Росія готується до війни в довгу
Ще декілька місяців тому західні розвідки, оцінюючи ризик застосування Росією ядерної зброї, говорили й про інші потенційні дії.
Зокрема, про можливий ракетний обстріл або гібридні загрози щодо інших країн, у тому числі спроби нанесення удару по військовим складам якоїсь із країн Заходу.
І ось ми читаємо про плани щодо дестабілізації ситуації у Молдові. А також про те, що Росія все частіше порушує повітряний простір НАТО.
Як би Захід не намагався уникати прямої участі у війні та здійснювати кроки, які трактувалися б Кремлем як "ескалація ситуації" (надання достатньої кількості наступальної зброї), ця ескалація все одно буде. Уже є. Якраз від не надання достатньої кількості зброї або прийняття рішення про надання лише зараз, коли доставка та навчання потребуватимуть певного часу, і цим часовим люфтом зараз користується РФ.
22 лютого у Москві до дати вторгнення в Україну планують масштабний концерт за участю Путіна, де крім основної сцени буде організовано зону для "історичних реконструкцій". Отже, риторика війни нікуди не зникає. Більше того, напередні виборів у 2024 році (навіть якщо вони носять формальний характер), навряд чи, зникне.
Тому якщо Захід дійсно хоче мінімізувати ризики розширення конфлікту, то військової допомоги має бути стільки, щоб Україна могла отримати повну перемогу.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.