш цікавим кроком є використання бандою Януковича, учасники якої втекли до Росії, кримінальних елементів в Україні для викупу стратегічних активів для подальшого посилення інтересів Москви та дестабілізації у Києві".

В матеріалі "WT" йдеться про те, що пан Фукс може бути пов'язаним з кримінальними постатями та відмиванням активів Януковича в Україні.

Тим часом стало відомо, що пан Фукс офіційно став громадянином України й відмовився від російського паспорту. Принаймні, він про це сам сказав в ефірі програми "Схеми". Чи прорахували спецслужби існуючі ризики й зв'язки пана Фукса в Москві? Чи не стане новий український олігарх джерелом впливу іноземних спецслужб й політиків на стратегічні сегменти української економіки? Такі, як Одеський припортовий завод, банківську систему й об'єкти нафто-газовидобутку?

І тепер про міжнародний аспект. Стаття в американській пресі може свідчити, що непоміченими описані події в Україні не залишаться. Тему, очевидно, підхоплять й інші видання. І знаєте, чому? Тому що Сполучені Штати проголосили початок персональних санкцій проти представників російської влади та її бізнес-оточення. Закон вимагає від фінансової розвідки Сполучених Штатів надати інформацію про активи російських політиків та бізнесменів. Думаєте, фінансова розвідка не моніторить пресу? Або не має своєї власної інформації? Тож вся ця історія може мати продовження. Із долученням до цього процесу міжнародної організації ФАТФ, яка здійснює заходи з протидії відмиванню грошей у всьому світі. Погодьтеся, це буде не дуже приємно для України. І це – м'яко кажучи.

Коментарі — 32
Mike Naplekov _ 20.12.2017 15:37
IP: 46.118.250.---
Лина Коваленко:
Когда меряются народами-это самое гнусное дело!
Надеюсь это убеждения.
"пьяные вани"...
"Воины ОУН,УПА..."
Зря все надежды:)
Кстати, у ОУН не было воинов, УПА как раз и было военном крылом ОУН. У ОУН было единственное военизированное подразделение, не принадлежащее к УПА, – это СБ ОУН, служба безопасности, аналог НКВД. Поостерегайтесь употребл-ять это "воины ОУН", ведь есть еще люди, далекие от митинговыз трендов, которые задумываются над смыслом слов:)
Лина Коваленко _ 20.12.2017 00:15
IP: 37.53.16.---
А по сути статьи-ни для кого уже не секрет,что российский олигархат сросся с украинским и наоборот!Олигархи родины не имеют и им пофиг,как живут отдельные люди или целые народы!Война между РФ и Украиной-договорняк Путина и Порошенко.Так удобнее народы грабить,списывая все на войну.Для Путина это ещё и утилизация тех бандитов,что воевали в других горячих точках (в той же Чечне) и которые в мирное время при наличии их навыков и оружия на руках представляют угрозу у себя дома.Разница только в том,что у россиян гибнет биологический мусор,а у нас погибают лучшие!
Лина Коваленко _ 20.12.2017 00:11
IP: 37.53.16.---
Олег Кара:
Схрон-то чисто российское изобретение и слово,во время войны сидели пьяные вани по схронам,совершали набеги на своих же мирных граждан,забирая все то,что даже немцы не трогали,еду,одежду,обувь.А рапортовали о боевых операция.Воины ОУН,УПА жили в крыивках и совершали налеты на немецкие и НКВД-шные войска,которые были равны в своих зверствах,поэтому люди им до сих пор благодарны!А писать так снисходительно,вроде у вас все та же цена нефти в 120 долларов,а не в 50 и вы как бы ещё в большой восьмерке-смешно!Великодержавный шовинизм на голом месте.Нет причин у вас для гордости ни в науке,ни в спорте,ни в технике,ни в уровне жизни.Скромнее надо быть в соответствии с реалиями жизни!И так смешно читать,когда россияне пишут,что хочет сделать Америка,все её замыслы для вас покрыты занавесом,вы сильно верили в Трампа и что получили?А перед выборами тоже писали о его планах и намерениях.Сбылось?Не вангуйте,в смешное положение себя ставите!
Лина Коваленко _ 19.12.2017 23:50
IP: 37.53.16.---
Олег Кара:
А с какого перепугу Гоголь,Шевченко и Королев к русским?Забыли ещё и Гвая к себе приписать,который изобрел знаменитую "Катюшу",без его изобретения вряд ли был бы перелом в войне.когда готовыв были уже и Москву сдать?Когда меряются народами-это самое гнусное дело!Это дело Адольфа Шикльгрубера,который восхвалял немецкую.точнее арийскую типа супер-нацию!Величие доказывается не словами и не войнами,а прогрессом в развитии человечества,технологиями,изобретениями,как делает это сейчас Илон Маск.например.Великая страна-это страна,где равные возможности у всех и все равны перед законом.А Достоевский,на мой взгляд,был просто душевнобольным,не зря его читать противно.
Orest Jj _ 19.12.2017 07:55
IP: 35.195.176.---
Трамп представил новую доктрину безопасности США, Украина там играет роль подсадной утки.
Orest Jj _ 19.12.2017 07:18
IP: 35.195.174.---
Трамп представил новую доктрину безопасности США, Украина там играет роль подсадной утки.
Вадим Криничний _ 18.12.2017 20:46
IP: 89.252.61.---
Олег Кара:
Не Вам потворо з династії козаків-запроданців, згадувати мою матір. Ото шкрябаєте свої пасквілі проти ненависної Вам України, бо треба на шось жити, а суть вашої долі заключається в нікчемності вашого існування. Моя мама сказала б таким як Ви: -Мара би тя взяла! –.
Orest Jj _ 18.12.2017 20:04
IP: 77.52.49.---
Orest Jj:
"Позорище": МОК окончательно унизил Россию на Олимпиаде-2018

- не допускается использование любых символов для национальной идентификации;
- герб страны, эмблема Олимпийского комитета России (ОКР) должны быть заменены олимпийскими кольцами;
- "RUS" меняется на "OAR";
- "Russia" меняется на "Olympic Athlete from Russia";
- размер шрифта для слов "Olympic Athlete from" должен быть эквивалентен слову "Russia";
- товарный знак "Team Russia" не должен использоваться на экипировке, аксессуарах и оборудовании;
- шрифт должен быть на английском языке и как можно более универсальным;
- разрешены один или два цвета национального флага, но требуется предварительное одобрение МОК, а отдельные части не должны складываться в национальный флаг.
Orest Jj _ 18.12.2017 19:39
IP: 35.189.212.---
А что другим нельзя майданить за американские деньги?
А может "беркут" и не в чём не виноват, он так же выполнял присягу!?
хи-хи-хи!
Вадим Криничний _ 18.12.2017 19:28
IP: 89.252.61.---
Orest Jj:
Orest Jj:
Вадим Криничный:
Этот Путлер хоть знает о чём вы говорите?
У Путлера есть более значимые задачи, ему нужно мир спасти от англосаксов.
Це вже дядьку зветься – ПАРАНОЯ. Навязлива ідея – МИ ВЯЛІКІЄ. Ви папуаси сучасного технологічно світу, на кого ви свого "цюдрика" дрочите?
Гітлер знаєте чим закінчив?
Orest Jj _ 18.12.2017 19:19
IP: 35.205.171.---
руслан49:
Вадим Криничний:

.
Владі не потрібно допомогати ПРівській шоблі врятовувати свої активи, чи отримувати за них кошти.
Одеський припортовий завод зараз у власності держави.
Я про фразу "... використання бандою Януковича, учасники якої втекли до Росії, кримінальних елементів в Україні для викупу стратегічних активів для подальшого посилення інтересів Москви та дестабілізації у Києві".
Я про те ж саме. США говорять кому не треба продавати українські заводи. США повинні зробити слідуючий крок, назвати кому можна продати і щоб ці реальні покупці стали інвесторами в Україні. А то так виходить, що прутик для України зі сторони США є, а де пряник?
Украина для США не больше чем Сомали, но может и больше, она смогла создать для России проблемы на Украине.
руслан49 _ 18.12.2017 19:03
IP: 95.134.220.---
Вадим Криничний:

.
Владі не потрібно допомогати ПРівській шоблі врятовувати свої активи, чи отримувати за них кошти.
Одеський припортовий завод зараз у власності держави.
Я про фразу "... використання бандою Януковича, учасники якої втекли до Росії, кримінальних елементів в Україні для викупу стратегічних активів для подальшого посилення інтересів Москви та дестабілізації у Києві".
Я про те ж саме. США говорять кому не треба продавати українські заводи. США повинні зробити слідуючий крок, назвати кому можна продати і щоб ці реальні покупці стали інвесторами в Україні. А то так виходить, що прутик для України зі сторони США є, а де пряник?
Orest Jj _ 18.12.2017 19:03
IP: 35.195.250.---
Вадим Криничный:
Этот Путлер хоть знает о чём вы говорите?
У Путлера есть более значимые задачи, ему нужно мир спасти от англосаксов.
Вадим Криничний _ 18.12.2017 18:47
IP: 89.252.61.---
руслан49:
руслан49:
Вадим Криничний:
руслан49:
руслан49:
.
Владі не потрібно допомогати ПРівській шоблі врятовувати свої активи, чи отримувати за них кошти.
Одеський припортовий завод зараз у власності держави.
Я про фразу "... використання бандою Януковича, учасники якої втекли до Росії, кримінальних елементів в Україні для викупу стратегічних активів для подальшого посилення інтересів Москви та дестабілізації у Києві".
руслан49 _ 18.12.2017 18:41
IP: 95.134.220.---
Вадим Криничний:
руслан49:
руслан49:
Впливові кола в США зайняли хитру позицію. Цій особі не можна купувати активи в Україні, і цій не можна. Цій не можна, і цій не можна. А кому можна? Не кажуть. Американські бізнесмени теж не купують активи в Україні. От і чухай потилицю.
Владі не потрібно допомогати ПРівській шоблі врятовувати свої активи, чи отримувати за них кошти.
Одеський припортовий завод зараз у власності держави.
Вадим Криничний _ 18.12.2017 18:17
IP: 89.252.61.---
руслан49:
руслан49:
Впливові кола в США зайняли хитру позицію. Цій особі не можна купувати активи в Україні, і цій не можна. Цій не можна, і цій не можна. А кому можна? Не кажуть. Американські бізнесмени теж не купують активи в Україні. От і чухай потилицю.
Владі не потрібно допомогати ПРівській шоблі врятовувати свої активи, чи отримувати за них кошти.
руслан49 _ 18.12.2017 17:52
IP: 95.134.220.---
Впливові кола в США зайняли хитру позицію. Цій особі не можна купувати активи в Україні, і цій не можна. Цій не можна, і цій не можна. А кому можна? Не кажуть. Американські бізнесмени теж не купують активи в Україні. От і чухай потилицю.
Вадим Криничний _ 18.12.2017 17:52
IP: 89.252.61.---
Orest Jj:
В слові -тому- наголос на -О-.
Orest Jj _ 18.12.2017 17:40
IP: 77.52.49.---
Вадим Криничний:
Пы.Сы. В вашем варианте ответа нужно писать "у курятнику" а не "в курятнику"...
Orest Jj _ 18.12.2017 17:31
IP: 77.52.49.---
Вадим Криничний:
Orest Jj:
Orest Jj:
Вадим Криничний:
Orest Jj:
Orest Jj:

... Ротшильдам больше не интересна Россия и риторика США, им нужно отбить деньги через украинскую землю.
Довго ти путлєрівська падлюка маскувалась під "демократа". Весь час хаяв Ющенко, та просував піарно БЮТ – проект Медведчука-Путлєра. Затям собі потворо.
пробачте, але з прихильників Иуди Ющера я спілкуюсь лише з націоналкомунякою Юрківим з Москви.
Як на мене – ви на щабель нижче аніж шапкокрадовці.
Тому, що щаблем вище в курятнику (бото-фабриці) Путлєра, вивчи ""вчьоний" мову країни в яку направили працювати.
1. Иуди – Іуди; 2. Шапкокрадовці – шапкокрад (і) вці.
Сідай "освічений" заробітчанине штудіювати мову.
...Тому, що щаблем вище в курятнику (бото-фабриці) Путлєра, ...

