Тарас Возняк www.ji-magazine.lviv.ua

Українці і поляки засвоїли урок

26 лютого 2017, 20:13

Здається, що українці та поляки нарешті починають засвоювати уроки історії і путінської гібридної війни. Сьогодні у спаленому під час Другої світової війни польському селі Ґута Пеняцька на Львівщині відбулося нове посвячення підірваного московськими бузувірами під час останніх Різдвяних свят пам'ятника жертвам ще тієї війни.

Зазвичай такі провокації путіністам вдавалися. І обидві сторони, українська і польська, після цього довго звинувачували одна одну у всіх содіяних і не содіяних гріхах. Таким чином Путін спритно вбивав кола поміж наших двох народів.

Але цього разу все вийшло навпаки. Голови Львівської обласної ради та обласної адміністрації Олександр Ганущин та Олег Синютка, місцеві громади спрацювали блискавично.І не лише ще у січні прибрали наслідки терористичного акту, але й, о диво, до дня печальних роковин – а село спалили 1944 року – повністю, в сніги та морози, в глухому лісі відновили меморіал. Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща Ян Пєкло був здивований – гадав, що захід пройде коло скромного деревяного хреста, бо зима, морози – а меморіал неначе постав із попелу замучених таким, як був до того.Що було непросто – скорботні громади поляків з Польщі та України, тай місцевих українців добиралися до меморіалу головно кіньми – це треба було бачити!Сподіваюся, що це нарешті навчить обидві сторони долати такого роду провокації. А знаючи Путіна, не сумніваймося, що вони, на жаль, ще будуть. Сподіваюсь, що цей крок назустріч один одному буде не останнім на таки трохи промерзлому українсько-польському пограниччі.Але цього разу ми це зробили – ми це змогли!

Загрузка...
тітушки10 Корупція1083 Україна та Європа902 Aтака Путіна1109 Уряд реформ300
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте