Дмитро Тузов Політичний оглядач, журналіст

Фігуранти "записів Єрмака" вийшли на зв'язок і дали коментар

08 квітня 2020, 15:57

На зв'язок з героєм мого попереднього інтерв'ю – Тарасом Костанчуком вийшли фігуранти "записів Єрмака" Сергій Шумський і Дмитро Штанько. Вони поінформували, що НАБУ розпочало слідство у цій справі й обидва учасники записів вже дали свідчення детективам Антикорупційного Бюро. Крім того, Шумський та Штанько надали деякі коментарі стосовно цієї, вже вельми резонансної справи. Повне інтерв'ю (а це вже друга частина) ви можете подивитись і послухати за цим посиланням:Нагадаю, що на записах, оприлюднених депутатом Гео Леросом, фігуранти обговорюють широкий спектр державних компаній й монополій, які "їх цікавлять". Серед об'єктів такого інтересу, наприклад, "Укрзалізниця", "Укртрансбезпека", Адміністрація морських портів України, "Енергоатом", Тернопільська й Кіровоградська області, АПК, держкадастр, організація "перемоги в тендерах" компанії з Ірану, який перебуває під міжнародними санкціями. Що, як ви розумієте, може призвести до погіршення стосунків України із нашими стратегічними партнерами. Зокрема, із США.

Обидва фігуранти записів – і Шумський, і Штанько, підтверджують, що записи автентичні, підтверджують присутність власних персон на цьому відео й те, що оприлюднені розмови мали місце. Тобто, йдеться про існування у цій справі двох свідків, які вже дають свідчення. Звісно, має відбутись слідство і його матеріали повинні потрапити до суду.

Але поруч з тим виникають певні думки стосовно функціонування політичної системи країни. Треба сказати, що виборці обрали президентом Володимира Зеленського. Але вони не обирали на жодну посаду Андрія Єрмака та його брата. І якщо, на поверхах влади виникло угрупування з настільки масштабними інтересами у державному секторі, це виглядає поганою ідеєю з боку переможця президентських виборів – передати країну в оренду своїй довіреній людині. В нашій історії вже було багато неприємних епізодів, коли наближені до влади особи починали дещо плутати в системі координат і вважати країну своєю власністю. Якщо не помиляюсь, приблизно так функціонувало оточення Віктора Януковича. І, якщо на тлі деклараційних промов про деолігархізацію, в політичному ландшафті виникає ще одна група, яка планує використовувати державні ресурси, нічого доброго з того не вийде. Адже ми всі з вами бачимо, у якому стані країна, у якій досі панують закони нео-феодалізму, стикнулася з епідемією COVID 19. І це на тлі статків й наявних активів кількох основних "акціонерів" держави. Отже, поява ще одного клану в політично-економічній ієрархії держави виглядає відходом від даних під час президентської кампанії обіцянок.

І ще. Про дрібницю. Про "Мерседес". Це питання взагалі нікого не повинно хвилювати. Ми маємо порадіти, що в країні, яка веде війну, намагається протидіяти епідемії та економічній кризі, залишились люди, які можуть собі дозволити піти й купити "Мерседес" представницького класу. Поки більшість населення бігає в пошуках елементарних медичних масок на обличчя. Тим більше, ми ж з вами розуміємо, що це, скажімо, депутати Бундестагу в Німеччині можуть їздити на автомобілях класу "Фольксваген-гольф". Або на інших машинах, якими володіють й середньостатистичні громадяни атрибути, машини, будинки, годинники й "брязкальця". Так склалося історично. Все це так. Якби не країн ЄС. Таких прикладів дуже багато. У нас інший рівень життя політичної верхівки. Інші стандарти, одна обставина: заміна Андрієм Єрмаком не старої "Тойоти – кемрі" (теж автомобіля представницького класу) на новенький "Мерседес" за 3 мільйони гривень збіглась у часі із ініціативою про створення Консультаційної Ради при ТКГ за участі представників ОРДЛО. І, взагалі, з його появою нагорі політичної піраміди країни. Отже цілком резонно отримати відповідь від НАЗК стосовно відповідності статків керівника Офісу президента до початку його активної політичної кар'єри й тепер – під час цього процесу. Чи відповідають активи цієї людини її витратам. В цьому немає нічого дивного – цю процедуру перевірки проходять держчиновники різних рівнів. Наприклад, судді й прокурори. У мене немає, відверто кажучи, надії на якісну роботу НАЗК, з огляду на його попередню діяльність, але що поробиш – створити більш дієві структури ми, на сьогодні, як суспільство, просто не спромоглись. Тож маємо спрямовувати ці важливі питання до тих інституцій, які існують сьогодні.

Тому, шановні, дивіться інтерв'ю, робіть висновки, ставте питання. Із свого боку запрошую до інтерв'ю керівника Офісу Президента Андрія Єрмака та його брата Дениса.

powered by lun.ua
Коментарі — 17
Майже _ 09.04.2020 13:16
IP: 193.201.217.---
Владимир Петруня:
он будет сидеть если не успеет сбежать в россию.
Для цього йому треба спочатку посадити Петра. Якщо ні – є шанси залишитись на свободі, але з таким же шлейфом марнотрата людських надій, як Ющенко ("бандитам – тюрми" © ВАЮ). Думаю, він давно гризе лікті, що "вляпався" у президенти...
Igor Shapoval _ 09.04.2020 13:00
IP: 94.45.110.---
Quintus Horatius:
І я сподіваюсь. Та тільки коротка лава запасних. Недосвідчених – багато, але без користі. Досвідчені – падлюки. І як бути?
Quintus Horatius _ 09.04.2020 10:03
IP: 178.216.20.---
Одне точно, що по фінішу скандалу Єрмак має підти у відставку. Зе не свинпорношенко, сподіваюсь. Це у порношенка склади вибухали, Дебальцеве сдали, а генерали не доторкані.
Quintus Horatius _ 09.04.2020 10:00
IP: 178.216.20.---
Яке антикорупційне бюро? Яка корупція? З яких бюро має займатись дрібним шахрайством? Цією справою має займатись МВС. Дениска "продав" посаду держгеокадастру за 10 тис. дол. Це топ-корупція?
Владимир Петруня _ 09.04.2020 09:48
IP: 213.200.42.---
Будем наблюдать за цугцвангом команды Зе. Избирательная компания была построена на "деле" Свинарчуков и приближенного Кононенко (кумовство?!). А у Зе полный набор нарушений. Учитывая, что Зе открыл ящик Пандоры- он будет сидеть если не успеет сбежать в россию. Поделом украинскоу народу за выборы комика и его труппы.
Зеновій Година _ 09.04.2020 09:43
IP: 37.73.13.---
одна баба – іншій, мітя страйся краще!
kriukov _ 09.04.2020 09:08
IP: 93.73.96.---
"Из пушки – по воробьям!" – Столько "праведного" возмущения и... "Тож маємо спрямовувати ці важливі питання до тих інституцій, які існують сьогодні". – Замість прискіпливого аналізу – а чому це в нас ТАКІ "інституції... існують сьогодні"? ЩО і ЯК Український народ має зработи, аби цю ситуацію – і не тільки в цій сфері нашого буття – змінити докорінно?! – Замість заклику до грмадян – не терпіти це кричуще неподобство, відчути, усвідомити свою політичну суб'єкність і вдатися до загальнонаціоальних актів мирного громадського спротиву – холопське "пожалійте нас, будь ласка"...
Jack Spektor _ 09.04.2020 02:56
IP: 101.100.146.---
Зеленая банда с большим усилием пытается посадить своих политических конкурентов, но учитывая сколько делов они уже натворили – придётся сидеть им.

Ермака за решетку за предательство и воровство.
iip _ 08.04.2020 21:54
IP: 31.40.110.---
Урус Табиб:
... украинцы в авторитете...
О – гляньте, как приятно. Друзья – всем большой приветик!

Кикиморы мокшанские – "алексы" та "табибики" копытами затарабанили, зубками заскрежетали та козлиными бородками затрясли от страха:::))))) Распустилися тут без надзору та хорошей порки:::))))))
Вам на разочарование – тута я.
Писать пока не про шо.
Ермак он кто? Жулик ничтожнейший – времени на него жалко.
Сгинет менжовка в пучине страстей – никто и слезинки не проронит.
И Зеленского за собой утащит – а это уже плюс.
Вирус – хреновина аполитичная – а это не моя тема.
Одна радость – кремлёвскому выродку Пукину конкретно и всей Мокше вообще приходит безвременный кирдык. Но это будет не наша заслуга. Сама природа против.
Он попы мокшанские выпендривались до последнего, пока Паша-мерседес в реанимашку не загремел – обсёр вышел знатный – мне понравилось.
Так шо желаю всем здоровья отменного, окромя, конечно "рузькомировцев" – им коронавирус в печёнку.
Log Log _ 08.04.2020 21:22
IP: 46.133.137.---
Урус Табиб:
Впервые после Евромайдана.
А у Вашего кумира Януковича было понимание?
Местечковый поц с комплексом неполноценности, сколько бы вы ни поливали
патриотов грязью, "русским" больше Воронежского истопника Вам не стать.
Мирослав Дністрянський _ 08.04.2020 20:27
IP: 93.77.157.---
Портнов – це російський агент і ворог всього українського. Співпрацювати з ним може лише близька по духу людина. І якщо Венедиктова це зробила, то вона цим самим розкрила свою політичну позицію.
iip _ 08.04.2020 20:12
IP: 31.40.110.---
Урус Табиб:
...в самых верхних эшелонах украинской власти оказался человек, понимающий (или, по крайней мере, дающий основания считать, что он это понимает), что критерием при назначении людей на государственные должности должно служить то, какой ты профессионал, а не то, какой ты патриот...
Табибик, приветик!
Твоя "убийственная ирония" не имеет себе равных по своему идиотизму::)))

Ясен пень, ещё со времён дебильного Хама-Януковича повелось – "профессионал" – это тот, кто ЗАПЛАТИЛ за должность? Нехрен всяким нищебродам на зарплате шастать по высоким кабинетам:::)))))

Только ты неправильно написал слово профессионал. Надо так – проффесианал.
Влад Дорошенко _ 08.04.2020 19:44
IP: 93.72.24.---
Для братів – то дріб'язок, цілком вписується в ліміт виразу "просто нє воровать", бо Єрмак ще при посаді.
Людина, що роками підбирала собі коміків, таких собі і підібрала, вони її зробили комікадзе.
Танчук Всеволод _ 08.04.2020 19:40
IP: 93.74.23.---
Сергей Папков:
А теперь представьте, что на важнейшую должность назначают Профессионала (да, с большой буквы), но не патриота, а вражеского агента. Это же катастрофа. Поэтому, если уж назначать не патриота, то лучше дилетанта и вообще дурака.
Романішин Олександр _ 08.04.2020 19:31
IP: 193.30.244.---
Зінченко зрадив Медведчука після сфальшованих ним виборів мера Мукачевого в 2003р...Отримавши за це нагороду від опонента Медведчука Ющенка в якості Голови його президентської Адміністрації,зрадив і його,розголосивши корупційні схеми "любих друзів" Президента.
Але це була зрада на користь Бога.За таку "зраду" Господь не дає 30 срібняків Іудиної валюти.Проте Людина гідно вийшла з болота СДПУ (о) і не стала нічиїм слугою.
Схоже на те,що "Герой Нашего Времени" Лерос теж не погодився бути слугою-Слугою Диявола.
Він,як Ісус,сказав йому:"Відійди від мене,Сатано",коли той запропонував йому долучитись до розподілу земних багатств України.
Сергей Папков _ 08.04.2020 17:34
IP: 93.73.23.---
Урус Табиб:
Впервые после Евромайдана в самых верхних эшелонах украинской власти оказался человек, понимающий (или, по крайней мере, дающий основания считать, что он это понимает), что критерием при назначении людей на государственные должности должно служить то, какой ты профессионал, а не то, какой ты патриот. Представители разросшегося до необъятных размеров племени украинских патриотов, сделавших патриотизм своей профессией, почувствовали в этом угрозу для своего будущего, пришли в страшное волнение и моментально организовали спецоперацию по дискредитации этого человека, задействовав в ней двух мутных типов: Шумского и Шпанько – эдакий украинский аналог Петрова и Боширова.
А Ви насправді вважаєте поняття "професіонал" і "негідник та злодій" тотожними?
Сергей Папков _ 08.04.2020 16:23
IP: 93.73.23.---
"Треба сказати, що виборці обрали президентом Володимира Зеленського. Але вони не обирали на жодну посаду Андрія Єрмака та його брата. І якщо, на поверхах влади виникло угрупування з настільки масштабними інтересами у державному секторі, це виглядає поганою ідеєю з боку переможця президентських виборів – передати країну в оренду своїй довіреній людині. " (Тузов).

Браво! Підтримую цю тезу на 1000%!
Україна та Європа1103 Зеленський41 Aтака Путіна1243 Донбас19 Корупція1363
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter