Віктор Уколов Політолог, колишній журналіст, екс-народний депутат ВР 6 скликання, співпрацює з Адміністрацією президента

Чому я не вірю соціології зараз? Цифри і факти.

11 квітня 2019, 15:53

4 вересня, за півроку до виборів соціологи (Демініціативи і центр ім. Разумкова) переконували нас, що попереду всіх кандидатів – Юлія Тимошенко. Цитата:

"Останнім часом суттєво зріс рейтинг Юлії Тимошенко: серед респондентів, які мають намір брати участь у виборах – з 13,3% у травні до 17,8% у серпні. Далі йдуть Анатолій Гриценко – 8,4%, Петро Порошенко – 7,9%, Вадим Рабінович – 6,7%, Юрій Бойко – 6,4%, Володимир Зеленський – 6,1..."

13 листопада, після опитування, ймовірно на замовлення "Батьківщини", три соціологічні агенції (у тому числі соціологічна група "Рейтинг") бадьоро стверджували, що підтримка Тимошенко сягнула нечуваних висот – 21%! Найближчий конкурент Володимир Зеленський відстав удвічі 11%, а Порошенко і взагалі на третьому місці.

Зрештою, вже навесні перед голосуванням у 1 турі, коли КМІС, Демініцативи і центр ім. Разумкова визнавали, що Порошенко на другому місці, лише одна соціологічна служба "Рейтинг" вперто показувала, що на другому місці – Юлія Тимошенко.

І от тепер, як я розумію, ми чомусь віримо джентельменам із "Рейтингу" на слово, не піддаючи їхні висловлювання ані найменшому сумніву? Хоч протягом цілої виборчої кампанії вони блискуче помилялися у своїх прогнозах.

Гаразд, Олексію, не ображайтесь на критику, якщо це правда, але я Вам не вірю. Ви помилялись вже не раз – і 13 листопада і в березні цього року. Мабуть для цього у Вас були причини, але я все-одно переконаний, що 21 квітня українці більше підтримають Петра Порошенка.

Щоби зараз не заспівали соло, або хором соціологічні голоси, – не відчуваю в них правдивої гармонії правильного акорду.

powered by lun.ua
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter