Коли підрахують голоси?
В наш час набагато швидше довіряють негативній інформації, аніж будь-якому роз'ясненню офіційних осіб. Оскільки в політикумі вже почалася істерика з приводу результатів виборів, як неофіційна особа, хочу трохи пригасити непотрібні емоції.
Україна вперше голосувала на пропорційних виборах з відкритими списками. І хоч як би не критикували цей закон, що має достатньо недоліків, – він справді новий і рахувати голоси стало складніше.
За цим законом легко голосувати, але важко рахувати. Саме тому для встановлення результатів виборів міських, селищних та сільських голів стаття 85, частина 4 закону дає 5 днів:
Стаття 85, ч.4. Сільська, селищна, міська територіальна виборча комісія на своєму засіданні на підставі складеного нею протоколу про результати виборів сільського, селищного, міського голови, старости не пізніш як на п'ятий день з дня голосування приймає одне з рішень:
1) про визнання сільського, селищного, міського голови, старости обраним;
2) про проведення повторного голосування;
3) про визнання виборів відповідного сільського, селищного, міського голови, старости такими, що не відбулися.
Встановлення результатів виборів у багатомандатних округах, тобто на виборах обласних, районних, міських, селищних та сільських рад ускладнене необхідністю формування черговості кандидатів у кожному партійному списку. Тому стаття 86, частина 1 закону дає для цього 10 днів:
Стаття 86. Встановлення результатів виборів депутатів у багатомандатному виборчому окрузі
1. Виборча комісія Автономної Республіки Крим, обласна, районна, міська, районна у місті (у містах, де утворені районні у місті ради) територіальна виборча комісія на своєму засіданні на підставі протоколів про підсумки голосування в територіальному виборчому окрузі з відповідних місцевих виборів (у тому числі з позначкою "Уточнений") не пізніш як на десятий день з дня голосування установлює результати виборів депутатів у багатомандатному виборчому окрузі, про що складає протокол про результати виборів.
За цей закон з усіма його перевагами та недоліками 14 липня проголосували всі без винятку фракції тодішньої парламентської коаліції: БПП, Народний фронт, Самопоміч, а також Батьківщина і, навіть, Радикальна партія.
Тому занепокоєння нібито затягнутим підрахунком голосів зрозуміле, але звучить фальшиво. Адже висловлюють його ті ж самі політики, які проголосували про норму в 5 та 10 днів для встановлення результатів виборів.
Зрештою, не можна забувати, що члени виборчих комісій – це звичайні і, на сьогодні, вже досить стомлені люди. Їхня робота дуже важлива для всього суспільства, тож давайте її поважати.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.