это вы сами сказали. Вообще то я не думал, что прихильникив Ющера нужно квалифицировать как курей.
Вадим Криничний _ 18.12.2017 16:58
IP: 89.252.61.---
Orest Jj:
Orest Jj:
Вадим Криничний:
Orest Jj:
Orest Jj:

... Ротшильдам больше не интересна Россия и риторика США, им нужно отбить деньги через украинскую землю.
Довго ти путлєрівська падлюка маскувалась під "демократа". Весь час хаяв Ющенко, та просував піарно БЮТ – проект Медведчука-Путлєра. Затям собі потворо.
пробачте, але з прихильників Иуди Ющера я спілкуюсь лише з націоналкомунякою Юрківим з Москви.
Як на мене – ви на щабель нижче аніж шапкокрадовці.
Тому, що щаблем вище в курятнику (бото-фабриці) Путлєра, вивчи ""вчьоний" мову країни в яку направили працювати.
1. Иуди – Іуди; 2. Шапкокрадовці – шапкокрад (і) вці.
Сідай "освічений" заробітчанине штудіювати мову.
Orest Jj _ 18.12.2017 16:35
IP: 77.52.49.---
Вадим Криничний:
Orest Jj:
Orest Jj:

... Ротшильдам больше не интересна Россия и риторика США, им нужно отбить деньги через украинскую землю.
США пытается вынудить Россию на войну, хотя шансы на это крайне не велики.
Также США давят на Ротшильдов и Сороса с целью вынудить их подчинятся единому центру влияния.
Как это все закончится неизвестно, поскольку в Украину вложили слишком большие деньги от которых по всей видимости никто отказываться не хочет.
Довго ти путлєрівська падлюка маскувалась під "демократа". Весь час хаяв Ющенко, та просував піарно БЮТ – проект Медведчука-Путлєра. І майбутня повномасштабна війна, яка станеться між Україною і Мордором, кінчиться плачевно для останньої імперії світу. Затям собі потворо.
пробачте, але з прихильників Иуди Ющера я спілкуюсь лише з націоналкомунякою Юрківим з Москви.
Як на мене – ви на щабель нижче аніж шапкокрадовці.
Вадим Криничний _ 18.12.2017 16:21
IP: 89.252.61.---
Orest Jj:
Orest Jj:

... Ротшильдам больше не интересна Россия и риторика США, им нужно отбить деньги через украинскую землю.
США пытается вынудить Россию на войну, хотя шансы на это крайне не велики.
Также США давят на Ротшильдов и Сороса с целью вынудить их подчинятся единому центру влияния.
Как это все закончится неизвестно, поскольку в Украину вложили слишком большие деньги от которых по всей видимости никто отказываться не хочет.
Довго ти путлєрівська падлюка маскувалась під "демократа". Весь час хаяв Ющенко, та просував піарно БЮТ – проект Медведчука-Путлєра. І майбутня повномасштабна війна, яка станеться між Україною і Мордором, кінчиться плачевно для останньої імперії світу. Затям собі потворо.
Orest Jj _ 18.12.2017 15:39
IP: 104.155.18.---
Это может последние издох однополярников как то навредить России и лично В.В.Путину. Но скорее всего их этого получится очередной пшик, как и прежние потуги оболгать русских.
Через годик другой, В.В.Путин всё таки сможет начать торговлю нефти за юани и рубли и тогда американская пирамида управления всем миром, своими бумажками, рухнет как карточный домик.
Чем это для Украины аукнется?
Да практически ничем, страна уже в полной заднице, так что хуже и не будет к тому времени, большая вероятность, что страна Украина перестанет существовать как единая.
Orest Jj _ 18.12.2017 15:25
IP: 77.52.49.---
......А что насчет России?

Главный бенефициар (выгодополучатель) всех событий в Украине остается Россия.

Группа влияния России в Украине крайне не велика после Майдана. Но у России все еще есть не малая поддержка жителей Украины и главный рычаг давления на все остальные группы влияния – война в Донбассе которая с помощью спецслужб РФ легко может перерасти в гражданскую войну, учитывая войну политиков всех против всех.
Аминь.

Пы.Сы. "Думайте сами, решайте сами – иметь или не иметь"
Корупція1117 Свобода слова546 Україна та Європа932 Уряд реформ316 Aтака Путіна1114
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter