Віктор Уколов Політолог, колишній журналіст, екс-народний депутат ВР 6 скликання, співпрацює з Адміністрацією президента

Шабунін про плани використання НАБУ для приходу до влади

02 жовтня 2017, 13:27

23 вересня у Львові на базі Українського католицького університету (УКУ) відбулась зустріч Віталія Шабуніна зі студентами, що з'їхались на навчання з усієї країни. На жаль, лише тепер один зі студентів поділився своїми записами, бо на закритий захід тоді не запросили представників ЗМІ.

Почуте від керівника ЦПК вражає саме тому, що було виголошене не для преси. Я буду радий, якщо Віталій спростує слова, які стали відомі студентам з його натхненного виступу.

Вся справа в тому, що Шабунін говорив не тільки про боротьбу з корупцією, а й про політику, не приховуючи своїх політичних зв'язків та симпатій. Так, описуючи завдання Руху Нових Сил (партія Саакашвілі), Віталій чітко пояснив, що програма максимум цієї партії -- "проведення дострокових парламентських виборів через діяльність НАБУ (НАБУ має показати виборцям, які корумповані представники старої еліти) і подальша поразка на виборах конгломерату "БПП і НФ".

Розвиваючи свою думку, Віталій Шабунін заявив максимально відверто, що

"НАБУ – це інструмент, який ми використовуємо для підриву електоральних позицій влади".

Для тих, хто зробить вигляд, що нібито нічого не сталося, нагадаю, що НАБУ створювалося поза політикою для переслідування корупціонерів незалежно від їх партійної приналежності.

Такі заяви, на жаль, дискредитують незалежність головного антикорупційного органу України і свідчать про втягування його у політичну боротьбу. Тим більше, що Віталій Шабунін, де факто, є головним піар-радником Артема Ситника.

На мій погляд тепер голова НАБУ опиняється в серйозній політичній загрозі, тож має засвідчити гарантії неупередженості та політичної незаангажованості, щоб зберегти довіру в суспільстві.

У своєму виступі Віталій не приховував, що головним завдання ЦПК є "допомога НАБУ в питанні адвокації їхніх справ" і анонсував вже в недалекому майбутньому "лавину нових корупційних підозр"

Близькість Шабуніна до НАБУ засвідчила і поінформованість, якою він поділився зі студентами, щодо випадку з підслуховуванням, яке (нібито) організували детективи НАБУ (інші джерела переконують, що це був збір даних про геолокацію телефонів). Шабунін визнав, що "це великий і дуже неприємний для НАБУ скандал". За його словами "інформація щодо несанкціонованого прослуховування НАБУ якимось чином опинилася в "Народному фронті" і наразі це питання вивчають служби внутрішнього контролю в НАБУ".

Зрештою, не тільки Шабунін – я також підтримую роботу НАБУ. Однак чи в інтересах НАБУ діяв Віталій, розповідаючи внутрішню інформацію майже півсотні студентів в УКУ?

Не менш тривожною є підозра у використанні НАБУ в інтересах Руху Нових Сил, який очолює Міхаел Саакашвілі. Особливо з огляду на те, що Гізо Углава є заступником голови НАБУ.

На мій погляд, як антикорупційний орган, НАБУ має бути рівновіддаленим від політиків і не перебувати під впливом ні опозиційних, ні провладних партій – керувати його діями має тільки Закон.

powered by lun.ua
ONLINE
Україна та Європа1126 Уряд реформ420 Корупція1432 Зеленський67 Свобода слова579
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter