Віктор Уколов Політолог, колишній журналіст, екс-народний депутат ВР 6 скликання, співпрацює з Адміністрацією президента

Інавгурація – про що не сказав новий президент?

20 травня 2019, 15:26

Інавгураційну промову Зеленський проголосив без імпровізацій по ходу – він її прочитав з папірця. Тим більше важливо відзначити, що кожне слово в ній було записане й ретельно зважене, що вимагає серйозно проаналізувати зміст.

Про що ж не сказав новий президент України?

Найперше Зеленський обійшов увагою вступ до НАТО і Євросоюзу. Так ніби й не приймались зміни до Конституції, яка тепер зобов'язує його, як президента, вести Україну до вступу до обох об'єднань.

Натомість слово "НАТО" прозвучало лише в контексті стандартів до яких треба прагнути. Чи це означає, що стратегічний курс на приєднання України до Північно-Атлантичного Альянсу може бути переглягутий? Поки ще не ясно, але передвісник тривожний і його ясно прочитали як в Україні, так і за межами.

По-друге новий президент старанно не говорив слово "Росія", так ніби вона й не була агресором. Більше того виникло враження, що для припинення війни досить припинити стріляти.

Для тих, хто вже повірив, нагадаю, що Україна понад два десятки разів оголошувала перемир'я в односторонньому і навіть двосторонньому порядку, але воно незмінно порушувалось з боку проросійських бойовиків. На жаль порушувалось, бо й попередня влада прагнула миру, а не війни.

Зеленський запропонував депутатам скасувати недоторканність, але при цьому не згадав про свою обіцянку одночасно скасувати недоторканність президента. Зокрема 23 березня тоді ще кандидат він заявив, що його юристи готують зняття недоторканності з депутатів, суддів і президента одним законом. Треба розуміти, що про ідею забули?

Тож пропоную не обговорювати чому впало посвідчення президента, або чому не віддали честь Зеленському командувач ССО та голова СБУ. Це вже не важливо – є більш серйозні питання, які стосуються всієї країни.

На фото – президент Зеленський читає свою інавгураційну промову.

powered by lun.ua
Корупція1296 Україна та Європа1068 Aтака Путіна1189 тітушки19 Уряд реформ392
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter