Галина Янченко Голова правління "Антикорупційного штабу"

Три в одному. До парламенту поданий законопроект, який зробить скасування депутатської недоторканності невідворотнім

07 жовтня 2019, 18:53

Скасування депутатської недоторканності – для мене особиста справа. В 2017 році я була серед ініціаторів руху, який виступав за це. Ми об'їхали половину країни, роздали тисячі листівок, проводили мітинг, аби переконати депутатів попереднього скликання попрощатись із недоторканністю як явищем. Тоді цей процес було розпочато, але так і не завершено – не вистачило політичної волі, як і в попередні 20 років.

Отримавши вотум довіри від українського суспільства, ми пообіцяли поставити крапку в цьому питанні. Ми внесли зміни до Конституції в перші ж тижні роботи Верховної Ради – вони вступлять в силу з 1 січня 2020 року.

Наша наступна задача – привести решту законодавства у відповідність до змін в Конституції. Для цього необхідно змінити не лише Кримінально-процесуальний кодекс, а й два інших закони: "Про Статус народного депутата України" і "Про регламент Верховної Ради України".

Тому ми розробили комплексний законопроект, який внесе зміни в усі три документи одразу, і в якому можна прослідкувати загальну модель зняття депутатської недоторканності. Інформацію не треба буде виловлювати правками до кожного окремого закону – все зібрано в одному документі. Він передбачає, що тепер для проведення обшуку в народного депутата не потрібен дозвіл парламенту. Це можна зробити за санкцією Генерального прокурора.Венеціанська комісія зобов'язує нас надати членам Парламенту хоча б якісь гарантії їх діяльності аби умовний прокурор Баришівського району не зміг на власний розсуд здійснювати процесуальні дії щодо народного депутата. Але на це буде уповноважений Генеральний прокурор – і йому для цього не знадобиться дозвіл Верховної Ради. Тобто ми відкидаємо можливість політичного тиску.

Це і є наша відповідь опонентам, які кажуть, що тепер будь-який інспектор патрульної служби зможе затримати їх перед важливим голосуванням. Насправді – не зможе. Але так само і депутат не зможе збити людину на пішохідному переході і після цього спокійно ходити на роботу в парламент.Таким чином питання притягнення депутатів до відповідальності переходить з Верховної Ради до правоохоронних органів. Тепер долю депутата будуть вирішувати слідчі і прокурори, а не його друзі, колеги і однопартійці.

Сьогодні ми відправили цей законопроект на реєстрацію. Під ним підписалось майже півсотні депутатів із фракції "Слуга Народу". Ми вважаємо, що це важливий історичний момент, адже процес скасування недоторканності стає незворотнім.

powered by lun.ua
Коментарі — 8
Alexander Vasilevsky _ 08.10.2019 17:40
IP: 35.235.227.---
Астанавітєсь! Депутатська недоторканність чи не єдиний запобіжник проти повної узурпації влади.
Неначе небо почорніло, неначе люди подуріли,
Самі на панщину ідуть і діточок своїх ведуть:- (
- Т.Г.Шевченко
Vadim Shlapak _ 08.10.2019 01:57
IP: 35.235.227.---
Галина Янченко, Ви! особисто вірите у те що закон про недоторканість приймуть?
САНДРО _ 08.10.2019 00:29
IP: 35.235.227.---
iip:
На додачу до Вашого цілком слушного спічу, теж так і хочеться сказати-
-Дитинко, розумниця ти наша, якщо ти така розумна. то чого ж ми так погано живемо?
Але якщо сер'йозно, то дійсно дитячий лепет, або повна дурість.

І ще питання, а що це за фінти з підисами?
Що у вас у ВР вже проблеми з папіром, щоб поставити підпис?
Це ще продовжується шоу 73Квартал7
Так може пор вже працювати,слуги ви наші, а не розважатися в такому відповідальному, як Верховна Рада місці?
Max Mykhaylenko _ 07.10.2019 22:31
IP: 35.235.227.---
Брехуни. Грабуєте простих людей і локшину на вуха накручуєте.
Максим Максимович Перепелиця _ 07.10.2019 21:31
IP: 35.235.226.---
Де логіка та мораль слуги отримують в 10 разів більшу зарплату чим хозяєва. Не слуги народу а шобло якесь. Замість того що займатися дійсно справами направленими на підвищення рівня життя народу це шобло до сих пір ділять посади та переросподіляють грошові потоки.
Олексій Загоруй _ 07.10.2019 19:58
IP: 35.235.226.---
Депутатська недоторканість має розповсюджуватись виключно на свободу пересування, в іншому він має буди на рівні звичайних громадян.
iip _ 07.10.2019 19:34
IP: 35.235.227.---
Далі – іще гірше: "Таким чином питання притягнення депутатів до відповідальності переходить з Верховної Ради до правоохоронних органів. Тепер долю депутата будуть вирішувати слідчі і прокурори, а не його друзі, колеги і однопартійці".
То вже не схоже на наївність. Все по Фрейду. Залишилося сподіватися, що хоч у частини депутатів вистачить розуму...
iip _ 07.10.2019 19:31
IP: 35.235.226.---
Шановна Авторка дарма по дитячому радіє: "для проведення обшуку в народного депутата не потрібен дозвіл парламенту. Це можна зробити за санкцією Генерального прокурора"!
Ура! Та наївність і недалекість – не біда – якщо то не державні люди. ХТО дасть санкцію на обшук у Генерального прокурора? Сьогодні його прізвище Рябошапка, а завтра буде Вишинський – і що та панночка заспіває? Куди побіжить із сфабрикованою справою? У церкву? А може до прокурора, якого призначив Генеральний прокурор? Чи наші правоохоронні органи вже очистилися і блищать як нова копійка? І, до речі, чому "слуги" з приводу недоторканності Президента халви до рота набрали. Вкупі із абсолютно негодящим законом "про імпічмент" – негарна картина... Хто буде контролювати контролерів?
ONLINE
Уряд реформ406 Корупція1348 Зеленський30 Україна та Європа1094 Aтака Путіна1232
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter