24 січня 2018, 09:19

Стартують зйомки історичного трилера про Голодомор. УІНП сприяє

Український інститут національної пам'яті та студія Kinorob підписали угоду задля підтримки та просування історичного трилеру "Гарет Джонс" (копродукція Польщі, України й Великої Британії).

За умовами угоди, команди об'єднають зусилля заради популяризації історії України у світі та інформування суспільства про події, пов'язані з Голодомором 1932-1933 років в Україні.



На фото заступник голови УІНП Володимир Тиліщак

Зйомки фільму "Гарет Джонс" стартують в Україні на початку березня 2018 року, згодом пройдуть також у Польщі та Шотландії.

Режисер стрічки – голова правління Європейської кіноакадемії, польський режисер Агнешка Голланд.

"Гарет Джонс" – це історія відомого британського журналіста-дослідника, який, попри смертельну небезпеку, відправився до Радянської України, щоб викрити та донести до світової спільноти всю правду про трагедію Голодомору.

Його викриття згодом стали підґрунтям для роману "Колгосп тварин" Джорджа Оруелла.

Україна ставить собі за завдання донести до світу правду про страшний злочин геноциду, який був здійснений тоталітарним режимом в Україні у 1932-1933 роках. Тому фільм, створення якого розпочинається, є надзвичайно важливим. Адже він дозволить побачити сучасним європейцям ті страшні події очима Гарета Джонса – європейця, який зумів прорвати сталінську інформаційну блокаду. Зрештою, Україна відчуває брак якісного історичного кіно. І я вірю, що цей фільм, який знімає високопрофесійна команда стане кроком у розвитку й українського історичного кіно.

У рамках роботи над проектом УІНП надасть авторам фільму консультації та доступ до фото та відеоматеріалів, а також архівних документів, результатів наукових досліджень, інформативних та аналітичних текстів, пов'язаних з подіями Голодомору 1932-1933 років та постаттю Гарета Джонса.

Історичний трилер "Гарет Джонс" став переможцем 10-го конкурсного відбору кінопроектів у категорії "тематичні ігрові фільми" (до 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні).

Загальний бюджет стрічки спільного виробництва України (Kinorob), Польщі (Film Produkcja) та Великобританії (Crab Apple Film) становить близько 10 млн. доларів (262,2 млн. грн.), з них майже 26 мільйонів гривень виділяє Держкіно України.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Про звернення до ЮНЕСКО проти деколонізації

Нерішучість у звільненні України від маркерів русского міра дається взнаки. Варто було українській владі порушити встановлені законом строки очищення публічного простору деяких міст від символів російської імперської політики, парламенту – безпідставно провалити перейменування окремих міст, а правоохоронним органам – заплющити очі на українофобські заяви мера Одеси Труханова, як вата всіх кольорів і відтінків почала піднімати голову...

Якби не було УПА

Історики однаково не люблять обидва питання: "що буде" і "що було б, якби". Історія має справу тільки з об'єктивною реальністю і тому намагається відповісти лише на питання "що було"...

Заборона консульського обслуговування українців за кордоном є відверто протиправним і винятково шкідницьким кроком.

Заборона консульського обслуговування українців і видачі паспортів за кордоном є відверто протиправним і винятково шкідницьким кроком. Оскільки багато хто сприйняв цю новину швидше на емоціях, не усвідомивши її змісту й реальних наслідків, поясню по пунктах чому нічого, крім шкоди, це рішення не принесе...

Про бюджет культури на 2024 рік

З одного боку, проєктом бюджету на наступний рік передбачене деяке зростання видатків на культуру порівняно з нинішнім, і це, безумовно добре...

Рішення комісії зі стандартів дежавної мови дискредитує процес деколонізації.

Kомісія зі стандартів дeржавної мови має пeрeглянути своє нeдолугe рішeння, а її члeнам час іти у відставку. Рішeння Національної комісії зі стандартів державної мови про пeрeймeнування півтори тисячі насeлeних пунктів (включно з містом Запоріжжя) викликало справeдливe обурeння...

Про українську реконкісту.

З початком війни із Росію в Україна активно зміцнює національну ідентичність. Зросла державна підтримка української мови, культури, формуються спільні погляди на наше минуле...