21 липня 2023, 19:28

Красногірський олійний завод – маємо перший судовий вирок рейдерам

В історію роботи Парламентської спецкомісії по захисту інвесторів додався ще один успішно вирішений кейс бізнесу. Нещодавно я писала про гучну історію зухвалого захоплення Красногірського олійного заводу на Черкащині рейдерами. Історія стала дуже резонансною, в першу чергу, через нахабність атаки у розпал війни. Це були справжні маскі-шоу зі зброєю і захопленням заручників.

Група невідомих увірвалися на підприємство, захопили персонал. Працівників зігнали в один кабінет, погрожуючи пістолетом, відібрали у них мобільні телефони – як в голівудських бойовиках, а з серверної видерли техніку. Це був перший такий зухвалий випадок бандитизму в нашій практиці і перший публічний випадок рейдерства під час війни. Тому Парламентська спецкомісія оперативно включилась в роботу та допомогла підприємству відбити цю атаку.

Нещодавно я відвідала це підприємство і на власні очі побачила, за що рейдери готові були влаштували таку бійню.

Красногірський олійний завод – великий платник податків на Черкащині. Підприємство переробляє 15 тонн соняшнику щодня. Продукцію закуповують у місцевих виробників, щоб підтримати своїх. Готовий продукт постачають в ЄС та Канаду. З відходів роблять палети для опалення. Завод та навколишня інфраструктура дає роботу 80 місцевим сім'ям.

Крім того, підприємство володіє 2 000 гектарами землі, на якій вирощують зерно, та фермою на 1 000 корів, які дають 17 тонн молока на добу. Під час війни на заводі будується новий автоматичний склад зерна, під який закупили обладнання на 5 млн доларів.

Балансова вартість підприємства – 400 мільйонів гривень. Погодьтеся, ласий шматок. Навіщо будувати щось нове, якщо можна прийти і забрати готове й успішне?

Рейдерська атака на підприємство сталася 17 березня. За день до цього аферисти провели ряд оборудок з документами. З допомогою "чорного нотаріуса", якого позбавили свідоцтва кілька років тому, заднім числом виписали фейкове нотаріальне доручення. А далі за підробними документами провели 5 різних реєстраційних дій, двічі БЕЗКОШТОВНО перепродали корпоративні права вартістю в сотні мільйонів гривень за один день!

Місцева поліція оперативно відреагувала на виклик власників, вчасно прибула на місце злочину. У зв'язку з подіями на підприємстві було зареєстровано кримінальне провадження за фактом підробки документів. Також власники оперативно звернулися по допомогу до нашої Парламентської спецкомісії.

Я вдячна нашим колегам з Міністерства юстиції за миттєву реакцію на звернення Парламентської спецкомісії. Вже на початку квітня Антирейдерська колегія Мінюсту скасувала всі незаконні реєстраційні дії рейдерів та повернула завод законним власникам. А 10 квітня в державні реєстри повернулась інформація про законного власника.

На цьому ми не зупинились і вирішили зробити все, щоб винних було притягнуто до відповідальності.

Я зустрілась з керівником обласної поліції Черкащини В'ячеславом Гуріним, щоб обговорити хід розслідування подій навколо Красногірського. За день до цього візиту двом фігурантам зухвалої рейдерської атаки на Красногірський олійний завод вручили підозри.

В ході розслідування коло підозрюваних ще розширилося. Вже п'ятеро людей, які брали безпосередню участь у спробі рейдерства заводу, отримали підозри.

А сьогодні перший рейдер Красногірського олійного заводу отримав судовий вирок: 5 років позбавлення волі. Щоправда, з іспитовим строком.

Наша Парламентська спецкомісія продовжить тримати на контролі цю справу аби Нацполіція покарала не лише виконавців, а й встановила замовників цієї атаки і притягла їх до відповідальності.

Я рада, що завдяки оперативній реакції Парламентської спецкомісії по захисту інвесторів, а також професійності МінЮсту, національної поліції та прокуратури вдалось достатньо швидко повернути підприємство законним власникам. І ще більше радію, що таким чином вдалось зберегти робочі місця для 80 сімей на Черкащині.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Звернення, які нас здивували або як ми захистили виробника протезів

Війна триває майже два роки, в Україні тисячі ветеранів, які втратили кінцівки і потребують протезування, потреба у цьому більша, ніж можуть забезпечити українські виробники...

Український порядок денний у Вашингтоні. Що зараз в пріоритеті?

Кілька днів в Вашингтоні. Багато зустрічей зі старими друзями і ще більше нових контактів: ДержДеп, Департамент оборони, американські аналітичні центри, організації української діаспори, які продовжують допомагати і армії, і в гуманітарних питаннях...

Що думають в Німеччині про Ізраїль і як це вплине на Україну

Обіцяла ділитись з вами інсайдами з Німеччини. Цього разу розповім що у німців думають про ситуацію навколо Ізраїлю і ХАМАС та як це може вплинути на Україну...

Україна має право на антикремлівську люстрацію – висновок Венеційської комісії

Весь тиждень обговорюється висновок Венеційської комісії на наш законопроект 9081 про антикремлівську люстрацію. Нагадаю, суть самого законопроекту максимально проста: заборонити усім, хто був депутатом будь-якого рівня від проросійських партій на момент повномасштабного вторгнення, брати участь у виборах на наступні 10 років...

Розвивайся або помри – як працює Facebook в Кремнієвій Долині

#СтенфордськіЗаписки-4 Поки складаю докупи думки про об'єднання інноваційного сектору в Україні, поділюсь з вами ще одним своїм інсайтом з Кремнієвої Долини...

Чи може Україна стати ''Кремнієвою Долиною'' Європи: 3 ''за'', 3 ''проти''

#СтенфордськіЗаписки-3 Обіцяла поділитись з вами думками чи зможе Україна стати "Кремнієвою Долиною" Європи. Даю вам 3 аргументи "за", 3 – "проти"...