Гліб Вишлінський Виконавчий директор Центру економічної стратегії

Відставка Голови НБУ через тиск – перший крок до обвалу гривні і стрибка цін

01 липня 2020, 23:14

Заява Голови НБУ про відставку через політичний тиск може закінчити короткий час фінансової стабільності в Україні.

Мрії голови фінансового комітету Ради Данила Гетьманцева про вищу інфляцію і слабку гривню можуть здійснитися. Депутатка економічного комітету Людмила Буймістер надрукує свої омріяні сотні мільярдів. Голова економічного комітету Дмитро Наталуха роздасть ці сотні мільярдів олігархам "для підтримки промисловості". А ще один олігарх Коломойський зрадіє, бо країна знову піде шляхом до дефолту.

Ні, це не з підручника історії України про початок 90-х, коли ціни за один рік зросли на 10000%. А українці на десятиліття втратили довіру до національної валюти. Це може стати реальністю вже зараз.

Замість того, щоб спробувати зберегти стабільність в країні в час глобальної кризи, політики штовхають її до прірви. І змушують нас згадувати жахи 90-х замість думати про майбутнє. Та боятися, чи не приведуть вони Україну до сьогодення Лівану, де дефолт і обвал банків призвели до девальвації валюти за останній тиждень на 40%, зростання цін на продукти втричі за останні місяці, черг за хлібом та загрози голоду.

Це матиме ціну для політиків. Але пережити доведеться всім нам.

powered by lun.ua
Україна та Європа1108 Зеленський48 Aтака Путіна1268 Уряд реформ415 Донбас21
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter